Jump to content

HondzaX

Member_50
 • Posts

  1,717
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by HondzaX

 1. Dovolím si sem přidat aktuální a podle všeho finální seznam účastnících se značek.
 2. HondzaX

  Straum

  @kuncák7 Díky za milá slova, Martine. Hned sem tedy jednu přidám. A začnu modelem s černým číselníkem (řada Opphav).
 3. HondzaX

  Straum

  Mám model Opphav, a musím říct, že i naživo vypadají hodinky moc dobře. Stejně tak vypadá dobře i ten novější model - Jan Mayen, který jsem měl možnost si vyzkoušet. Ten cifr se jim vážně povedl.
 4. @Roman-ZA vteřinovka je klasická - "skákací" @Prochy68 předání je plánované na výstavě, ale předobjednávky lze řešit už dopředu.
 5. jj, je to quartz - Seiko. Pouzdro má 40 mm průměr, 8 mm na výšku (46,2 lug to lug), pískované pouzdro, a opravdu kvalitně a poctivě vypadající řemen. Na číselníku vlajka a na dýnku hezký gravír. Celkem je 30 kusů.
 6. Lumi je velice slušná. Tohle je aktuální limitka pro ČR. Avidivery GMT vypadají také moc dobře! Gavox bude o prvním prosincovém týdnu v Praze, tak je můžeš přijít okouknout a vyzkoušet. Podle fotky ty Avidivery vypadají moc pěkně, takže jsem na ně také zvědavý.
 7. Jsou naprosto parádní. Snad se nebudeš zlobit, když ti sem přihodím dvě fotky. Jedny s těch tvých (42 mm pouzdro) a na druhé pak i s jejich menším bráchou (39 mm). Oba jsou inspirovaný modelem Joker od Konstatnina Chaykina a oba jsou z limitované edice 178 kusů a oba byly vyprodány během 1 minuty.
 8. Dovolím si zde nabídnout opravdovou lahůdku - fliegry od Glashütte Original, konkrétně model Senator Navigator. Jedná se o hodinky inspirované leteckými hodinkami typu B-Uhr používané leteckými navigátory během druhé světové války. I přes 44 mm pouzdro jsou i na mém zápěstí (17,5 cm) prudce nositelné, a to díky krátkým nožičkám a stále ještě rozumnému lug to lug (50,8 mm). Skrze prosklené dýnko lze obdivovat krásně zdobený inhousní kalibr 100.9 s automatickým nátahem a rezervou 55 hodin. Obě sklíčka jsou pochopitelně safírová. Zajímavou vychytávkou je funkce flyback second, která se ovládá tlačítkem na pozici osmé hodiny. Čitelnost hodinek je úžasná, a to jak ve dne, tak díky silné luminiscenci i v noci. Ručičky jsou tepelně modřené. Za mne jednoznačně jeden z nejpovedenějších a historicky nepřesnějších re-interpretací hodinek typu B-Uhr Flieger. Tento model přestali v Glashutte vyrábět někdy počátkem nového milénia, a podle interních zpráv nemají v Glashütte Original stále žádný úmysl navrátit tento model do své kolekce. Čas od času se někde na netu objeví nějaký kousek, ale notně starý, tedy i dlouho po záruce a bez papírů. Ceny za takové kousky přesto šplhají do závratných výšin. Ale teď, prosím, pozor. Mnou nabízený kousek pochází z letošního léta. Byl totiž v Glashütte Original vyroben na zakázku. Jedná se tedy o kousek bez známek nošení, v plné manufakturní záruce a pochopitelně se všemi papíry. Žádný druhý takový nikde nenajdete, a to ani za mnou nabízenou cenu 149.000,- Kč. Za tyto peníze se nedá sehnat ani jetý kousek. Hodinky jsou přezuté na aftermarket řemínku, který byl vyroben na zakázku. Na originální řemen, nenošený (který odpočívá v krabičce), budou hodinky samozřejmě přezuty před prodejem. Preferuji osobní předání v Praze, Slevy, prosím, nečekejte. Přesto, pokud by měl někdo nějaký dotaz, nebo nějakou nabídku, nechť neváhá, a pošle mi SZ. Autentické foto, včetně fota na mém zápěstí (17,5 cm):
 9. Musím uznat, že organizace byla opět parádní. SEW už není žádný drobek, a uřídit takovou mašinu není jistě jednoduchá věc. Ale je vidět, že za těch 9 let nasbírali organizátoři hodně zkušeností a opravdu se snaží, aby vše fungovalo. Czapek opět nezklamal. Tam bych si uměl vybrat. Stejně tak se mi líbil Alexander Shorokhoff. Fajn kolekce hodinek byla Behrens, akorát jsem u stánku nikoho nezastihl, takže jsem jen koukal do vitríny. Novinky od Citizenu se zdají být prudce nositelné a potěšila i přítomnost malé značky Sternglass. Budu se opakovat, ale jak už jste psali nade mnou, tak nejvíc potěší to setkání s lidmi, které člověk potkává (ne)pravidelně třeba jen online.
 10. SEW se tradičně vyvedl. CO Vás tam zaujalo asi tak nějak nejvíc?
 11. K dispozici již jen ty od: Frederique Constant, Tutima, HYT. Všechny jsou samozřejmě nové, nenošené. Cena 399,- Kč za kus (plus případné náklady na zásilkovnu). Levnější nebudou.
 12. Krásná kniha pro všechny milovníky hodinek Tudor stále k dispozici.
 13. Úplně jsem na to zapomněl... Nabídky do SZ jsou vítány
 14. Koukni na kolekci hodinek Formex. Naprostá většina jejich hodinek (Swiss made) má certifikaci COSC. Kdybys některé z nich pak chtěl vyzkoušet na ruce, tak v prosinci budou vystavovat v Praze
 15. Koukal jsem na web SEWu a mám pocit, že tam přidávají průběžně další značky. Což je dobrá zpráva. Aktuálně jsem jich napočítal 30. To není vůbec špatné číslo.
 16. @DarylVanHorne ještě tam přibylo pár dalších značek. Koukni na web. Třeba to bude jedna z těch, která ti tam chyběla
 17. @DarylVanHorne Je to tak. Za týden a kousek SEW a pak zhruba měsíc na to Micro Praha Festival. Konec roku bude pro hodinkově pozitivní lidi opravdu zajímavý. Naposledy byla podobná konstelace snad v roce 2018, kdy se ještě konala výstava "Hodiny a klenoty" na Výstavišti v Holešovicích.
 18. K dispozici již jen ty od: Frederique Constant, Tutima, HYT. Všechny jsou samozřejmě nové, nenošené. Cena 399,- Kč za kus (plus případné náklady na zásilkovnu). Levnější nebudou.
 19. HondzaX

  RLX PAM GTG

  Slušná koncentrace hezkých kousků!
×
×
 • Create New...