Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Prochy68 napsal:

Mne by potesilo, kdyby cesti sportovci prohlasili, ze pokud bude pretrvavat soucasna situace na Ukrajine a meli by se rusaci ucastnit olympiady, oni tam nepojedou. Kdyby to tak udelali vsichni svetovi sportovci, rusaci by tam nebyli. Jak to bude vypadat v hledisti si asi dovedeme predstavit (viz tenis, ale tohle by bylo daleko masivnejsi). Je to ale jejich rozhodnuti a ja ho respektuju. Ovsem muj nazor na ne se zmeni (coz jich se nijak nedotkne 🙂) asi tak jako na Nohavicu, ktereho jsem za komancu poslouchal spolu s Hutkou a Krylem.

 

před 2 hodinami, Prochy68 napsal:

Ja s tim castecne souhlasim a prave narodni asociace a sponzori by to hlavne meli tlacit na hry bez rusaku. Ale kdyz uz predem sportovci prohlasuji, ze jim rusaci nevadi, tak to mi prijde divny. Mozna jen me, nevim. Tim bych to asi ukoncil.

Vnímám to stejně, ale asi máme na to jiný pohled, když nás to defakto neživí.

Málokterý sportovec začínal s vrcholovým sportem až po absolování studia a tak by pro ně s případným koncem sportovní kariéry(a i to se může díky odmítnutí olympiády stát) nastala dost složitá situace. Prostě to není všechno až tak černobílé. Tedy asi do doby kdy se nás to přímo netýká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Profi sport je otazka jednotlivych profi asociaci a federaci, coz jsou zajmova sdruzeni. Zadnou repre dneska nedela / nesestavuje stat (leda Čina, KLDR apod.). A MOV je totez. A v realu vse dost nepruhledne. Business je na hlavnim miste, sport je k tomu jen nastroj. Pohadky o nejakych olympijskych hodnotach jsou leda pro decka. Takze tady si zatim pragmaticky vyhodnotili, ze se jim vyplati mit tam ruske sportovce, byt za cenu urciteho bojkotu.

Na druhou stranu, konflikt na UA prozivame u nas nadmerne emocne. Vic uz ho prozivaji snad jen Polaci. Pobalti a severske staty citi strach. Ale tim to vcelku konci, podpora je primarne v ramci EU, coz se nerovna clenske staty, a mimo Evropu tak jeste mozna byvale kolonie Anglie kde nevladnou puvodni mistni obyvatele, ale i tam maji svych problemu dost. Zbytku sveta je to samozrejme u zadku. Vystrci leda UA vlajecku, pokrci rameny a reknou, at uz je s tou valkou neotravují. 

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, geometr napsal:

Čemu říkáš složitá situace v kontextu toho válečného konfliktu? Chudinky malý...

Tak je to jejich živobytí, vydělávají si tak na život. Asi jako kdyby tobě sebrali povolení geometřit a zůstal bys v lepším případě se střední školou.

Já je nehájim ale ani neodsuzuju, jen nerad bych byl v jejich situaci. Ukončit svoje příjmy kvůli tomu, že Rusko napadlo Ukrajinu, navíc když by sport měl být apolitický. Prostě to vidět naší optikou je jednodušší, nic víc neříkám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, pebe napsal:

Tak je to jejich živobytí, vydělávají si tak na život. Asi jako kdyby tobě sebrali povolení geometřit a zůstal bys v lepším případě se střední školou.

Já je nehájim ale ani neodsuzuju, jen nerad bych byl v jejich situaci. Ukončit svoje příjmy kvůli tomu, že Rusko napadlo Ukrajinu, navíc když by sport měl být apolitický. Prostě to vidět naší optikou je jednodušší, nic víc neříkám.

Já taky nikoho nesoudím a neodsuzuju, ale napsat, že by se dostali do složitý životní situace kvuli tomu, že jejich země dostala tisíce lidí jiné země nevynucenou agresí nevim do jaký situace (když teda ta jejich by byla složitá), mi přijde tak nějak nepřiměřený, no.

Tak buď budeme bojkotem Rusko někam tlačit a omezovat nebo ne, ale tak nějak napul se to asi dělat nedá.

před 6 minutami, Prochy68 napsal:

tohle taky uz vypovida o necem

image.png.260790290dcbb35602d375c51d6687ee.png

Tak to už je u mě přímo k 79656079_Blijikmalej.png.bf0c6125a9d5e49e9590d2e8d4e8cfd0.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

@montemar

před 3 minutami, Prochy68 napsal:

Takze Ukrajinci nechte se obsadit at uz je konecne henten mier? No radsi sem nekoukat.

Mne prijde ze ti mrdlo v kouli, ze se sebere moznost Ukrajine se branit aby neeskalovala svoji obranu proti utocicim rusakum?

 

Upraveno uživatelem Prochy68
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...