Přejít na obsah

Bitcoin


Doporučené příspěvky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 2,7tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Každý měsíc za pár drobných kupuju BTC. Kupoval jsem na Coinbase PRO což byla burza. Super prostředí, vše bylo fajn. Teď to nějak zrušili a jestli jsem to dobře pochopil, tak funguje již jen Coinbase - směnárna. Dementní prostředí a hlavně šílené poplatky. Kupuju každý měsíc asi za 33 EUR, Na pro jsem platil fee 0,19 EUR, na směnárně mi počítají 1,99 EUR.

Mám pocit, že se při té migraci chvástali, že poplatky budou stejně výhodné atd. Dělám něco špatně? Děkuji za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, papun napsal:

Každý měsíc za pár drobných kupuju BTC. Kupoval jsem na Coinbase PRO což byla burza. Super prostředí, vše bylo fajn. Teď to nějak zrušili a jestli jsem to dobře pochopil, tak funguje již jen Coinbase - směnárna. Dementní prostředí a hlavně šílené poplatky. Kupuju každý měsíc asi za 33 EUR, Na pro jsem platil fee 0,19 EUR, na směnárně mi počítají 1,99 EUR.

Mám pocit, že se při té migraci chvástali, že poplatky budou stejně výhodné atd. Dělám něco špatně? Děkuji za pomoc.

Coinbase Pro stále funguje. Přihlašovací údaje by měly být stejné pro klasickou i Pro verzi

https://pro.coinbase.com

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, xcmaniax napsal:

Kluci, proc to porad kupujete? Celkem jsem to chapal pred rokem, ale dnes? Realne tim nekde platite nebo se z toho jinak tesite? Nebo jedete na Ponzi vlne a verite, ze to od vas nekdo koupi draz?

Moment... ty jsi chápal nákup BTC před rokem za cenu 48,8k USD, ale dnes za cenu 17,7k USD to nechápeš? :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Lookyn napsal:

Moment... ty jsi chápal nákup BTC před rokem za cenu 48,8k USD, ale dnes za cenu 17,7k USD to nechápeš? :unsure:

Nechápu. Je to přeci pořád stejné úplně bez ohledu na cenu - když to koupíš za 17,7k, tak to musí v tom procesu koupit nějaké množství dalších lidí dráž tak, aby Ty jsi mohl prodat třeba za 20k a tak dál a tak dál. No a nakonec to někdo prodá za 30k, začne panika, spadne to na 14k a spousta hejlů v tom procesu klidně ztratí část úspor, které se promění do zisku těch šťastnějších. Tak mě zajímá, jestli se na to díváte čistě takto realisticky - tj. doufáte, že budete v té šťastnější statistické polovině nebo cílíte do nějaké nirvány, tj. cílového stavu, kdy bude krypto dávat nějaký širší smysl, tj. jeho vlastnictví nebude motivováno myšlenkou následného prodeje. Vezměte si, co by se stalo, kdyby se zjistilo, že třeba Binance nejede čistě...imo by to byla definitivní tečka. 

Upraveno uživatelem xcmaniax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam v crypro par stoviek, pre zabavu a dufam, ze si za to raz kupim pekne hodinky, niekedy predam, niekedy prikupim, hram sa s tym.

Nie je to nic, co by ma zrujnovalo, ale sledovat crypto bez toho, aby som tam mal prachy by ma nebavilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, xcmaniax napsal:

Nechápu. Je to přeci pořád stejné úplně bez ohledu na cenu - když to koupíš za 17,7k, tak to musí v tom procesu koupit nějaké množství dalších lidí dráž tak, aby Ty jsi mohl prodat třeba za 20k a tak dál a tak dál. No a nakonec to někdo prodá za 30k, začne panika, spadne to na 14k a spousta hejlů v tom procesu klidně ztratí část úspor, které se promění do zisku těch šťastnějších. Tak mě zajímá, jestli se na to díváte čistě takto realisticky - tj. doufáte, že budete v té šťastnější statistické polovině nebo cílíte do nějaké nirvány, tj. cílového stavu, kdy bude krypto dávat nějaký širší smysl, tj. jeho vlastnictví nebude motivováno myšlenkou následného prodeje. Vezměte si, co by se stalo, kdyby se zjistilo, že třeba Binance nejede čistě...imo by to byla definitivní tečka. 

A o co větší smysl ti dávalo nakupovat před rokem než teď? Kdybys koupil před rokem 1 BTC, tak na něm momentálně tratíš 31k USD. Myslím si, že do budoucna kryptu věří hodně lidí a že se bude dát používat i na běžné platby. Ale samozřejmě nemám křišťálovou kouli - kdybych ji měl, tak bych tady neseděl :D

Myslím si, že každý, kdo do krypta dává své úspory, tak věří, že bude v té šťastnější části, která na tom neprodělá :)

A btw. Binance: Začíná už i "run na Binance"? Z platformy zmizely BTC za 850 mil. USD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, Lookyn napsal:

A o co větší smysl ti dávalo nakupovat před rokem než teď? Kdybys koupil před rokem 1 BTC, tak na něm momentálně tratíš 31k USD. Myslím si, že do budoucna kryptu věří hodně lidí a že se bude dát používat i na běžné platby. Ale samozřejmě nemám křišťálovou kouli - kdybych ji měl, tak bych tady neseděl :D

Myslím si, že každý, kdo do krypta dává své úspory, tak věří, že bude v té šťastnější části, která na tom neprodělá :)

A btw. Binance: Začíná už i "run na Binance"? Z platformy zmizely BTC za 850 mil. USD

Nedávalo, ale bylo to před všemi těmi skandály a taková ruleta během covidu. To mě právě zajímalo - jestli to borci berou jako sázky a dostihy nebo ruletu (tj. že budou v té polovině lidí co vydělá na té polovině co prodělala) a nebo, že to bude jednou jako platidlo, kde tomu nerozumím už vůbec - máme peníze, všechny západní instituce proti tomu brojí a ty cenové výkyvy jsou tak veliké, že to má status virtuální komodity než platidla. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celý krypto je vlastně ještě strašně nová věc a o budoucnosti podle mě rozhodnou dvě věci. Jednak důvěra lidí v krypto jakožto nové alternativy k tradičním platidlům a za druhé jak moc s narůstající důvěrou (oblibou) to začne srát všechny ty bankéře a politiky, kteří tak strašně rádi hodnotu peněz regulují. Vemte si například co udělala lidem z úspor měnová reforma jakožto politický krok. A nebo mám ještě jiný příklad, jak můžete díky politice přijít o své peníze. Kamarád před léty pracoval v Rusku na manažerské pozici pro jednu globální západní společnost, výplata mu chodila na účet v rublech do ruské banky, pak přišla anexe Krymu, díky čemuž následovali sankce západu, propad rublu a kámoš než na danou situaci stihl jakkoli zareagovat, tak byl během jednoho týdne mínus 200k kč na úsporách. Z toho mě vychází dvě věci, lidi by určitě ocenili měnu kterou by regulovala pouze důvěra lidí v ní samotnou, ale zároveň s narůstající oblibou takové měny to začne strašně srát přesně ty kteří už dnes regulují měny tradiční a budou dělat všechno proto, aby něco takového zašlapali, tak se necháme překvapit, kdo bude tahat za delší konec lana.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na druhou stranu, když vezmu v potaz kolik průserů a pádů to mělo jen v tomto roce, tak je tam pořád velká důvěra lidí. Vzhledem k aktuálním cenám

když to vezmu podle sebe - technicky tomu věřím. Geopoliticky ne, protože si nedovedu představit, jak nahradit stávající finanční systém (jednoduše ve stylu “silnější pes mr..dá”). Finančně - je mi to jedno. Dříve jsem to honil na denní bázi, protože mě lákala volatilita. Něco jsem vydělal (na pár láhví dobrého vína). Teď tam mám zaparkováno asi 1,5k €. A je mi jedno, jestli to úplně zmizí ze světa. Anebo se jednou probudím a zjistím, že fakt už můžu do důchodu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...