Přejít na obsah

PRIM Orlík Anthropoid L. E.


Doporučené příspěvky

 800 alebo 1000,... IMO je uplne jedno kolko HV to nakoniec ma, lebo podstiva omietka ma aj tak vzdy viac. Ale zaujimalo by ma jak hlboke to nitridovanie je, lebo co som si tak studoval, paci sa mi zo vsetkych povrchovych uprav asi najviac lebo vdaka pomerne slusnej hlbke az desatiny milimetra teoreticky by to malo byt aj "rozlestitelne" (u hodiniek velepodstatna vlastnost :D ) Viem ze nitridivane povrchy sa niekedy pred dokoncenim normalne prebrusuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1200 HV neni u 316L myslim problem, ostatne, Sinn uvadi tytez hodnoty take u 316L. Pokud to dedaji opravdu profici (ne smudlove v eltonu), udávané hodnote bych veril. Ona ta 316L jde i na vic. Někde se o tom psalo, ze elton to posila tuším do svedska ??? S korozivzdornosti to asi někam ale pohne.

Co ted poslední dobou sleduji a poctive studuji Casio, tak ti svoji technologii korozivzdornost zvyšují a je do hloubky 30 mikronu

Upraveno uživatelem ATOM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda takhle se snad neprobírala povrchová úprava pouzder snad ani u Damaska. Zato u PRIMu se jde do posledního mikronu. Nejsem materiálový odborník, ale z pohledu čistě uživatelského považuju pouzdro těchto Orlíků za povedené. S ohledem na jeho strukturu si nedovedu představit, že bych na něm chtěl cokoliv rozleštit. To by snad v tomhle případě mělo ještě horší následky než samotný rozlešťovaný šrám. Asi každé, byď sebedokonaleji povrchově upravované, pouzdro lze drbnout, když se s ním člověk šikovně jebne. To platí stejně tak o sklu ze sebelepšího materiálu nebo jeho antireflexu, ať jsou tvrzené jakkoliv. Uvedené hodnoty jsou sice hezké a marketingově přitažlivé, ale stejně jako s vodotěsností je to jen údaj psychologicky snižující pravděpodobnost, že si uživatel hodinky hned nějak nechtěně poznamená. Sám se k hodinkám chovám s velkou opatrností a do hrubších podmínek beru plastový digi a nikdo s nima asi nebude mlátit o zeď, protože mají údajně 1200 HV a tudíž by to měly/mohly? vydržet.

 

Mnohem víc než tohle by mě zajímalo, jak ostatním šlape strojek a kolik udělá denní odchylku. Myslím, že to je tady důležitější údaj než uváděná hodnota HV a hloubka mikronech pro kterou platí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta uvedená hodnota je neodpovídající, 316L má tvrdost 220-240HV. Elton píše o chemicko tepelné úpravě, která byla navýšená čtyřnásobně, to by bylo max. 960Hv, přesto si vycucaj výsledek 1200HV. Myslím si, že to nemaj takhle vytvrzené, a tuhle kásnou strukturu otřeš a ta stopa tam bude muset zůstat nadobro, nebo to pošleš na přepískování. A nakonec, v Damasko fabrice jsme se na to vše dotazovali a taky jsme nedostali uspokojivé odpovědi, tedy aspoň já ne.

Upraveno uživatelem zekon7302
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta uvedená hodnota je neodpovídající, 316L má tvrdost 220-240HV. Elton píše o chemicko tepelné úpravě, která byla navýšená čtyřnásobně, to by bylo max. 960Hv, přesto si vycucaj výsledek 1200HV. Myslím si, že to nemaj takhle vytvrzené, a tuhle kásnou strukturu otřeš a ta stopa tam bude muset zůstat nadobro, nebo to pošleš na přepískování. A nakonec, v Damasko fabrice jsme se na to vše dotazovali a taky jsme nedostali uspokojivé odpovědi, tedy aspoň já ne.

 

Na tvrdomer s nema !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ve středu sms, ze moje hodinky jsou k vyzvednutí. Doufám ze tu někoho neurazím nebo nedejboze není tady mezi námi, ale prodejce v elton prodejně v kotve je teda suchar a působil jako poradnej kok**ek

 

154fa0e136869b68b36bb84f0923eaed.jpg

 

Překvapilo mne, ze spona není signovana ale vypadá, ze ma stejnou povrchovou úpravu jako pouzdro, tak možná zkusit tvrdomerem sponu :D to udělá nejakej dulek ne?

 

aee68c2c161944d07b075922a677eadc.jpg

 

b8c664a3283f3ad00cc79fb694844e6f.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja chci signovanou sponu s tou kryo upravou ze svedska! :D

 

Radik: Ne, tvrdost mne moc netankuje. Tankuje mne jeste min nez presnost (kterou ale taky nijak neprozivam). Kdyz mi nejaky hodinky udelaj pod 5 vterin za den tak to povazuju za takovej krasnej technickej bonus, ale kvuli presnosti si hodinky nekupujeme, ne? Jeste se musim rozhoupat jestli a kdy a jak je budu nosit (ono je rozdil merit natazeno presnost a presnost na ruce).

 

K mym hodinkam... Zrovna ten den jsem se rozesel s dlouhodobym obchodnim partnerem (rozumej - skonci ljsem v praci :D) takze jsem z toho byl takovej vselijakej. Bal jsem se, ze moje rozpolozeni prilne k hodinkam, a ze je nebudu mit rad... (pribeh s Kristianovejma Tudorama asi nekteri znaji lip nez ja...), na druhou stranu byla sance, ze mi zvednou naladu (tak 50/50). Navic ten paradox ze jako "nezamestnanej" si jit vyzvednout watche v takovy cene (a jeste k tomu "pritom jenom blby primky", jak casto a rad sprymuju).

 

Byl jsem domluvenej s kamoskou na veceri v beef baru na narodce, prisla pozde, takze jsme ani nedopili tu lahev vina, co jsme k tomu meli a obsluha nam ji (vcetne me sklenicka) dala na cestu :). vychazeli jsme nejak ve trictvrte tak jsme borcovi jeste volal, ze jsem na ceste, at mi neutece, ze si je jdu vyzvednot, a von mektal neco v tom smyslu ze nas nepustej do kotvy, ze v 19:55 zavrou...

 

Dole nas v 19:57 pustili v pohode ale v tom poslendim patre uz byl pres eskalator nahore retizek a vyzubeny sekuritaci si nas (mozna ani ne ze srandy) dobirali, ze jako smula.

Rikam: Ja si jdu jen vyzvednout hodinky, je to domluveny.

On: Je zavreno, tady uz nikdo neni.

Ja: Jo, je to domluveny, pan na nas ceka v Eltonu.

On: Kde? Tady nic takovyho neni.

Ja: Ja si jdu vyzvednot hodinky do Eltonu.

On: Tady jediny hodinky co sou tak mozny Primky 

:DDD

 

no nakonec nas nechal preskocit ten security retizek, sli jsme k elton suchoprdovi a on se tvarilj ak nejvetsi p**ca, kamoska to jeste vylepsila tim, ze se mu lezerne posadila na pult...

Viceme je jen vyndal, rekl at si zkusim funkcnost a "tady jsou k tomu papiry" dal jsem mu prachy, narval do do igelitky a cus... A tvaril se u toho jak kdybych mu vyrezaval jeho vlastni ledvinu a jeste mi za to musi platit. Prej staff v kotve je dlouhodoby issue...

 

No, hodinky jsem sebou jeste tahal po dlouhy do la finestry a vecer si je jeste doma jednou prohlidnul.

Radost mi udelaly velkou a naladu mi zvedly :)

Dyka fajna, jen teda ta kovova rukovet byla mirne setrena od patentku na zavirani pochvy...

Spona nesignovana.

Pruvodni "zarucak" epesni, to je krasnej detail s razitkama :) (pravopisny chyby jsem nehledal...)

 

Bohuzel sem se pak musel sbalit a odletet do statu, takze orliky na mne cekaj doma a presnost jsem nemel sanci nijak posledovat. Proto taky jen ty tri divnocvaky z mobilu...

 

Toz tak

 

Filip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani se prodejci nedivím !

Raději bych šel prvně pro hodinky (v klidu si je prohlídnul,vyzkoušel atd. ) a potom až na vínko je trošku zapít až mi dobře a dlouho slouží.

Každý je rád,když má v práci konec.Třeba měl taky něco s někým domluveno a spěchal.po práci na schůzku nebo domů.

V prodejci vinu nevidím,hledal bych ji u sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky toužím v práci občas rozumně skončit, leč chce to zachovat profesionalitu. Jestli ji prodejce nezachoval, není to dobrá vizitka, obzvlášť pokud to bylo domluveno. Kdysi jsem tam potkal prodavače jménem Antonín Krása (pokud se pamatuju správně na to jméno), neměl jsem s ním žádnej problém - byl profesionální, odměřenej, ale profesionální. Byl jsem tam ale přes den, ne při zavíračce. Pokud mu tam kolegyně ležérně sedla na pult, považuju to za takový větší fópá, ale vaše, je to prostě buranství.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda je, že náš zákazník - náš pán a profík by měl zůstat profíkem dycky. Na druhou stranu a upřímně - při takovém způsobu koupě limitních Orlíků se vůbec nedivím, že se prodejce tvářil jak kyselý zelí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No po sklenicce vina si nemyslím ze bych nezachovaval dekorum a fopa s pultem bylo až na základě jeho kyselejch ksichtu, ale chápu ze chtěl odejít domu v 8:05 a ne až v 8:10 :) prave proto jsem volal dopředu, abych věděl jestli to je problém nebo ne. Ale tak hlavně ze to všechno klaplo a ze jsou doma. Kamosku už do krámu brat nebudu :D

 

Napadlo mne, ze se mohl tvářit lhostejne, protože jsem si hodinky pouze vyzvedaval a nekupoval je na krame - tudíž z toho ?nic nemá?, netušíte jestli v butiku ma prodejce nějaký cut za kupující z ulice?

 

Každopádně ani zmínka od kohokoliv mým směrem proč dodání trvalo pět měsíců :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...