Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

Jen se pro zajimavost zeptam. U poslednich dvou nakupu ze statu se mi stalo, ze zbozi uz mam davno doma a teprve potom mi prichazi faktura na celni dluh a zastupovani. To je ted bezna praxe? Driv jsem zbozi obvykle dostaval az po (pripadne pri) zaplaceni celniho dluhu. Nakupuji prubezne tak 10x behem roku.

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 951
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@Prochy68 pri nizsich cenach, sa mi to tiez stava (z inych krajin ako usa). Neviem aky je tam cenovy limit, mozno to ma kazdy dopravca inak. Mozno zalezi aj od tvojej historie u daneho dopravcu. Myslel som, ze je tam limit 150Eur, ale uz sa mi to stalo aj u vyssej ceny.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 7/14/2023 at 12:32 PM, Mil.haus said:

Myslím, že z pohledu celníků bude považováno jako dva obchody. Ty prodáš a následně koupíš. Zajímat je bude skutečná hodnota dovážených hodinek = základ pro clo+DPH. To jestli vůbec a případně jak bude provedena platba je zajímat nebude do okamžiku kdy budou chtít prokázat kolik jsi skutečně zaplatil.  Což samozřejmě mohou také zpochybnit. Zásadní je pro ně "reálná-skutečná" hodnota dovážených hodinek. Samozřejmě případy kdy zásilky projdou bez povšimnutí je jiná, ale na to spoléhat nelze.

V tomto pripade skor 2x dar, zalezi od toho ako to deklaruje odosielatel a nasledne i prijimatel v colnych dokumentoch. Co nic nemeni na veci, ze ich bude zaujimat "skutocna hodnota", avsak pri dare nemozu pozadovat doklad o uhrade.

U nas je pri zasielkach medzi dvoma sukromnymi osobami (neobchodnej povahy) v hodnote do 45Eur oslobodenie od cla i dph (myslim, ze by to malo byt rovnake v ramci EU).

Pises, ze velku hod otu nemaju, tak odporucam, aby ti to izraelec poslal ako dar s uvedenim hodnoty mensej ako tych 45Eur

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, bluman napsal:

@Prochy68 pri nizsich cenach, sa mi to tiez stava (z inych krajin ako usa). Neviem aky je tam cenovy limit, mozno to ma kazdy dopravca inak. Mozno zalezi aj od tvojej historie u daneho dopravcu. Myslel som, ze je tam limit 150Eur, ale uz sa mi to stalo aj u vyssej ceny.

 

Jde o ceny radove vyssi, nabizi se tedy ta historie (UPS)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 7. 2023 v 11:42, Prochy68 napsal:

Jen se pro zajimavost zeptam. U poslednich dvou nakupu ze statu se mi stalo, ze zbozi uz mam davno doma a teprve potom mi prichazi faktura na celni dluh a zastupovani. To je ted bezna praxe? Driv jsem zbozi obvykle dostaval az po (pripadne pri) zaplaceni celniho dluhu. Nakupuji prubezne tak 10x behem roku.

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk
 

Tohle je běžný postup u UPS, že celní dluh vyžadují zpětně. U DHL zase budou nejdříve chtít celní dluh uhradit, než ti zásilku doručí. 
Jinak jak píše Bluman do 45eur mezi soukr osobami to může být bráno jako dar bez celních poplatků, jinak se ti bude clít vše od jakékoliv hodnoty, pokud je odesilatelem právnická osoba (společnost). Do 150 eur pouze DPH, od 150+ je tam i clo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Ersagon napsal:

Tohle je běžný postup u UPS, že celní dluh vyžadují zpětně. U DHL zase budou nejdříve chtít celní dluh uhradit, než ti zásilku doručí. 
Jinak jak píše Bluman do 45eur mezi soukr osobami to může být bráno jako dar bez celních poplatků, jinak se ti bude clít vše od jakékoliv hodnoty, pokud je odesilatelem právnická osoba (společnost). Do 150 eur pouze DPH, od 150+ je tam i clo.

Tak bezny postup to urcite ale nebyl, drive jsem platil pri prevzeti, v posledni dobe predem elektronicky a az ted asi v poslednich 2-3 pripadech takhle zpetne. (clo + dph je mi jasny, vazne nenakupuju prvne 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Jak je to, když se ze země mimo EU vracím letecky přes Německo/Rakousko? Kde clím dovezené věci, když cílovou zemí je ČR? Na letišti, kde vstupuju do celního prostoru EU, nebo až v cílové zemi?

Upraveno uživatelem paya01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No o to mi jde. Letecky do Vídně, z Vídně domů autem. Clím tedy ve Vídni dle rakouské DPH i přesto, že hodinky skončí v ČR? Podivné...

V 15. 9. 2023 v 15:11, vtxx napsal:

Do celního prostoru bys měl vlézt až v cílové zemi, tam, kde opouštíš letiště, takže třeba ve Vídni.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Poprosím o radu 🙂

Zde v UK se dá koupit kniha Moonwatch Only za nějakých 3800,-czk včetně připočtené daně pro zaslání do ČR.

Moonwatch Only - 9782940506309 | BOOKS etc. (books-etc.com)

 

Rozumím tomu tak, že tato částka je vyšší než 150€, tím pádem budu muset ještě doplácet clo. To je asi kolik? 

Nebo budu muset v ČR doplatit daň i clo, tím pádem je to již asi finančně nezajímavé...

Pokud máte někdo zkušenosti při nákupu nad 150€  mimo EU (a zaplacení daně již u prodejce) budu rád za pomoc.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 hours ago, Gustaf said:

Budeš platit clo (nulanulanic) a daň...21procent a výpalné přepravní společnosti za vyřízení celního řízení.

Pokial sa nemylim, mate v CR na knizky DPH 0%

@M-72 Mne ukazuje cenu tej knizky v kosiku 145€ +10% DPH (co je DPH na knizky u nas v SR, v UK podla ich Terms & Conditions maju aktualne 0% na knizky).

Takze mi z toho vychadza, ze tych 3800 by mala byt finalna cena a nemal by si platit nic dalsie.

Aku DPH to ukazuje tebe?

Screenshot_20231008_234719_Chrome.thumb.jpg.51146654f435f21bd9cb92db97c0d7b0.jpg

Upraveno uživatelem bluman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kedze vidis inu sadzbu DPH ako ja, mala by to byt sadzba pre CR a u mna pre SR. V takom pripade, by si uz nemal platit nic ine, preclenie vybavi a DPH za teba odvedie predajca.

Aj ked, ak dam do kosika toho vyrazne viac ako 150€, stale mi to ukazuje 10%, co by teda uz malo byt 0% + povinnost preclenia u nas. Tak som z toho jelen. Asi by bolo treba vidiet, co bude uz vo finalnom kroku checkoutu, ked zadas konkretnu adresu dorucenia.

V kazdom pripade by to malo byt:

1. zakladna cena (bez dph) + dph a doma uz neplatis nic (preclenie a odvod dph vybavuje predajca)

alebo

2. zakladna cena (bez dph) a doma platis clo+dph+poplatok za vybavenie preclenia (preclievas pri doruceni sam resp. za teba kurierska spolocnost)

Realita implementacie spravneho automatickeho uctovania DPH vsak byva na roznych veboch dost zufala. 

Tu 0% DPH na knihy by ste mali mat v CR zrejme az od 1.1.2024, aktualne by to malo byt 10%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, dabelM napsal:

@Kid_A trojka , jsem zvědavej, kde za dobrý kačky koupíme čtverku ?

ja ctverku rozhodne koupim. ale pak prodam trojku:)  takovej enthusiasta, abych mel jednicku, dvojku a trojku a na srazech rozebiral ty drobne rozdily --- takovej enthusiasta sel byl - ale uz nebudu:))

Btw. udelame pak hromadnou objednavku u watchprintu a srazime cenu:))

Upraveno uživatelem Kid_A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...