Přejít na obsah

Přesnost quartz


odjinud

Doporučené příspěvky

Já su hlavně zvědavej na srovnání téhle skupinky s digitálkama z přelomu 70. a 80. let. Pokud se skutečně někdy pustím do jejich ladění, tak si myslím, že tuhle moderní bandu strčí do kapsy. I když 3s/měsíc, to se teda nemají za co stydět.

JJ, 3 sec/měsíc, to je ok velmi. Ale těch 9 u nových hodinek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 252
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ta 640, to je opravdu jedna velká tragedie, ačkoliv ve výrobní toleranci. Příjemný je ten UHF kalibr, který by při každodenním nošení možná dokázal ještě zlepšit hodnotu chodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na motorce nějaký NO NAME palubní hodinky, stály asi 500,- Kč, takže to bude určitě nějaká Čína. Vždy na jaře, před začátkem motorkářské sezony, do nich necham dát novou baterii za 50,- Kč a seřídím je přesně podle radiobudíku. Koncem podzimu, když motorku zazimuju, hodinky sundám a pro kontrolu porovnám rozdíl v čase - opět podle radiobudíku. Již několik let po sobě je tento rozdíl cca 2 sekundy ( za 9 měsíců! ). Takže tolik k vašemu měření. :)

Upraveno uživatelem petr.hofi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

aktualizoval jsem inzerát na prodej g-shocků a čumím! porovnám přesný čas a tím na hodinkách a od prosince 2016, kdy jsem je po koupi seřídil, jdou pouhopouhé 2vteřiny do plusu. takhle přesný hodinky bez rádia jsem ještě neměl..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Další měsíc v pr..., to je hrozný, jak to letí!

Casio B640W zůstávají ve vedení, od změny času se zpozdily o 41 sekund. V těsném závěsu jsou W-59 s 37 sekundami do plusu.

Casio LW-100H a A158W jdou celou dobu úplně stejně, teď je jejich odchylka na 20 sekundách, což dělá slušné 4s/měsíc.

Tentokrát mě trochu zklamala Bulova. Během srpna nebyly ani jednou na ruce a předběhly se o 3 sekundy. Jejich průměrná měsíční odchylka tak vzrostla z 0,75 na 1,2s. Doufám, že se s podzimními mrazíky zase trochu zpomalí a skončí test na nějaké pěkné hodnotě úměrné tomu, že jsou to moje nejdražší hodinky :)

 

post-33141-0-43162100-1504069392_thumb.jpg

 

post-33141-0-26902700-1504069409_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Absolutní hodnota odchylky je poslední sloupeček - celková odchylka po pěti měsících. Nebo je to vidět na fotce.

Úplně vlevo je tučně průměrná měsíční odchylka. Možná to v tom zmatku zaniká, musím uznat, že jsem to nevymyslel zrovna přehledně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já čtu v posledním sloupečku "5 měsíců" hodnotu -41 což není absolutní hodnota - tedy v matematickém významu.

Když to necháš seřadit podle posledního sloupečku tak vyjde na jednom konci B640 a na druhém W-59. Přitom jsou

ty hodinky skoro stejně "nepřesné" a měly by být těsně za sebou. ;)

 

Ale to je jenom moje úchylka - šťourat se v tabulkách a grafech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Tak nám uteklo září a v testu se stala velká změna. Minulý týden jsem prodal Casio A158. Nicméně test není ohrožen, protože nový majitel souhlasil s břemenem, že nebude nastavovat čas až do změny času, kdy tuhle taškařici ukončím.

Zajímavé je, že hned dvoje hodinky - právě zmíněné A158 a staré LW-100H se od minulého měření neodchýlily ani o sekundu.

Bulova stáhla polovinu odchylky, kterou udělala za srpen a vrátila se na svůj průměr 0,75s/měsíc.

W-59 se trochu polepšily a v záři se předběhly jen o 4s.

B640W se drží svého pomalejšího tempa a s dalším měsícem se zpozdily o dalších 9s.

 

Poznámka pro hnidopichy: Omlouvám se, že jsem odchylku A158 sledoval podle jiného časového etalonu než ostatní soutěžící. Byl jsem línej brát na návštěvu k jejich novému majiteli starej Siemens a šachovat se SIM kartou jenom kvůli odečtu času. Pro naše potřeby předpokládejme, že čas běží na obou mobilech stejně a Xiaomi ukáže stejný čas, jako by v daném okamžiku ukázal Siemens. Oba používají stejného operátora a stejnou SIM kartu.

 

post-33141-0-14158500-1506437197_thumb.jpg

 

post-33141-0-24941700-1506437207_thumb.jpg

 

post-33141-0-69573700-1506437222_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak jsme si posunuli čas na hodinkách o hodinu zpátky a 5etterův velký test přesnosti kvarcek je u konce. 

U žádných hodinek nedošla baterka, pouze jedny změnily majitele. Shodou okolností zrovna u nich došlo za poslední měsíc k velké odchylce, která není vůbec konzistentní s průběžnými výsledky. Kolega se dušuje, že čas neseřizoval, ale kdo ví, k čemu mohlo dojít pod manžetou bundy... Tím bych jejich nejlepší výsledek v testu nepovažoval za věrohodný.

 

Nejlépe tedy dle očekávání dopadly hodinky Bulova, které se mezi změnami času předběhly o 5,5s, což je průměrně 0,8s/měsíc.

Nejhůř dopadly Casio B640W, které se během platnosti letního času zpozdily přesně o minutu, meškaly tedy průměrně 8,6s/měsíc.

Skoro dvacet let stará casia, jež jsem nosil na gymplu se předběhla o 23s, asi o patnáct let mladší plasťáky W-59 o 48s.

 

Já myslím, že na to, že se jedná o běžné hodinky nejnižší cenové kategorie jsou výsledky dobré. Leckteré mechaniky udělají za den stejnou odchylku, jako tyhle levné digitálky za půl roku.

Symbolické je, že bulovy byly desetkrát dražší než casia B640W a jsou taky desetkrát přesnější. Takže to nebyly vyhozené prachy, ale value for money.

 

Všem, kteří tento test s napětím sledovali děkuji za pozornost, pro ostatní mám dobrou zprávu, že toto už je konec :)

Jenom pro pořádek, úvodní příspěvek a Frostieho odhad je zde.

 

post-33141-0-23940300-1509391925_thumb.jpg

 

post-33141-0-23821100-1509392033_thumb.jpg

 

post-33141-0-19958600-1509392048_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...