Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Odesláno
před 5 hodinami, ATOM napsal:

Josefa Masina vnimam jako velmi statecneho cloveka. A nemyslim, ze by jeho pohled na situaci na Ukrajine byl nejak mimo. Naopak.

Je upne mimo. Je to sbirka bez ladu a skladu sepsanych v lepsim pripade velmi vzdalene souvisejicich faktu, casto bez pricinne navaznosti, kdy nektera jsou pravdiva, nektera ne, mnoho vyslovene lzivych, ale nic z toho neimplikuje jeho tvrzeni ohledne ruske agrese v UA. Jeho obdiv k putlerovi je patologicky a zcela mimo realie. Vyskyt oligarchu v obou zemich je mu duvodem k odsouzeni jen ukrajinskeho politickeho systemu, pricemz v Rusku vladne jeden clovek uz skoro ctvrt stoleti, kdezto v UA se stridaji prezidenti po kazdych volbach. Navic putler dostal do rukou zemi extremne bohatou na velmi zadane nerostne suroviny, rozkradl a nechal ji rozkrast, takze z extremnich cen surovin za dobu putlerova diktatorstvi nikdo krome ruskych oligarchu nic nemel, ale odsuzuje ukrajinske oligarchy. Rusko po ctvrt stoleti putlerova vladnuti neni schopne vyrabet v potrebnem mnozstvi ani delostreleckou munici, protoze system neumoznuje hospodareni bez rozkradani. A tak dale... Z ceho krucinal vyplyva, ze v pripade vnuceneho miru putler neobnovi agresi, az se zkonsoliduje a po nejake dobe vyrobi dost zasob, jak se to stalo po roce 2014? Takovy mir by pro putlera byl jen dalsim potvrzenim beztrestnosti jeho agrese. BTW kdo by obnovoval infrastrukturu zbytku Ukrajiny?

J.Masin v podstate navrhuje, ze mame odevzdat Ukrajinu Rusku a pak zacit s timto novym vetsim Ruskem soutezit v reaganovskem stylu, zatimco Rusko bude polykat byvale republiky SSSR a staty vychodni a stredni evropy, jak putler avizoval. To muze davat smysl jen uplnemu magorovi.

PS Zapad pomaha Ukrajine mimo jine i proto, ze ma k dispozici vlastni pruzkumy potvrzujici ochotu drtive vetsiny Ukrajincu bojovat za svou zemi, takze R.Waters at radeji drzi svou krivou hubu a odevzda svuj zivot a majetek putlerovi sam a ne ze to chce po Ukrajincich.

  • Odpovědi 21,8tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Odesláno
před 2 minutami, ATOM napsal:

Nemyslim, ze by to znamenalo patologicky obdiv... 

Ale jasne, ze jo. Vyzdvihuje vlastnosti krivaka. V cem jinem putler vynika? Po ctvrt stoleti vladnuti rozesrana zeme, armada, hospodarstvi, ale lze jako kdyz tiskne a umi se vykaslat na libovolnou dohodu. Putler ma mentalitu zakomplexovaneho zlodejicka, ktereho osud zaval na hromadu zlata.

Odesláno

Jsem si jist, ze jsem ho pochopil spravne, jinak by nenazyval mazanejsim jen Si. Putler neni mazany - a to tak, ze vubec. Je to jen kriva kurva, co je cele. Podle toho taky Rusko vypada i jedna.

Odesláno (upraveno)
před 9 hodinami, ATOM napsal:

Josefa Masina vnimam jako velmi statecneho cloveka. A nemyslim, ze by jeho pohled na situaci na Ukrajine byl nejak mimo. Naopak.

Zajisté, svoji statečnost prokázali vraždou pokladníka a uloupením peněz které převážel na výplaty nebo ubodáním svázaného bezvýznamného vesnického  policajta.

Upraveno uživatelem Conrad
Odesláno

Nechci prilevat olej do ohne, v tematu Masinu se opeavdu neorientuju. Mohl by mi nekdo vysvetlit, v cem spociva jejich hrdinstvi. Je to o tom, ze pri uteku na zapad zabili nekolik lidi?

Odesláno (upraveno)

Tak mozna je to tom, ze byli od malicka sikanovani rezimem, nedovolili jim studovat, sebrali jim rodny dum, oznacili jejich tátu za kolaboranta, jednoho zavřeli do lagru, apod. A pak se rozhodli nejdriv zkusit jakysi odboj a pak zdrhnout a sli pres mrtvoly. Je to dost slozitej pribeh. Doporucuju precist https://www.databazeknih.cz/knihy/zatim-dobry-23623 a samozrejme i pohled druhe strany. Ale zjednodusovat to na to, ze jen zabili nekolik lidi, je jako rict, ze za valky v zatacce u Bulovky dva zakerní atentatnici zabili bombou tátu od ctyr deti.

Upraveno uživatelem Frantik
Odesláno
před 1 hodinou, Conrad napsal:

Zajisté, svoji statečnost prokázali vraždou pokladníka a uloupením peněz které převážel na výplaty nebo ubodáním svázaného bezvýznamného vesnického  policajta.

👍.

Odesláno
před 19 minutami, Frantik napsal:

Tak mozna je to tom, ze byli od malicka sikanovani rezimem, nedovolili jim studovat, sebrali jim rodny dum, oznacili jejich tátu za kolaboranta, jednoho zavřeli do lagru, apod. A pak se rozhodli nejdriv zkusit jakysi odboj a pak zdrhnout a sli pres mrtvoly. Je to dost slozitej pribeh. Doporucuju precist https://www.databazeknih.cz/knihy/zatim-dobry-23623 a samozrejme i pohled druhe strany. Ale zjednodusovat to na to, ze jen zabili nekolik lidi, je jako rict, ze za valky v zatacce u Bulovky dva zakerní atentatnici zabili bombou tátu od ctyr deti.

nebo https://www.databazeknih.cz/knihy/odkaz-pravdivy-pribeh-bratri-masinu-100493

Odesláno
4 hours ago, parnistroj said:

Jsem si jist, ze jsem ho pochopil spravne, jinak by nenazyval mazanejsim jen Si. Putler neni mazany - a to tak, ze vubec. Je to jen kriva kurva, co je cele. Podle toho taky Rusko vypada i jedna.

ze neni mazany? skrcek stvrt storocia sefuje Rusku. ten ma z mazanosti vesmirny doktorat.

Odesláno
před 2 hodinami, Conrad napsal:

Zajisté, svoji statečnost prokázali vraždou pokladníka a uloupením peněz které převážel na výplaty nebo ubodáním svázaného bezvýznamného vesnického  policajta.

Conrade, prosím, trochu v souvislostech. Pokladník s pistolí v ruce bránil peníze. Schytal to. Pokud by se zachoval jako kuchařka tamtéž, mohl přežít.

A bezvýznamný vesnický policajt? Zůstaňme u slova policajt. Tedy někdo, kdo tomu režimu sloužil.

Odesláno (upraveno)

A vždyť není jen jedna kniha, těch informaci je dost. Je ale důležité si to proste přečíst z pohledu jejich rodiny. Proč, jak, apod. Není to černobílý příběh. A je potřeba ho brát i v kontextu situace a teroru padesátých let.

Upraveno uživatelem Frantik
Odesláno (upraveno)
před 19 minutami, Frantik napsal:

A vždyť není jen jedna kniha, těch informaci je dost. Je ale důležité si to proste přečíst z pohledu jejich rodiny. Proč, jak, apod. Není to černobílý příběh. A je potřeba ho brát i v kontextu situace a teroru padesátých let.

Tohle je z druhé strany No flame

https://www.denik.cz/z_domova/masinove_ucetni20080317.html

Upraveno uživatelem Conrad
Odesláno

Asi tak. Za mě jsou to hrdinové, mám přečtené dvě knihy jak Nováka, tak od Rambouska.

 

Odesláno

[quote post="2887200" timestamp="1676479518" name="Lou" userid="35661" Je to o tom, ze pri uteku na zapad zabili nekolik lidi?


To je poměrně rozšířeny omyl

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...