Přejít na obsah

dr.sphinx - krátká těžká nemoc


Doporučené příspěvky

Keramika a hranate pouzdro je naprosta paráda, souhlasim a potvrzuji.. uz to muzu rict, mel jsem je take na ruce, tri dny .. a tedka jsou akorat na reklamaci... Prvni hodinky, ktere mam na reklamaci (záruční opravě), a Rolex.. :-o)

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 555
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vidíš to... ty moje se zatím chovaj tak, že drží ofišly sertifájd přesnost třeba 5 dnů, a pak najednou udělaj mínus deset - ale není to důsledek změny profilu užívání. Jeden z důvodů, proč jsem rád za nový, je možnost jim to jít omlátit o hlavu s větší mírou asertivity, když je to teda od nich :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten barák - Skalní 8 na Barrandově, byla to vila výrobce dámských klobouků p. Vorla, který o svou firmu - jak jinak - po válce přišel. Ani jsem nenašel jméno architekta, ten čelní břit (možná nějak abstraktně představující klobouk?) s postranními "žábrami" jsou přitom i v konkurenci okolních vilových skvostů strhující. Celej Barrandov obecně stojí za prolezení.

post-38718-0-62925200-1557172881_thumb.jpg

 

Jedna historická ještě s minimem objektů v okolí

post-38718-0-45525400-1557173025_thumb.jpg

zdroj: http://www.barrandov1928.cz/index.php/photos/album/31.html

 

Ještě budu potřebovat pomoct s jednou záhadou, ale na sesumírování jsem teď příliš rozrušen, poněvadž (čas a datum incidentu na nich sedí):

post-38718-0-63829800-1557173113_thumb.jpg

Už jsem to psal jinde - pámbů mě trestá za pitomý experimentování s nějakejma low-cost řemenama, že se na takový juvenilní ptákoviny rovnou nevy*eru. Pár střípků i na cifru, tohle bude za plný počet bodů.

 

Stihl mě ale spravedlivý trest i za něco jinýho - koupil jsem si DVOJE hodinky bez tahu a to je u tahařů hrdelní zločin:

 

IN Damasko DA35. Světlý tampónovky jsou pro mě jasná volba (auauau, pro zostření trestu taky červená-bílá-černá, fakt začnu věřit, že to s tim pádem nebyla náhoda). 1-12 bych dal tak možná na chronech, přijdou mi na těch cifrech velký. Na tom pouzdru fakt není ani ťuk, asi tři roky a něco starý a ne ze šuplíku. Uvidím, jestli na mě přece jen nebudou moc sucharsky kompetentní. Celocifrová lumi je ale boží. Asi ale půjdou brzo z domu - pověrčivěj nejsem, ale sichr ist sichr.

post-38718-0-12972600-1557174421_thumb.jpg

 

IN Sinn 6110 Technik. Absolutní meisterklasse. Mělo to sice trochu pomalejší náběh - nejdřív jsem je nebral, pak ještě z tramvaje volal, že jako vlastně jo :) Ty hodinky mají energii kapesních - fakt bych si je tak asi doved představit (navíc s tím původně kapesním Unitasem), ale zároveň vůbec nejsou nepatřičný jako náramkový, chytře krátký nožičky. U Sinnu miluju vnitřní lunetu s číslem pro každou minutu - v současnosti k mání už jen u 900. Trochu líp potuněnej strojek (vyvažovaná setrvačka, lepší regulace, hacking) k technicistnímu dojmu pasuje.

post-38718-0-93809400-1557176146_thumb.jpg

Trochu škoda je pro mě jen barva lumi - jasně, že jsou pro zelenou objektivní důvody, ale něco světlýho by k velkýmu černýmu cifru bylo lepší.

post-38718-0-80612700-1557174959_thumb.jpg

 

Za zmínku ještě stojí lehoulince nakřivo zasazená vnitřní luneta - kolega, který mě na to upozornil (grr) není vyhlášený tím, že by se bůhvíjak často hodně chlámal, ale tentokrát se řehtal jako dement :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky jsi doplnil ten Barrandov, za to kazdopadne diky.

S tema Omega je mi to lito, uz jsem to cetl v jinem vlakne. Holt je das do servisu a budou hodinky jako nove, ale chapu tve rozcarovani. Taky bych byl nasranej. S tou povercivosti opatrne, aby jsi se nebal prejit silnici, kdyz ti pres ni prebehne cerna kocka :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na co jsem se to chtěl zeptat - pokud je tu nějakej odborník na Barrandov a okolí. Mezi areálem FSB (nahoře uprostřed) a pokračováním ulice V Lázních vede vybetonovanej chodník (podél červený čáry).

post-38718-0-85811100-1557478150_thumb.png

Je to neskutečnej krpál, nedá se potom rozumně chodit:

post-38718-0-31802300-1557478416_thumb.jpg

V některých úsecích se dochovalo schodiště:

post-38718-0-22440500-1557478441_thumb.jpg

Pro ještě názornější představu o strmosti - úplně to pod váma zmizí:

post-38718-0-52992900-1557478522_thumb.jpg

Je skoro jasný, že schody vedly celou cestu (ale muselo to být fakt dávno). Dobře, ale k čemu by pak byl ten betonovej chodník po straně? Na tlačení kočárku nemožnej krpál, na ježdění na čemkoli jakbysmet. Taky se mi nezdá, že by stovky lidí potřebovaly zrovna tímhlě směrem chodit. Pozůstatek po nějakým natáčení? No prostě fakt nevím.

 

Betonovka. Ten cifr maj fakt krásně měňavej. Možná kdyby nebyly tak tlustý (řiká ten pravej :) ).

post-38718-0-50034700-1557478583_thumb.jpg

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

p3k: no prostě plnotučný klasický GS, žádný ty naše sprotovně-luxusní hybridy

 

bandicoot: dík za podněty!

 

Lanovka mě taky napadla, ale v tom betonu po žádných kolejích opravdu není ani stopy, taky si moc nedovedu vysvětlit, proč spojovat zrovna tyhle dvě místa (bahno z rybníčku do FSB? dailies z FSB dolů ke mlejnu?).

 

Voda dole je potok, rybníček a pak prudký náhon k dochovanému mlýnu (střecha napravo pod spodním koncem čáry), o spojitosti jsem přemýšlel, ale nic z toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, co kdyby to byla spojka od arealu zaniklych lazni, ktere byly u pramene bohateho na uhlicitan vapenaty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaniklé lázně? Prozraď prosím víc :) Jako je jasný, že k něčemu podstatnýmu to vést muselo.

 

edit: jasně, už chápu, jako dolů k tomu prameni - ale takováhle autostráda do kopce někam tou dobou ještě úplně doprčic... fakt si s tim lámu hlavu

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me to je neprakticka a krkolomna spojka mezi fil.studiem a tema laznema.

Vzhledem k terenu to asi jinak neslo udelat, pokud chteli drzet naklady v mezich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco takovýho zní dobře - chodník není pro civilisty, nějací zaměstnaní chudáci musí něco těžkýho (a ne vodu) tahat zezdola, kde to je, k FSB, kde to neni. Něco s výstavbou FSB možná? Nějaký šutry apod., třeba vytěžený poblíž, který se tam z nějakýho důvodu nevyplatilo vozit po silnici?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...