MaraThon Odesláno 22. dubna 2014 Nahlásit Odesláno 22. dubna 2014 Nojo- ale ten modrý proužek nesmí vést přes ty zlaté indexy...+1
Perun73 Odesláno 22. dubna 2014 Nahlásit Odesláno 22. dubna 2014 Nojo- ale ten modrý proužek nesmí vést přes ty zlaté indexy...Jj, já vím, ale ty frézovaný indexy jsou mrchy. Musí se zamaskovat, potom přetisknout, jako by tam nebyly (takže modrej pruh povede přes ně), a teprve v poslední fázi se vyškrábnou. Je na to takovej speciální maskovací sajrajt od rewellu. Ještě jsem ho nezkoušel.
Luděk Talián Odesláno 23. dubna 2014 Nahlásit Odesláno 23. dubna 2014 Tak na tohle jsem taky zvědavej... Protože ten ciferník není rovný, ale vypouklý...Ale třeba to půjde
Perun73 Odesláno 23. dubna 2014 Nahlásit Odesláno 23. dubna 2014 Nejvíc zvědavej jsem asi já. On ten ciferník je nejen vypouklej, ale má i tu otravnou kruhovou drážku pod indexama. I na to je ale v modelářské chemii naštěstí myšleno a vyrábí se tzv. usazovací tekutina, kterou se reliéfní podklad natře a za mokra se na to položí obtisk. Tekutina obtisk změkčí a ten se nějak "připeče" k podkladu, byť není rovný. No, uvidíme večer. Co asi ale nevyřeším, je problém s tiskem tak titěrnýho písma na laserovce. Prostě je to moc malý a tiskárna s tím má problémy.
lukas.78 Odesláno 23. dubna 2014 Nahlásit Odesláno 23. dubna 2014 Tak tady máme další díl mého "renovačního" seriálu o lunetách. Oproti předchozí verzi jsem trochu upravil a dopiloval předlohu a tisk. Sice je to pořád jen kostkovaná bitmapa, ale vidět to je jen když se to pořádně zvětší. Při zmenšení, při kterém se to tiskne, není nic vidět ani lupou. Tohle budu večer lepit na prázdné lunety. Stupnice jsou vytištěné na bílém podkladu, takže dodatečně není třeba patlat žádné pozadí. Nalepit a hotovo. Inš´Allah. Děkuji tímto členu fora za oživení mé lunetky. Abych nedával znovu stejné fotky, zde je odkaz http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/72002-prim-sport-i-gen-jak%C3%A9-n%C3%A1hradn%C3%AD-d%C3%ADly-pou%C5%BE%C3%ADt/ Lunetku jsem nasadil na mé pracovní hodinky a šup na ruku.Moc je šetřit nebudu, tak uvidíme co vydrží. Ale práce je to parádní. Věřím že lunetka hodinky přežije.
Luděk Talián Odesláno 24. dubna 2014 Nahlásit Odesláno 24. dubna 2014 Nejvíc zvědavej jsem asi já. On ten ciferník je nejen vypouklej, ale má i tu otravnou kruhovou drážku pod indexama. I na to je ale v modelářské chemii naštěstí myšleno a vyrábí se tzv. usazovací tekutina, kterou se reliéfní podklad natře a za mokra se na to položí obtisk. Tekutina obtisk změkčí a ten se nějak "připeče" k podkladu, byť není rovný. No, uvidíme večer. Co asi ale nevyřeším, je problém s tiskem tak titěrnýho písma na laserovce. Prostě je to moc malý a tiskárna s tím má problémy. Já jsem kdysi v téhle souvislosti uvažoval o tampónovém tisku, ale pak jsem se na to vybodl... Cena a pracnost... :-)
Jafurak Odesláno 28. dubna 2014 Nahlásit Odesláno 28. dubna 2014 (upraveno) Lunety by sme už mali zvládnuté, z nedostatku púzdier a prebytku strojčekov mi vznikol Traktorový IGEN a Humberto v chrome. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Upraveno 28. dubna 2014 uživatelem Jafurak
Mipa Odesláno 28. dubna 2014 Nahlásit Odesláno 28. dubna 2014 Tak ten "Traktorový IGEN" se mi na pohled docela líbí, škoda že s jeho voděodolností to asi nebude nejlepší, jak by se na nápis SPORT na ciferníku slušelo.
Jafurak Odesláno 29. dubna 2014 Nahlásit Odesláno 29. dubna 2014 O vodotesnosti samozrejme nie je žiadna reč, je to len o fantázii a kombinácii možností. Ale tiež si myslím, že to nevyzará najhoršie, takže načas prestávam zháňať púzdro IGEN.
straspol Odesláno 29. dubna 2014 Nahlásit Odesláno 29. dubna 2014 Tak ten "Traktorový IGEN" se mi na pohled docela líbí, škoda že s jeho voděodolností to asi nebude nejlepší, jak by se na nápis SPORT na ciferníku slušelo.Traktorový IGEN mě zajímá- cože je tam za stroj?
financ Odesláno 29. dubna 2014 Nahlásit Odesláno 29. dubna 2014 Traktorový IGEN mě zajímá- cože je tam za stroj? Podle datumovky kal. 68. To se tam vleze, kdysi jsem to zkoušel. Se mi to líbí, korunku bych zkusil dát užší
straspol Odesláno 29. dubna 2014 Nahlásit Odesláno 29. dubna 2014 Se mi to taky líbí se toho bojim...líbí moc...
martar Odesláno 30. dubna 2014 Nahlásit Odesláno 30. dubna 2014 Ty Prim Seamastery nemají chybu, jdu si jedny složit :-) ..... sakra, nemám ručky, tak nic. Ale vypadají fakt dobře. Zcela nositelné, alespoň pro mě. Za mě palec nahoru!
Perun73 Odesláno 30. dubna 2014 Nahlásit Odesláno 30. dubna 2014 Pánové, mám tady závěr seriálu "renovace" igeních lunet. Myslím, že lepších výsledků lze dosáhnout tampotiskem, ale na to, že je to jen obtisk nalepený v kuchyni na koleni epoxydem a zespodu přestříknutý bílou barvou, je to imho uspokojivé. Tu modrou strčím na modráky. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.
JaRooN Odesláno 1. května 2014 Nahlásit Odesláno 1. května 2014 Pánové, mám tady závěr seriálu "renovace" igeních lunet. Myslím, že lepších výsledků lze dosáhnout tampotiskem, ale na to, že je to jen obtisk nalepený v kuchyni na koleni epoxydem a zespodu přestříknutý bílou barvou, je to imho uspokojivé. Tu modrou strčím na modráky.Modra bude na modrakach a za 50 let se budou kluci dohadovat, zda tato luneta byla z produkce Eltonu, nebo to zbastlil nejaky zamestnanec, nebo... A na Aukru se objevi jako SUPER ULTRA RARE za cenu mensiho kabrioLetu
straspol Odesláno 1. května 2014 Nahlásit Odesláno 1. května 2014 (upraveno) Modra bude na modrakach a za 50 let se budou kluci dohadovat, zda tato luneta byla z produkce Eltonu, nebo to zbastlil nejaky zamestnanec, nebo... A na Aukru se objevi jako SUPER ULTRA RARE za cenu mensiho kabrioLetu No, to by mohlo být! Bude z toho ECH RARITÄT , PROTOTYP, ve sbírce to nebude smět chybět a bude to samozřejmě přímo od zaměstnance Eltonu Upraveno 1. května 2014 uživatelem straspol
Perun73 Odesláno 1. května 2014 Nahlásit Odesláno 1. května 2014 Tak tady jsou. Ještě k nim udělám řemen z modré kůže, aby byl kýč úplný, a potom to někam odložím, protože pro mě přestanou být zajímavé. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.
JaRooN Odesláno 1. května 2014 Nahlásit Odesláno 1. května 2014 Tak tady jsou. Ještě k nim udělám řemen z modré kůže, aby byl kýč úplný, a potom to někam odložím, protože pro mě přestanou být zajímavé.Modrej remen ne, udelej bilej perforovanej s modrym podlozim a bude to echt...
Perun73 Odesláno 1. května 2014 Nahlásit Odesláno 1. května 2014 Modrej remen ne, udelej bilej perforovanej s modrym podlozim a bude to echt...... máš pravdu. K tomuhle bílej.
Doporučené příspěvky
Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat
Vytvořit účet
Vytvořte si nový účet. Je to snadné!
Vytvořit nový účetPřihlásit se
Máte již účet? Zde se přihlaste.
Přihlásit se