Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, Jeronimo napsal:

Tento týden jsem si pusitl při práci nějakého Kotlára, který při tiskovce trvdil, že manželé Gatesovi budou za nedlouho zakládat v USA svůj stát a pak europoslance Blahu, který po návštěvě v Moskvě mával před kamerou dresem CCCP a prohlašoval něco o návratu starých dobrých časů... Jako já mám docela vysokou toleranci k jiným názorům než mám já a jsem ochoten o ledasčem diskutovat, ale toto, toto je za mě už hodně za čarou.

Já jsem na to koukal s otevřenou hubou. Ale je prostě třeba si uvědomit smutnou pravdu. Velká část populace jsou nevzdělaní dementi a bohužel si myslí, že mají správný názor na vše, i když samozřejmě vzdělání nemaje. Ale vzdělání je přítěž, to jen strašně komplikuje jednoduché řešení. 

Prostě máme drahý máslo, Fialo octup, pust tam Babiše/Okamůru/Konečnou, oni přijdou a hned cenovku osobně vymění a zas bude dobře.

Upraveno uživatelem exBURN
  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, exBURN napsal:

Já jsem na to koukal s otevřenou hubou. Ale je prostě třeba si uvědomit smutnou pravdu. Velká část populace jsou nevzdělaní dementi a bohužel si myslí, že mají správný názor na vše, i když samozřejmě vzdělání nemaje. Ale vzdělání je přítěž, to jen strašně komplikuje jednoduché řešení. 

Prostě máme drahý máslo, Fialo octup, pust tam Babiše/Okamůru/Konečnou, oni přijdou a hned cenovku osobně vymění a zas bude dobře.

Tak ne vždy se vzdělání snoubí s inteligencí a asi ani genialita nezaručuje, že se člověk nemůže chovat jako kokot. :) 

Tohle bude spíš komplexnejší záležitost. 

  • Dát hlas 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to samozřejmě souhlas, ale jak chceš vysvětlit, že někdo může kdy tvrdit, že bylo za CCCP lépe, když je to neskutečně jednoduše dokazatelný blábol? Stejně jak diskuze s plochozemci - to je taky dobrá bandička, kde zedník vysvětluje Remkovi (kosmonaut, stíhací pilot), že v kosmu viděl optickou iluzi a země je plochá :D 

Mě jen děsí to, kde se vzalo to, že Máňa vod krav dnes úplně v pohodě bude diskutovat o nákupu F-35 nebo Gripenů a cítí se na to naprosto dostatečně kvalifikovaná.

Upraveno uživatelem exBURN
  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, exBURN napsal:

Tak to samozřejmě souhlas, ale jak chceš vysvětlit, že někdo může kdy tvrdit, že bylo za CCCP lépe, když je to neskutečně jednoduše dokazatelný blábol? Stejně jak diskuze s plochozemci - to je taky dobrá bandička, kde zedník vysvětluje Remkovi (kosmonaut, stíhací pilot), že v kosmu viděl optickou iluzi a země je plochá :D 

Mě jen děsí to, kde se vzalo to, že Máňa vod krav dnes úplně v pohodě bude diskutovat o nákupu F-35 nebo Gripenů a cítí se na to naprosto dostatečně kvalifikovaná.

Tou Manou od krav myslíš někoho vseobecne nebo současnou sefku obrany? Přijde mi to bohuzel nastejno, ale jen bych to rad věděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se jen ptal. Rozvíjí se tu teorie, ze na tato místa musíš mít určitě vzdělání, coz jde ruku v ruce s inteligenci ( jedna z nových tezi ) a pak, že další jsou nevzdelani dementi - prima citace. Tak se ujistuju, co je horší, jestli tenhle prý nevzdelanej dement ( co ho proste vypnes, neposlouchas,..... )nebo vzdelanej ci spis vychcanej chytrák ( co ti nazor cpe verejne ).  

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já definuju nevzdělaného dementa jako člověka co veřejně tvrdí názor na který nemá odborné vzdělání nebo schopnosti a není jej schopen ani relevantně dokázat. Zejména dokáže li tím poškodit veřejný zájem. A může mít i 4 školy, o tom to není. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tim dost upravujes svůj první nazor a odstavec ( prvni reakce na Jeronima ). S tim dovysvetlenim musim souhlasit.

A ptal jsem se spis proto, ze jsem mel ted sraz školy po 30ti letech a mam tam dva spolužáky ( plukovníci na gen.stabu- jeden z nich předtím Čáslav, druhej logista ) a jejich nazor prave na gripeny a jejich nakup se neda reprodukovat ) o odbornosti "Mani od krav" tez ne ( ale ma byt spise manažerka ne odbornik ). Sam tomu nerozumím a ani nechci, to už bych mohl kecat do všeho 🤣.

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to je přesně ono - ty jako chytrý člověk řekneš, já tomu nerozumím, tak to asi nechám nakonec na armádě, což je prostě asi nejlepší co můžeš udělat, ale někdo a je úplně jedno jestli kardiochirurg a nebo traktorista řekne nekupujme F 35 bo to jsou krámy, jelikož to říkal Okamura nebo to psali na řetězáku. 

Jenže ten kardiochirurg toto většinou neřekne, jelikož minimálně ví, že teorie se musí i dokázat a to je kámen úrazu. 

Lež se dnes předkládá jako názor a potlačuje se běžné a potřebné dokazování a ověřování. Naštěstí jen v oborech, kde toto lze vždy kamuflovat (humanitní, ekonomické atd.) 

U nás ve strojařině toto naštěstí nefunguje no 😄 

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, nerad bych ti bral iluze, ale uz to takhle funguje dle mého i u vás- jako dopravak si to myslím ( strojarina neni tak úplně daleko ). Neprotlacuji se i u vás "levnější, ekologičtější a udrzitelnejsi" varianty řešení?? Je to prenesene totez- hlupak hlasa a rozumnější většina raději mlčí a projektuje dle něho. U nás to tak je a je to paskvil.

Od toho tu nejsme🖕, ve zkratce si rozumíme- blbce v hospodě, na facebooku proste vypnu u takove Konecne, Okamuri ci jen Ševčíka  to tak jednoduše nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás naštěstí ne - u nás pořád ještě když fakt nevíš, tak k výsledku nedojdeš a když vznikne paskvil, tak se rychle ukáže od kud vítr fouká. 

 

No právě a když vidíš jak Konečná valí klíny o tom jak poléčí ekonomiku naprostýma kravinama, jen pro to aby se dostala ke korytu a pak to po ni začnou stádně opakovat lidi, co prostě fakt o tom nic neví, tak je to prostě problém. Už jen systém neudržitelnosti důchodů a možnosti řešení jsou prostě sranda a přitom je to basic matematika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni nad odborniky. 

Ministerstvo obrany čelí dalšímu skandálu, který opět ukazuje na naléhavou potřebu regulace lobbingu v České republice. Tentokrát se jedná o případ generálmajora Štefana Muránského, který měl vynášet tajné informace zbrojařům. Zprávu o tom jako první přinesl server Aktuálně.cz.

Muránský, který tři roky řídil sekci podpory a logistiky Ministerstva obrany, přišel o bezpečnostní prověrku na nejvyšší stupeň “Přísně tajné” v dubnu 2022. Důvodem bylo, že se dopustil několika jednání, kdy využil svého postavení v armádě k tomu, aby poskytl osobám mimo resort obrany potenciální výhodu.

Podle zpráv Vojenského zpravodajství se Muránský opakovaně scházel se zástupci zbrojařů, z nichž nejméně čtyři dříve působili na vysokých postech v armádě. Při těchto schůzkách měl sdílet informace ze zázemí armády, které mohly být užitečné pro jejich byznys a zároveň rizikové pro českou ekonomiku.

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Premiér Fiala má nově oficiální profil na Tik Toku, chce komunikovat odlehčeně. V prvním příspěvku si obléká sako.

Upraveno uživatelem Conrad
  • Haha 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 10. 2024 v 13:54, exBURN napsal:

Tak to samozřejmě souhlas, ale jak chceš vysvětlit, že někdo může kdy tvrdit, že bylo za CCCP lépe, když je to neskutečně jednoduše dokazatelný blábol? Stejně jak diskuze s plochozemci - to je taky dobrá bandička, kde zedník vysvětluje Remkovi (kosmonaut, stíhací pilot), že v kosmu viděl optickou iluzi a země je plochá :D 

Mě jen děsí to, kde se vzalo to, že Máňa vod krav dnes úplně v pohodě bude diskutovat o nákupu F-35 nebo Gripenů a cítí se na to naprosto dostatečně kvalifikovaná.

Řekl bych, že to nastalo s rozmachem internetu a nabralo grády vznikem sociálních sítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, tarmi napsal:

... a hodinky. Vypadá to jako začátek traileru k nějakému psychothrilleru...

Pokud mu to poradil marketingový taky  odborník jako Nutellu musí to být Babišův  agent.

Upraveno uživatelem Conrad
  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...