Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Přidávám se s tím kolimátorem. Osobně už to mám nastavený tak, že pokud kupuju/budu kupovat jakoukoliv pistoli, která se dělá i ve verzi s přípravou pro kolimátor, tak koupím už pouze tu. Obzvlášť když už to člověk nekupuje jako "holou" věc a chce na to závit, tak tu přípravu na kolimátor bych tam už dal taky určitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem si koupil kolimator a nezda se mi na obranu dobry, teda alespon ne ten muj, nez to zapnu a najdu tecku tak to trva, kdyz je zapnuty a uz jsem jednou namiril tak instinktivne zamirim rychle ale v neouzove situaci je dle meho o nicem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě kolimátor na pistoli nefunguje, protože na rozdíl od pušky je při natažených rukou dál a ještě k tomu menší (navíc stačí sebemenší pohyb a obrazec se ztrácí).

Záměrná se mi u pistole lépe "hledá" přes pevná mířidla.

Puška je pak něco jiného, tam je pro mě kolimátor jednoznačně velké plus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na obranu je určitě lepší laser než kolimátor. Dá se mířit "od pasu" a je lepší kontrola prostoru kolem sebe, protože není nutné se soustředit na mířidla/kolimátor. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neříkám, že třeba nemáte pravdu, navíc každý to vidí jinak a každému vyhovuje něco jiného, já už ale nechci bez přípravy na kolim z těchto důvodů:

1) před 20 (nebo kolika) lety byla podobná situace u dlouhých. Konzervativci tvrdili, že to není cesta, že pevný jsou pevný. Jsou pistole jiný nebo jsme jenom v té dřívější fázi?

2) Přijde mi to trochu jako když kolem roku 2000 si někdo koupil auto bez klimatizace s tím, že stejně není tolik teplo a nemá to rád. Klidně, ale to auto je následně na sekundárním trhu v podstatě neprodejné a nebo za hodně sníženou cenu. Obzvlášť teď v roce 2024 mi auto bez klimatizace přijde naprostý no-go. Tak to i teď beru u pistole. Až ji za 10 nebo 20 let budu prodávat, tak nechci od poloviny kupců poslouchat: "Noooo ale škoda, že to nemá přípravu na kolimátor, tak to nic.". A to celé jenom proto, že jsem před 20 lety chtěl ušetřit "pár korun".

a ad. ten vypnutý kolimec, to je na obranu přece úplně špatně. Buď musím mít shake-awake funkci a nebo zůstávat zapnutý.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se kolimcu u G43x zbavil za prvé sem si na to nezvykl a za druhé se mně to při rychlým tasení z pod oblečení občas zadrhávalo za hadry.

Kolimec pro mě na krátké není, na druhou stranu kamoš se s ním naučil střílet rychle a přesněji než já přes mířidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A přesně o tom mi přijde, že to je. Ty jsi tam kolimátor dal a nevyhovoval Ti, tak jsi ho zase sundal a ta pistole funguje bez něj úplně stejně jako ta bez přípravy. Nemá to naprosto žádné nevýhody oproti verzi bez přípravy, kromě lehce vyšší ceny při pořízení. Ale když bys pak někdy měnil a narazíš na člověka, jako je Tvůj kamarád, kterému kolimátor vyhovuje, tak to jestli to má nebo nemá přípravu, rozhoduje o tom, jestli tu Tvoji bude vůbec zvažovat. 

Ta příprava je prostě další vývojovej stupeň. Touto cestou se objektivně jde víc a víc (např. Walther PDP, který už snad bez přípravy ani není) a když si teď koupíš pistoli bez přípravy, tak svým způsobem si člověk kupuje už "zastaralou" věc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolimator je fajn hlavne na strelnicu   pri nosení  sa špiní , pri čistení musím dávať pozor nech ho nezamastim . A tak nosím hlavne h11 tej nič nevadí .

 

IMG_2257_Original.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, lafr napsal:

Neříkám, že třeba nemáte pravdu, navíc každý to vidí jinak a každému vyhovuje něco jiného, já už ale nechci bez přípravy na kolim z těchto důvodů:

1) před 20 (nebo kolika) lety byla podobná situace u dlouhých. Konzervativci tvrdili, že to není cesta, že pevný jsou pevný. Jsou pistole jiný nebo jsme jenom v té dřívější fázi?

2) Přijde mi to trochu jako když kolem roku 2000 si někdo koupil auto bez klimatizace s tím, že stejně není tolik teplo a nemá to rád. Klidně, ale to auto je následně na sekundárním trhu v podstatě neprodejné a nebo za hodně sníženou cenu. Obzvlášť teď v roce 2024 mi auto bez klimatizace přijde naprostý no-go. Tak to i teď beru u pistole. Až ji za 10 nebo 20 let budu prodávat, tak nechci od poloviny kupců poslouchat: "Noooo ale škoda, že to nemá přípravu na kolimátor, tak to nic.". A to celé jenom proto, že jsem před 20 lety chtěl ušetřit "pár korun".

a ad. ten vypnutý kolimec, to je na obranu přece úplně špatně. Buď musím mít shake-awake funkci a nebo zůstávat zapnutý.  

Předpokládáš, že za 10 nebo 20 let bude polovina lidí používat kolimátor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na některý soutěže v "mířence" nesmí být kolimátor, na IPSC je naopak kolimátor výhodou (když se to s ním umí), na obranu je nejlepší kombo laser/baterka, na rekreační střelbu na střelnici to, co mě baví.....atd. atd. Nejlíp je si to různě nakombinovat a pak vzít, co je zrovna potřeba. :)

wf.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze na .zbranekvalitne se o tom nejaky ty vlakna najit daj.. muj kamarad, Polak, co tu dlouhodobe zije, to ma tak, ze ma polskej ZP, udelal si k tomu v Polsku EU zbrojak a byt je to asi takova.. seda zona:), zbrane tady ma normalne svoje a na strelnicich s tim nemaj problem. Coz ale asi neresi tvuj dotaz.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, dykmore napsal:

Předpokládáš, že za 10 nebo 20 let bude polovina lidí používat kolimátor?

Když bych vycházel čistě z toho, jak to bylo rychlý u pušek... A koneckonců jakou to nabralo dynamiku u pistolí za posledních 5 let, tak bych se tomu ani nedivil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme pořídil nakonec tohle. Dostal jsem ještě 10% dolů. Glock 43X jsem vyzkoušel, samozřejmě na mojí tlapu malej. Potřebuji min devatenáctku. Ale tohle mi sedí ok. Závit na hlavni, příprava na kolimátor a svitilnu, případně laser taky a cenovka 13k lákala. Moc toho nevystřílim tak to snad bude ok.

images.jpeg-29.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...