Přejít na obsah

Možnosti IGENů


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 662
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To byla moje představa taky, dělat vše frézou. Takže od začátku se to jede drátem.

O nic nejde, jen mě zaujal způsob výroby toho hranatého pouzdra které je na drátku a pepsi taky(nejsou tam rádiusy). První pouzdra jsi měl totiž s rádiusem a to by napovídalo tomu, že to bylo komplet frézovaný. Elton to komplet frézuje nedisponuje EDM.  

post-46377-0-29451100-1564580799_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím zda je dobře nebo špatně že je má práce pod drobnohledem. Prolezl jsem vše co mám a všude je mírné zaoblení. Když jsem to dával dělat tak bylo řečeno že se to bude lépe leštit a dál upravovat. A tyto dnešní pouzdra je tak trochu dárek od obdivovatele. Poslal jsem mu polotovar a nechal udělat nějaké pouzdro a udělal to ostré.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elton vlastní drátovku nemá, ale nechává si to dělat v kooperaci.

Třeba zlatá pouzdra 1 až 10 Karel IV. mají nožičky vkládané do výřezů v pouzdru.

To bylo dělané externě na drátovce. Na oficiálních fotkách jsem nikde nenašel pohled ze kterého by to bylo vidět.

U Igenů nevím jistě, ale podle mě bude celý vnější tvar dělaný na drátovce. Rádius umí taky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo posílají to určitě jinam. Je to i jeden z důvodů, proč jsou ty hodinky tak drahé. Touto technologií to dělá opravdu jen hrstka výrobců. Produktivita mizerná, ale přesnost a jakost výborná. Na drátek se spíš posílá výroba matrice pro přesné stříhání tvaru pouzdra než pouzdro samotné. Na takové matrici a formě se pak vyrobí zhruba 3000ks pouzder za 1hodinu a životnost formy je 1000000 ks. Ovšem to je naprosto jiná liga kterou jedou Casio, Seiko ... Igen pouzdro Elton obrábí komplet třískově, už se to tu řešilo. Pokud by ty pouzdra totiž nebyl schopen Elton udělat sám, tak může celou fabriku zavřít:) Na obrázku je šílený to kýč obrobený jak říká Joskas, technologií elektroerozivní koroze( nekonvenční technologie obrábění). 

post-46377-0-55029100-1565004508_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná mi to kluci objasníte, ale i já jsem si myslel, že v Eltonu to řeší na drátořezu. Hlavně jsem si totiž vždy myslel, že od toho jsou mezi nožkama ty svislý "drážky" (nevím jak to přesně popsat), stejně jako třeba na starých rolexech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná mi to kluci objasníte, ale i já jsem si myslel, že v Eltonu to řeší na drátořezu. Hlavně jsem si totiž vždy myslel, že od toho jsou mezi nožkama ty svislý "drážky" (nevím jak to přesně popsat), stejně jako třeba na starých rolexech.

Vím co myslíš. Ty drážky jsou právě od stopkové frézy(třískové obrábění). Drátořez nic takového nedělá, ten má drsnost povrchu srovnatelnou a nebo lepší než jemně broušený povrch. 

post-46377-0-30329500-1565036116_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na více faktorech. Například u třískového obrábění lze dosáhnout skvělého povrchu jako z brusu pouze tím, když obrábím kalený díl. Oproti tomu při intenzivním řezáním drátu (proud) může být povrch i hrubší viditelně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na více faktorech. Například u třískového obrábění lze dosáhnout skvělého povrchu jako z brusu pouze tím, když obrábím kalený díl. Oproti tomu při intenzivním řezáním drátu (proud) může být povrch i hrubší viditelně.

 

 

Aj pri klasickom, aj pri dratoreze sa da dosiahnut povrch, ktory uz nie je potreba brusit, niekedy dokonca lestit.

Ale na to ma vplyv uz viacero faktorov samozrejme.

 

Technologická variabilita je obrovská a vždy záleží na soustavě S+N+O+P(stroj, nástroj, obrobek,prostředí). My se tu ale bavíme o obrábění(frézování) nerez oceli 316L (konkrétně prostor mezi nožkama) a u té dosáhnete drsnosti povrchu max Ra1,6um. Nejlepší drsnost kterou lze jemným frézovacím dokončováním  dosáhnout je Ra0,8um. Důvodem proč je na tom čelní frézování tak špatně oproti například soustružení kde můžeme dosáhnout drsnosti až Ra0,2um je chvění v soustavě(a to i u nejmodernějším nástrojů, strojů, držáků a kapalin). Drsnost povrchu u technologie EDM je Ra0,05um-0,8um (povrch tvoří krátery a vypadá jako pískovaný) nikdy tam nejsou vidět drážky!!!!! Vaše příspěvky nejsou moc k věci a člověka neznalého mohou uvést v omyl. 

post-46377-0-00974600-1565087593_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...