Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, KOCKOPEES napsal:

Ahoj,

má někdo vyzkoušenou jinou spoušť než základ na glocku 43?

Ten jazíček spouště mi nesedí na ukazovák a pak mě ta střelba za chvíli nebaví.

Díky

Karel

 

Mám na G43X spoušť od RR Arms a jsem s ní spokojený. Je příjemná na dotyk, průběh má dobrý a cenově vychází taky dobře 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám rád jazýček spoustě Timney, ale nevím, jestli se dělá na jednořadé Glocky.

RR Arms je super, pokud bys někde sehnal. 

Ten Apex jsem měl i na velkém Glocku, nikdy nebyl problém. V G43 ho mám se stojinou Ghost a sedlo si to dobře. I když je pravda, že ze 43 nestřílím nějaké velké počty ran. S Apexem na velkém Glocku jsem nastřílel bez závad asi 4000 ran a spoušť byla konstantní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 5. 2024 v 7:38, tyfo napsal:

Prohledaval jsem ruzna strelecka fora a nepodarilo se mi najit odpoved tak se zeptam i zde, jsou tu zdatni LR strelci tak mi snad nekdo poradi.

Mam posledni dobou takovy problem, na strelnici se vymenily stoly ze kterych strilim a od te doby mi odskakuje zbran vysledky jsou samozrejmne videt na terci, pokud dopredu polozim ruku a zatizim vpredu zbran (trubku co je v ni volne plovouci hlaven) tak se to velmi zlepsi. Na druhou stranu pak zbran nedokazu udrzet dostatecne klidnou a na rozdil od vyskoveho rozptylu se objevi stranovy. 

Navic strilet s rukou natazenou az pred optiku je nepohodlny a neni to vubec stabilni uchop.

bipod mam typ Atlas V8 vzadu podperu stavitelnou rucku (tu ale nemohu drzet jak jsem zvykly protoze 3 ruky nemam)  

Dik za rady

 

Zajímalo by mne co je to za zbraň (zřejmě něco typu AR?)... Jinak to podle popisu vypadá na klasicky nešťastně zvolenou kombinaci komponentů. Bipod typ V8 - takže čínská kopie, nebo originál? Vzadu ručka - to vypadá dobře na fotkách, ale reálně to nikdo nepoužívá...

Podle toho popisu nejde přesně určit o co jde, kde je chyba a co zlepšit 🤷‍♂️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Můžu doporučit přípravek Riflecx - https://www.rigad.cz/cistici-prostredek-na-zbrane-riflecx-500-ml

je to vážně zázračné, čistí to všechno a odmašťuje. Takže je to pak jak nové, akorát je třeba znovu namazat. Jo a taky je dobrý to dělat venku nebo alespoň v nějaké hlubší přepravce, ten proud je celkem silnej..

Upraveno uživatelem Perkele
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, máte někdo praktické zkušenosti s nastřelováním optiky po montáži? Většinou si to lidi nechávají dělat, ale já bych si to chtěl zkusit sám. Potřebuji k tomu něco speciálního (nastřelovací stolici si půjčím)?

A chápu správně postup - telegraficky - co nejpřesněji od oka naistalovat lištu na ní optiku, upnout do stolice, nástřel na 50m (3 rány), zarovnat kroužkama kříž na díry v terči, povolit doměřovací kroužky na optice a dát je do nuly, opakovat postup a pak zkusit delší vzdálenost?

Anebo to děláte jinak?

Optika je proměnlivé přiblížení až x8, puška M14, ráže.308/7,62x51

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Perkele napsal:

Pánové, máte někdo praktické zkušenosti s nastřelováním optiky po montáži

optika je uz nahodená na zbrani ? prípadne foto ako to cele vizera 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobne by som odpoučil celé to urobiť s niekým čo má skúsenosti s celým procesom čiže  s montážou lišty pokiaľ nejaká ide na zbraň, krúžkov alebo jednodielnej montáže, samotné osadenie optiky do montáže, zarovnať kríž na optike no a nastreliť na 100 metrov nejakým lepším strelivom. Záleží čo od tej zbrane čakáš čo sa týka nejakej presnosti. Žiadne stolice na nastreľovanie netreba, stolicu by som skôr použil na zarovnanie zbrane pri osádzaní optiky ale dá sa to aj bez len sú na to pomôcky také malé vodováhy, Na nástrel dať krátky zásobník a pekne v ľahu plus nejaký vak hodiť pod predpažbie ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej si na 25m nejakou svetlou znacku nebo si to misto nasvit laserem, vyndej zaver a upevni si pusku. Pak se koukni skrz lauf a skrz optiku, a kdyz uvidis pokazde tu znacku, tak muzes jit nastrelovat na strelnici. Kdyz ne, tak nastavuj optiku az uvidis. Tento postup docela setri strelivo a da se delat na zahrade🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U M14 si neumím představit, že bude koukat skrze hlaveň. To tak možná u nějaké bolt action. Nastřelení není těžké. Začni na 50m a pak se vzdaluj. Pokud bud budeš mít stolici, je to brnkačka. Základní představu máš a zbytek uvidíš v terénu. Je to poměrně intuitivní 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Pozorovatel napsal:

U M14 si neumím představit, že bude koukat skrze hlaveň. To tak možná u nějaké bolt action. Nastřelení není těžké. Začni na 50m a pak se vzdaluj. Pokud bud budeš mít stolici, je to brnkačka. Základní představu máš a zbytek uvidíš v terénu. Je to poměrně intuitivní 😉

Jj, nedocetl jsem do konce co to je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím že vzhľadom k použitému kalibru zbrane 308w nastreľovať na 25 alebo 50 metrov je škoda , začať na 100 metroch keďže sa jedná o zbraň s optikou. Nedávno som dokúpil GP R15 FREYA v 223 a kolimátor aj mieridlá som nastreľoval na 50 metrov, je predpoklad že zbraň v ráži 308 s optikou 8x budem chcieť využívať na 100+ vzdialenosť inak mi to nedáva zmysel aj keď je optika variabil , na kratšiu sa naučím preniesť cez zámerný kríž ..........Je pravda že občas vidím na strelnici borcov mláťiť s takým výkonným strelivom aj na 15-20 metrov cez optiku ale doteraz mi hlava nepobrala načo je to dobré, na tú vzdialenosť zasypem postavu na terči cez mieridlá oveľa rýchlejšie......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...