Přejít na obsah

Alpina Alpiner 4 Automatic


Toblin

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 46
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Standardem to asi nebude, protože když se podívám do manuálu, tak je tam prakticky u všech verzí strojků poměrně velký rozptyl v přesnosti, samozřejmě je to i pro jistotu, ale i tak, kdyby věděli, že všechno bude běhat tak přesně, tak by asi měli COSC. Každopádně i já jsem rád, že běhají tak, jak běhají +1s/den je super a vhodným odkládáním se dá v celku jednoduše dosáhnout v dlouhodobém součtu klidně i nuly.

 

Jinak ten mesh bych doporučil normální shark bez koncovek, sedí jim lépe, mám to ozkoušené na svých, kde jsem měl původně taky mesh s trubicovou koncovkou, ale bez jim to sekne víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ahoj, můžete mi prosím někdo napsat, jak se vám tyhle hodinky jeví po delší době?

Další věc - alpinní bílá, máte-li někdo - je čistá bílá? Nebo má nádech někam na stříbrno/šedo? Jak jsou na bílé vidět stříbrné ručičky?

 

Případně na jakém průměru zápěstí je nosíte?

 

Děkuji za postřehy

(Šodek)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sám mám GMT verzi již 5 let a vše pořád super. Kdysi jsem psal i nějakou recenzi a také srovnávačku s jinými a řekl bych, že názor mám stále stejný, jsou to prostě fajn hodinky a nemám jim víceméně co vytknout ani po letech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Moje Alpiner 4 mě drobet pozlobily. Když jsem je koupil, tak se přebíhaly o asi 25s/d. Říkal jsem si, i mě tady lidi uklidnili, že to je normální, že se musí zajet. Tak jsem trpělivě čekal a přesnost se skutečně postupně zlepšovala až se dostala na nějakých + 10-15 s/d. To tedy bylo v limitech udávaných výrobcem ale stejně mě to mrzelo, protože ve všech recenzích lidi uváděli pro mě nedosažitelné hodnoty, jak ostatně píšete i tady. Řekl jsem si tedy, no to jsem kurnik smolař... mám nějakej nepovedenej kus. Takhle jsem s tím byl smířenej asi 2 týdny, když najednou naskočilo zpoždění - 2000 s/d :D, pak jsem je načapal, že regulerně stojí. Nepomohl ani ruční nátah. 

Šup s nima tedy na reklamaci. Měsíc jsem běhal po světě jako nahej, protože ač nedosahovaly takový přesnosti jaká by se mi líbila, tak jsem je měl moc rád a jakožto OWG jsem prostě byl bez hodinek na ruce úplně nesvůj. Po měsíci hodinky konečně dorazily z reklamace. Měl jsem ten den hodně práce, tak mi je v Helveti vyzvedla manželka. Nechal jsem si od ní vyfotit servisní protokol, kterej ukazoval nově dosaženou přesnost 2,5 s/d! 🤩😲. Natěšenej jsem večer dorazil domů, vyndal je z krabičky a BUM. Ti kreténi v servisu zničili lunetu(viz obrázek).  Druhej den je tam vezu zase. Naštěstí si tedy sypali popel na hlavu a slibovali, že to bude fakt rychle opravený. Jenže to byl čtvrtek. Pro mě to znamenalo dalších několik dní nahoty. V úterý jsem si je tedy už podruhé vyzvedl. Od té doby jsem jako na obláčku. Ty peripetie za to stály. Hodinky jsou krásný, dělají mi radost pokdaždý když se podívám na čas. A navíc v tom servisu strojek opravdu poladili k mojí absolutní spokojenosti. Stačí mi jenom střídat odkládání. Dva celé dny a jednu noc je mám na ruce (cca -3s), druhou noc si je odložím na noční stolek (cca +3s). Takhle furt dokola a jsem prakticky na 0s/d. Vypadá to, že nastavovat budu muset jenom datumovku občas 👏

IMG_6009.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...