Lookyn Odesláno 7. ledna 2019 Nahlásit Odesláno 7. ledna 2019 Zdravím,potřeboval bych poradit, o jakou značku se jedná hodnota, tuším, bude mizivá, ale pro mě určitě alespoň tu citovou mají.Na cifru asi kdysi něco napsáno bylo, ale nevykoumám z toho ani náznak, co by to mělo být za "značku"...Rotor slyšet není, ruční nátah funkční. Po natažení se rozejdou, ale přesnost ani rezervu jsem nezkoumal...Za jakékoli tipy a názory předem díky. Pokud by někdo našel odkaz/fotku těchto hodinek po renovaci, tak sem s tím Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.
Filip.J Odesláno 7. ledna 2019 Nahlásit Odesláno 7. ledna 2019 @Lookyn: Já bych řekl, že jsou to Kirovskie, a ten nápis tam byl v azbuce:
little_w Odesláno 7. ledna 2019 Nahlásit Odesláno 7. ledna 2019 Ano ano, jsou to Kirovskije. Jako zajimavost uvedu, ze znacka dostala jmeno po Sergeji Mironovici Kirovovi (ktery byl puvodne Kostrikov, a zmenil si jmeno podle perskeho vladce Kyra), ktery byl udajne velice charismaticka vudci postava a skvely recnik
Lookyn Odesláno 8. ledna 2019 Nahlásit Odesláno 8. ledna 2019 Super, díky moc za odpovědi Na fotce toho zrenovovaného / zachovalého kousku vypadají vážně dobře!Můj kousek teda z nějakého důvodu nemá vteřinovku, což je mi trochu divné, protože na ciferníku se nikde neválí a amatérsky se do nich nikdo nevrtal a jestli byly u hodináře a ten vteřinovku sundal nebo upadlou jen vyndal je takové... zvláštní... budu se muset ještě informovat nebo, že by se jednalo o "jiný" model, který je jinak úplně stejný, jen nemá vteřinovku...? A nějaký tip na hodináře nebo zdejšího člena, kterému byste tenhle poměrně hodně zašlý kousek svěřili na komplet renovaci?
Harwey Odesláno 8. ledna 2019 Nahlásit Odesláno 8. ledna 2019 Sekundovku niekto potreboval do inych. Renovacia bude nakladna. Lacnejsie bude kupit nieco v lepsom stave na aukre a povymienat diely.
Karlos Odesláno 8. ledna 2019 Nahlásit Odesláno 8. ledna 2019 Podle mě není co renovovat. Použitelný (snad) je jen strojek, jinak nic. Kupovat celé hodinky, aby se z nich vydloubnul strojek a místo něj vsadil tento, to nemá žádný smysl. To by na tom strojku muselo nějak extra záležet, aby ho člověk chtěl nosit.Jestli jsou hodinky nějaká památka, tak snad jedině vyčistit a promazat strojek a doplnit vteřinovku, a dát spát zpátky do šuplíku.
Lookyn Odesláno 9. ledna 2019 Nahlásit Odesláno 9. ledna 2019 To jste mě sice moc nepotěšili, ale vzhledem k citové hodnotě se po renovaci shánět budu, byť by byla neúměrně nákladná a vzhledem k hodnotě hodinek nesmyslná Na to, abych je uklidil někam do šuplíku, je nemusím nechávat vyčistit, promazat a doplňovat vteřinovku, to postrádá smysl úplně Takže stále platí, že kdyby měl někdo tip ke komu nebo kam je dát na renovaci, tak určitě doporučte
AdaMoss Odesláno 9. ledna 2019 Nahlásit Odesláno 9. ledna 2019 Souhlasím s Karlosem, že tady toho moc k renovaci není. Hlavní problém je odepsané pouzdro. Pouzdro je jen chromované a na mnoha místech je už chrom prodřený na mosaz. S tím se dá dělat jedině to, že se to nechá přechromovat. Ale co jsem viděl výsledky přechromovaných pouzder, tak to bylo spíš horší, než lepší. Na shánění vteřinovky bych se taky vyprd. Ber to prostě tak, že takhle se k tobě ty hodinky dostaly a nesou si s sebou svůj příběh a historii. Já být tebou tak je jen nechám vyčistit a namazat strojek plus vyčistit co půjde od těch zoxidovaných částí. Ani sklíčko bych neměnil - jen vyleštil (pokud se nerozpadne při rozebíraní) a ty praskliny bych tam prostě nechal. Dáš na ně nový stěžejky, nějaký retro řemen a uložíš do šuplíku. Sem tam si je natáhneš pro radost a poslechneš si tikot, případně hodíš na ruku ke sledování nějakého filmu pro pamětníky. Jakýkoliv jiný zásah ty hodinky podle mě totálně zabije a budou už úplně k ničemu :-). Ale tak je to pořád jen můj názor.
colommbo Odesláno 9. ledna 2019 Nahlásit Odesláno 9. ledna 2019 Nejen tvůj... Nějakou "renovací", byť by stála balík, přijdou o emoční kouzlo, které pro majitele mají, stanou se z nich obyčejné hodinky...
Karlos Odesláno 9. ledna 2019 Nahlásit Odesláno 9. ledna 2019 (upraveno) Ve slově renovace musí být nějaká zvláštní přitažlivost, nebo nějakým záhadným způsobem rezonuje se současným vnímáním. Prostě povedené slovo. Upraveno 9. ledna 2019 uživatelem Karlos
colommbo Odesláno 9. ledna 2019 Nahlásit Odesláno 9. ledna 2019 Zřejmě záleží i na tom, co si kdo pod tímto slovem představuje či od něj očekává. Jestli uvedení do stavu nositelnosti nebo "jako nové". V prvním případě ještě budiž (s výhradami a omezením), ve druhém je to už vlastně jiný kus a původní pel je pryč. Ano, strojek (třeba) zůstane, ale u předmětu, k němuž pociťuju velmi osobní vazbu, je ta druhá varianta dle mého soudu na škodu.
Lookyn Odesláno 10. ledna 2019 Nahlásit Odesláno 10. ledna 2019 AdaMoss : S tím "přechromováním" pouzdra jsi mě moc nepotěšil, to byl jeden z hlavních bodů mnou zamýšlené renovace... to asi fakt postrádá smysl, aby to vypadalo ještě hůř než teď. colommbo : Já si představuju uvedení do stavu nositelnosti, tzn. vteřinovku bych určitě chtěl nechat doplnit, vyčistit co půjde, dát do provozuschopného stavu strojek, přeleštit / vyměnit sklíčko, nové stěžejky, nějaký hodící se řemen a mít je na občasné nošení
colommbo Odesláno 10. ledna 2019 Nahlásit Odesláno 10. ledna 2019 Vyčistit strojek pro hodináře no problem, doplnit (nějakou pěknou, hodící se) vteřinovku a vyměnit sklíčko taky nee, s ciferníčkem, aby to nebylo ještě horší, moc kouzel nenaděláš, to je moc choulostivá věc. Stěžejky jasně, ale ty stejně nejsou vidět. Jo, nějakou péči tomu věnovat je v pořádku, jako na druhém obrázku hodinky však nebudou, raději s tím počítej dopředu.
Prim02 Odesláno 17. ledna 2019 Nahlásit Odesláno 17. ledna 2019 Ahoj, pomohl by mi někdo s identifikaci? Nikde jsem takovéto nenasel. Na strojku je napsáno zenith, ovšem na ciferníku nic. Nemají ani vterinovku. Předem děkuji. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.
Harwey Odesláno 18. ledna 2019 Nahlásit Odesláno 18. ledna 2019 ludova tvorivost, strojcek z vreckovych, vsetko ostatne poskladane halabala co dum dal.
Dan83bz Odesláno 20. ledna 2019 Nahlásit Odesláno 20. ledna 2019 Ahoj, pomohl by mi někdo s identifikaci? Nikde jsem takovéto nenasel. Na strojku je napsáno zenith, ovšem na ciferníku nic. Nemají ani vterinovku. Předem děkuji. Průměr? Pravděpodobně pilotní model z třicátých let, ačkoli možný "Franken"
Prim02 Odesláno 20. ledna 2019 Nahlásit Odesláno 20. ledna 2019 Průměr? Pravděpodobně pilotní model z třicátých let, ačkoli možný "Franken"Rozměr pouzdra je 38x47,5mm bez korunky. Šířka s korunkou je 43mm.
JaUjcik Odesláno 26. ledna 2019 Nahlásit Odesláno 26. ledna 2019 Dobry den, dufam ze nevadi ze sa pytam tuna ale nenasiel som lepsie miesto.Mam tu kukuckove hodiny, nevim ci idu ale urcite chybaju rucicky a k nim kyvadlo alebo ako sa to presne vola. Da sa dokupit?Ma zmysel ich opravovat?na strojku je jmius mig 460Dakujem.Pavol.http://s1079.photobucket.com/user/Jaujcik/media/mix/89EF1207-52B9-4C62-A8A2-A0BC95F429F6_zps6465ywnw.jpeg.htmlhttp://s1079.photobucket.com/user/Jaujcik/media/mix/D5491D0A-D082-4F97-97A8-7B15320AEFAA_zpsxcjcxsmv.jpeg.htmlhttp://s1079.photobucket.com/user/Jaujcik/media/mix/2AFA55DE-4169-453B-A3A0-E4A102257BE8_zpsygfdiy06.jpeg.htmlhttp://s1079.photobucket.com/user/Jaujcik/media/mix/19A9D9B6-CA49-403C-BD8B-CE043976FFBF_zpskqoa2qca.jpeg.htmlhttp://s1079.photobucket.com/user/Jaujcik/media/mix/AFFBB30A-A8D9-478A-9518-BABB0F8E9905_zpsb1kq8khl.jpeg.html
qwecko Odesláno 29. ledna 2019 Nahlásit Odesláno 29. ledna 2019 Ahojte. Kolega dnes do prace priniesol zopar hodiniek a prosi ci by o nich niekto vedel nieco viac. Zaujima ho hlavne ci niekto nevie co je to zac pripadne nejaka historia,priblizny rok vyroby a nejake dalsie informacie okolo. Dakujem Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.
AdaMoss Odesláno 30. ledna 2019 Nahlásit Odesláno 30. ledna 2019 Jsou to všechno starý vrány navíc v docela bídném stavu. Co by tak ještě ušlo je Angelus chrono, ale chybí nulovací tlačítko. Jedny LDHčka - skládačka, Omegy dojebané...co víc říct :-). Značky jsou na všech čitelné, takže stačí zadat do Google.
Doporučené příspěvky
Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat
Vytvořit účet
Vytvořte si nový účet. Je to snadné!
Vytvořit nový účetPřihlásit se
Máte již účet? Zde se přihlaste.
Přihlásit se