Přejít na obsah

Identifikace náram. hodinek a strojků


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

Pouzdro bez korunky měří 46mm, s korunkou 49,5mm a výška 13,5 mm, páč sklíčko je vypouklé, není rovné.

Váží 80gramů i s koženým řemenem.

Vedle korunky je stlačovací kolíček na štelování ruček, samotná korunka se nepovytahuje jako u primek ale jen se natahuje. :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že to bude předělávka z původních kapesních hodinek, bývala to kdysi běžná záležitost, sám mám taky jedny. Víceméně bezcenné ale trochu zvláštní, velké hodinky a pořádnej kus materiálu, mám je rád... :)

post-53456-0-72482800-1522666591_thumb.jpg

post-53456-0-04584200-1522666599_thumb.jpg

post-53456-0-67241900-1522666606_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info! :cheers:

Myslel jsem, že to budou nejspíš kapesní, jinak normální hodinky v tý době byly vždycky menší.

A co to značení ptáčka zpěváčka stojícího na zeměkouli s rovnoběžkami a ta šedá barva na dýnku?

Pořád nemám v tom ouplně jasno.

Doma mám nějaké břitvy bez nápisu výrobce, jen na krčku čepele jsou symboly zkříženého meče, sekyry, fajfky, blíženci aj. Podle těchto symbolů se dá přibližně určit i výrobca.

Hodinky nosím rád, jsou čitelný i v šeru, mají ručný nátah, kolik by stály takové nové štajny? Automaty mě nijak neberou.

Jsem už starší ročník72. :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hledal jsem to označení na odkazu: Mikrolisk - The horological trade mark index a nic tu nic. Dost míst je prázdných, bílá místa.

Tak jsem rači vzdal toho hledání. Ten bezejmenný ptáček zpěváček sedící na zeměguli jen pro sebe tiká a tiká... :whistling:

Nějaká vizuální zvláštnost na strojku? Nějaké Hi-tech nebo tak? Hm... Spíš zámečnická kovařina než hodinařina.

 

Jaké memento? Nerozumím tomu.

Ináč ty hodinky si nechám, ty kapesní mě snad přežijou. :hang:

A děkuji všem za ochotu a pomoc. Kdyby někdo věděl něco novýho, sem s tím! Budu vděčen za každé nové info. :smile_anim:

Toto vlákno dám do sledování, kdyby něco.... :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když venku přestalo svítit slunko, tak jsem vzal foťák a tady je to... :photo:

Ty předpotopní kapesní hodiny v hliník. či nerez. pouzdru (?), tak si myslím, že i dneska ostudu mi neudělají. Vono, těch 99% lidí to ani moc nepozná, odkaď ty hodinky jsou.

Zda vojenské, pilotní, Luftwaffe či Wehrmacht nebo předělávka v 50.tých letech ala LDH, to nikdo nepozná, krom zdejších chronomagorů. :clap:

Ušetřil jsem pětadvacet klacků za novýho štajna s ručným nátahem, jupí!

 

post-63311-0-21362300-1522679155_thumb.jpg

post-63311-0-84868800-1522679187_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš pod trojúhelníčkem je znak LDH?

Tou šedou barvou jsem myslel ty zbytky barev na dýnku, směrem ke korunce se to rozšiřuje.

Jak se ty hodinky nosily na ruce, tak se ta barva na dýnku se setřela, krom toho co zůstalo pod korunkou.

Snad jsem to napsal srozumitelně, v české gramatice jsem poněkud slabší.

Díky za info, su o něco múdřejší.

Korunka je cibulovýho tvaru, moc dobře se mi natahuje a nezařezává mi do kože.

 

 

post-63311-0-02590600-1522684609_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak určitě jsou to předělávky z kapesních,ale když je miluješ není co řešit :-)  Když se k nim budeš slušně chovat a držet je dál od vody a nárazů,tak jsou na pohodu.Třeba dáme řeč v Ostrohu,ty mě dáš školení o broušení a já omrknu Tvoje hodinky :-) 

Jinak soukromé zprávy nejdou,tak mě když tak pošli mail na břitvě :-) 

A pěkný mourek,jako kocour.

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...