Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 26 minutami, petr_cha napsal:

Treba jsou z tech rebelujicich republik.. tamni bossove slíbili Putinovi urcity pocet vojáků a pak to nahanej temito zpusoby.. ze tam zenou kazdeho..

Jsou dve moznosti.. bud je ruska armada opravdu v jinem stavu nez se rada prezentuje.. nebo v prvnim sledu schvalne poslali vysadkare (na rychle prepady, ktere nakonec nevysly) a doplnili je jen beznymi zakladaky, aby si setrili dalsi armadu na dalsi kroky.. buhvi jake navazujici kroky meli primo v planu.. Moldavsko.. Litvu.. kdovi..

Petře, ruský Omony jsem tam nikde neviděl. Zatím jen jednotky druhého či třetího sledu ( základáky z destinací za Uralem a dále )+ ty zas..ný žoldáky odjinud.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Ferox napsal:

Ad prejmenovani ulic: Neco takoveho bylo uz devadesatym. Pamatuju jak navrhovali prejmenovat ulici Zborovska a meli vyhrady i k navratu Bachmacske a Sibirskemu namesti. Jestlipak to ted nekdo navrhne znova? (Pro mladsi: Tahle jmena jsou podle bitev Cs. legii...)

Já nějak pro tohle přejmenovávání nejsem. Tahle naše čtvrt je tak nějak spjatá celá s touhle celou oblastí, byla vedená jako vojenská ( byla zde kasárna ) a tak i tak nějak tohle akceptuju ( jako jsem pochopil zatrhnutí sekce ruských hodinek, které za to ale prostě v podstatě nemůžou - nechci vyvolat polemiku ). Pochopil jsem to u třídy SNB nebo Wilhelma Piecka, u Koněva bych se k tomu přiklonil asi taky ( tam jsem trochu, asi z 20% rozpolcenej ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zajímavá analýza na cnn k tématu, když to rusák vyhraje, co vlastně pak dál

pro neanglicky mluvící - počet vojáků na 1000 obyvatel, co byl v minulosti v jednotlivých oblastech.

C09A6D6B-9266-447A-9C3E-36DA64B98A3F.thumb.png.e100e09ee78b516d1600e7f2f46b21a2.png

 

rusákům to teď vychází na 3,4 okupanta na 1000 Ukrajinců

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Gustaf napsal:

Rusak to nevyhraje... až to dopadne jakkoliv. Pořád budou zmrdi a celý svět je bude tak vnímat...

Užívejme si euforii, teď jsem byl v charitě.....ale vzpomímáš na 89? taky se dalo normálně dýchat (i když někdy se strachem) ale pak se začalo taktizovat..... dlouho ksč m v politice, zloděj, zmrd, ostuda.Lidi jsou nepoučitelní (a nekompatibilní) a rus zůstane rusem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych rekl, ze by to mohlo dopadnou treba takto:
Nenechali jsme se vyprovokovat od zapadnich agresoru ke svetove valce, ktera by po pouziti nasich nuklearnich zbrani mohla znamenat konec lidstva. Vsechny ukoly na Ukrajine byly splneny, utocne zbranove systemy nepritele byly zneskodneny, Rusko a svetovy mir jsme ubranili a vracime se domu do Ruska. Nyni si vsichni na 30 let utahneme opasky, ale my se nevzdame a svetovy mir budeme i nadale branit ......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ovsem volani po nouzovem stavu mi nejak hlava nebere... Proc? To hrozi bezpecnostni rizika? Nebo je lepsi nouzovy stav + rozpoctove provizorium? Ci se za covidu odnaoucili vladnout normalne? I za bolsevika a karibske krize byl pouze 1 stupen pohotovosti (tedy tenkrat to znamenalo, ze uz se treba hladiny prehrad snizovaly na mobilizacni hladinu...)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych tam chtel neco takoveho videt, uvidime, je jeste brzy na nejake zavery.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Prochy68 Tak nějak by to mohlo být ... vlk se nažere a koza zůstane celá

Dovolím si ocitovat kamaráda:

Kdyz Putin jezdil na koni do pul tela, kdyz se potapel pro amfory, kdyz na rogalu vedl hejno ptaku... Putin veril ze je to pravda.
A byl smesny. Nikdy si ze sebe nedelal legraci. Veril tomu ze on je zachrance, geroj.
Kdyz Zelenskyj saskoval v TV, kdyz hral prezidenta nebo jako standup komediant vystupoval, nebal se byt smesny. Ale on si ze sebe umel delat legraci a nebal se zesmesnit se. Protoze tomu sam neveril co dela.
Zelenskyj byl vtipny, jako osobnost, ale nikdy smesny.

Pak (dnes) se karta hrube otocila a tyto momenty jsou potvrzeny.
Maly radoby vudce putin je smesny.
Zelenskyj jej prerostl ve vsech smerech vyjma vysky. Tam jsou na tom stejne :D

 

Zajímavý a trefný podcast

https://denikn.cz/825334/studio-n-zivotni-role-volodymyra-zelenskeho/?ref=list

Upraveno uživatelem Lynx12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Prochy68 napsal:

Ja bych rekl, ze by to mohlo dopadnou treba takto:
Nenechali jsme se vyprovokovat od zapadnich agresoru ke svetove valce, ktera by po pouziti nasich nuklearnich zbrani mohla znamenat konec lidstva. Vsechny ukoly na Ukrajine byly splneny, utocne zbranove systemy nepritele byly zneskodneny, Rusko a svetovy mir jsme ubranili a vracime se domu do Ruska. Nyni si vsichni na 30 let utahneme opasky, ale my se nevzdame a svetovy mir budeme i nadale branit ......

Ať si pak rusové říkají co chtějí... já bych nechal stávající sankce vůči nim ještě nějakou dobu...snad pak prozrou a pokusi se o převrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Valné shromáždění OSN právě odsoudilo ruskou agresi poměrem 141 ku 5, 35 zemí se zdrželo, proti hlasoval tento soubor samých krásných míst k žití:  Rusko, Bělorusko, Eritrea, Severní Korea a Sýrie, to je sebranka🤣

https://www.foxnews.com/politics/un-passes-historical-resolution-condemning-russias-invasion-of-ukraine

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Gustaf napsal:

Ať si pak rusové říkají co chtějí... já bych nechal stávající sankce vůči nim ještě nějakou dobu...snad pak prozrou a pokusi se o převrat.

Prevrat v Rusku? Dodnes muzeme byt radi, ze to Krjuckovovi a spol. v 91 nevyslo. Bohuzel nikdo neda zaruku, ze rezim co by Putina vystridal by nebyl jeste agresivnejsi (i kdyz je tezke si to predstavit - ale vynalezce rudeho teroru Lenina taky vystridal Stalin). A ze by vymenili rakety za odvolani sankci to asi taky nevezmou, zvlast dokud je muze vzit do naruce Cina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...