Jump to content

Alpina Alpiner 4 Automatic


Toblin

Recommended Posts

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sportovní lajna č. 4 má jen mechaniku nebo také quartz? Líbí se mi to zdůraznění odolnosti vůči magnetickému poli, do jaké hodnoty až sahá? Tenhle nejočesanější model nevypadá zle, ale šel bych do chron, ale ty zas nemaj datumku. Jinak pro ty co neznají proč je sport lajna označená číslicí 4:

1) Antimagnetické

2) Odolné vůči nárazům

3) Vodotěsné

a zřejmě se tvůrcům číslo 3 příliš nelíbilo, takže:

4) Nerezová ocel

Edited by Daemonultimate
Link to comment
Share on other sites

Jsou super, už jsem je propagoval i ve svém vlákně, líbí se mi nerezová luneta, líbí se mi zdvojený dvanáctkový index, ale jak už jsem zvyklý na své GMT, tak tady mi ta čtvrtá ručka chybí. Pro mě jsou tedy GMT the best, ale to nic nemění n tom, že i tyto jsou skvělé, celá řada Alpiner je skvělá.

Link to comment
Share on other sites

To jsou ale fakt pěkné, jednoduché a čisté hodinky ... na to, že tam nacpali datumovku (sorry, to je jenom můj problém). A je fajn, jak v tom názvu ukrývají všechna ta konkrétní pozitiva a sociální jistoty, upozorňující na jejich univerzálnost. Protože univerzálnost mám na hodinkách fakt rád. I když na Seiko 5 to dotáhnout nezvládly, žejo... :)

Link to comment
Share on other sites

Datum u těch prvnich mne naopak překvapil. Černý datový věnec k světlému cifru, který vypadá jako bílý, ale měl by být stříbrný. Chtělo by to vidět naživo.

Link to comment
Share on other sites

 

Antimagnetismus

Mezinárodní norma pro antimagnetické hodinky (ISO 764) udává, žeantimagnetické hodinky musí odolat expozici stejnosměrného magnetického pole o intenzitě 4 800 A/m, přičemž hodinky si musejí zachovat přesnost chodu +/- 30 sekund/den.

 

aha, takže asi normální 

 

Link to comment
Share on other sites

Nejsem jediný vlastník GMT verze, kolega Rudina v tom jede se mnou a ještě Bladeruner, takže jsou tu minimálně troje, o kterých vím. Já je jen asi nejvíc propaguju :)

 

Co se týče toho antimagnetismu, tak odolají magnetickému poli, které vydávají třeba repro bedny, fén atd., je to i na webu. Jasně není to žádný zázrak, ale lepší než nic.

Link to comment
Share on other sites

Vypadají skvěle a ta světlá luneta jim sluší, na fotkách hodinky vysloveně září. Říkám si, že by ta luneta určitě pasovala i na GMT, takže bych udělal takový menší pokus s výměnou :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...