Přejít na obsah

Sinn 240 St


brekeke

Doporučené příspěvky

  • po měsících...

Přátelé, dlouho jsem tady  nic nenapsal. Až by se mohlo zdát, že Sinny už dávno mají jiného majitele. Ale nemají! Stále si hoví na mé ruce. Teda ne že by to neměly párkrát nahnuté. Cukání jsem měl na řadu jiných kousků, kdy by jejich nákup znamenal prodej Sinnů. Ale naštěstí jsou dojebané jak cigánské hračky - po takové době denní služby u mě se není moc čemu divit - takže bych případným zájemcům musel doplácet, což by se mi moc nerentovalo (matiku mám slabší, ale tak nějak jsem si to spočítal). Vrátím se k tomu naštěstí. Zní to divně, že? Ale je to vlastně tak. Sice každý nový šrám obrečím (takže brečím jak želva vzásadě vkuse), ale poměrně brzy se vzpamatuju a umím s tím žít. Holt si ty hodinky nesou svůj příběh a co by za to někteří "foliáci" dali ;) Kdyby byly v ucházející kondici, už by to asi měly za sebou poměrně dávno. Těch roupů už bylo nepočítaně. Ale pokaždé, když se na chvíli zastavím, zadívám se na ně a zamyslím se, jsem opravdu rád, že je mám. Nepřestaly mě bavit. Pořád se mi strašně líbí a sedí mi ke mně jak ulité.

 

Ale abych nezapomněl, proč tady vlastně píšu... Zmiňoval jsem se, že jsem se stal zarytým tahařem. Jenže tyhle hodinky vyloženě svádějí o časté přezouvání. Líbí se mi prakticky na všem - guma, hadr, kůže, tah. Fotek je na gúglu něurekom (no dobře, tak urekom, ale dost). Já jsem k nim dostal od Chronoshopu origo kůži a přikoupil ISOfrane. Na ISOfrane se mi líbí víc. Bude to tím, že ta guma (stejné to bude u jiných kůží, NATO apod.) bez zarážek (nebo jak se to jmenuje) zvýrazňuje netradiční tvar pouzdra a podle mě to vypadá fantasticky.

 

Jenže... Jak jsem si zvykl na tah, tak mám problém. Přezuju na kůži/gumu, dobrý, ponosím hodinku/dvě a blbý. Nesedí mi to a hodinky jdou zpět na kov. Líbí se mi to, ale nemůžu to nosit. Prostě je mi to nepohodlné.

 

Jenže nr.2... Přece to nevzdám! Už jsem to párkrát zahlídnul a už si nepamatu, kdo to objevil první. Ale definitivně mě to zaujalo u Sashatora, díky! Erika´s Originals. Francouzská paragánská hadroguma/gumohadra. Podobné jako NATO, ale jiné. Díky materiálu pružné a netradiční, včetně nasazování (především na ruku, na což jsem potřeboval návod) a zapínání, zajímavá a líbivá spona. Není tolik na výběr z barevných variant jako u NATO, ale když jsem se nad tím zamyslel, je to možná dobře - získává to trošku "exkluzivitu", prostě už z dálky jde vidět, že to není klasické NATO, ale něco jiného. Cena 50EUR teda není moc příznivá pro týpka, který už předem vlastně ví, že to je sice hezké, ale pravděpodobnost denního použití je u něj mizivá. Ale co už, bum prásk, objednáno. Dodání není teda úplně nejrychlejší, trvalo to cca. dva týdny. Na druhou stranu, myslím že tam někde bylo zmíněno, že ten váš konkrétní kus šijí až na základě objednávky, takže asi ok. No, Erika dorazila v hezké a kvalitní papírové obálce, s připojeným přáním, což z toho dělá takou osobnější záležitost a po pravdě mám tyhle věci rád. Po opakovaném shlédnutí návodu jsem se pustil do nasazení na hodinky, což se mi překvapivě povedlo na první dobrou. Trocha úprav a šup na ruku. Tady ovšem k ještě většímu překvapení došlo k drobnému nedorozumění...dobře, nasadil jsem to jak kokot! Dneska vůbec nechápu jak jsem to dokázal, ale stalo se no, tak o tom nebudeme dál mluvit. Ono se to stejně nedá takhle slovy popsat líp, než už jsem to popsal. Po dalším shlédnutí návodu, teda po shlédnutí té části, kde se ukazuje jak se to nasazuje na ruku (což jsem prve samozřejmě vynechal), už to dopadlo dobře. První pocity? Trošku tuhé, trošku to škrábe, nesedí mi spona kde bych chtěl, bla, bla... Šup z ruky dolů! Nikoliv tak z hodinek. Erika se mi na nich líbí, takže na to koukám, obracím v ruce, koukám, přemýšlím, koukám, přicházím na funkce, nastavuju, nasazuju, koukám, líbí, sedí, nosím, neškrábe, zpohodlňuje, koukám, líbí, nosím...a najednou koukám, že nosím už třetí den vkuse! Děcka nekecám, bomba! Pohodlné, jde to nastavit na milimetr přesně podle potřeby, jde to rychle upravit (komu ruka napuchá/placatí). Nosí se to strašně fajn. Dokonce mám pocit, že to má lepší vlastnosti než NATO i když se to namočí. U NATO jsem vždycky cítil tu vlhkost/chlad poměrně dlouhou dobu. Erika, nevím jestli to je tou gumou, mi přijde že schne mnohem rychleji. Teda nevím jestli schne, ale ten mokrý/studený pocit je mnohem méně patrný.

 

Ne že bych teda přestal nosit tah, to opravdu ne, ale na Eriku přezouvám často a rád! A ne na pár hodin, nýbrž na pár dnů. Takže nickolas doporučuje a dává palec nahoru.

 

A kdo to dočetl celé až sem, tak by měl zvážit návštěvu specializované lékařské ambulance, páč má sklony k sebepoškozování! Takového psaní a přitom taková blbost...

Díky za pozornost

:cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, škoda že nemáš stejnou rozteč na Damaskách i Sinnech. Ale vzhledem k poštovnému cca 8EUR, bych si to dobře rozmyslel ;)

 

Jinak jsem dlouhým bádáním přišel na to, proč není Erika tak mokrá! Může za to použití gumy. Bez gumy by vlhla mnohem lépe! Neznám teda percentuelní podíl, ale jak tam ta guma je, tak to prostě nasaje míň vody, než čistý hadr. Teda asi. Přecejen jsem vystudoval společenské vědy, takže spíš umím říct, že je někdo debil, než vést učenou rozpravu o nasákavosti gumy...

 

Jo a než si někdo Eriku objedná, zapomněl jsem napsat, že je to všechno fajn, ale ta spona se na ruce dost blbě zapíná. Já nosím hodinky 24/7, takže pro mě to až takový problém není, ale pro chronické sundavače by být mohl. Ale ti by zase mohli dřív získat potřebný grif. Tak nevím jestli jsem pomoh.

 

Edit: Ještě jeden postřeh k té pružnosti, když už to marecenator nakousl. Včera jsem byl s Erikou plavat a ta pružnost zůstává konstantní, ať je mokrá nebo suchá. Ani za tu hodinu ve vodě jsem neměl pocit, že by se nějak vygajdala, což vnímám jako výhodu.

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele s těma prachama to je těžké. Pro mě to bylo před deseti lety taky nemyslitelné. Ale čas jde dál, chronobundus se vyvíjí, člověk taky třeba finančně roste atd. Kdybych vzal poměr výdělek/cena hodinek, tak jsem na tom vlastně stejně jako před deseti lety. Někdo za hodinky nedá víc než 2-3 tisíce i kdyby si mohl dovolit dát kilo. To je ale na jinou debatu, kolik dát/nedat za hodinky. Pokud si tu cenu neumíš morálně obhájit, tak je prostě nekupuj. Radost a službu ti udělají i hodinky za desetinu, nebo polovinu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tou rodinou jsem to resil nasledujici uvahou - ano, mohl bych ty prachy vrazit do drazsiho auta, do nove pracky a lednicky, do noveho gauce, drazsi dovolene, nebo ja nevim do ceho vseho...ale mame co jist, mame na cem sedet, pracka pere, lednicka leduje, na dovcu jezdime...nakupem nikomu neodepru nic, na co je zvykly, nemusime se kvuli tomu uskromnovat, decka nedostanou min darku...

Chci ty hodinky? Chci. Jsem ochoten za ne dat ty prachy? Jsem. Takze za me vyreseno. Ale kazdy to mame jinak. Jak jsem rikal, jestli z toho mas mit blby pocit, nedelej to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nickolasi, ty bys spíš neměl furt "blbnout" a něco vymyslet :-), ty hodinky jsou pecka na tahu, vše ostatní je náhražka.

Je ale fakt, že pak je nebezpečí, že se okoukaj, tak si dal hraj :-). Preju, ať tě to dlouho drží a baví tě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...