Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 947
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 5 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Mám dotaz na koupi hodinek z Velké Británie od soukromého prodejce přes Ebay.

Google na to říká toto:

"Od letošního roku také platí povinnost zaplatit při dovozu zboží z Anglie DPH a to i u malých balíčků s nízkou hodnotou. Dříve se DPH nemuselo platit u balíčků do hodnoty 22 eur, ale to už bohužel neplatí. Tato skutečnost se vás netýká jenom v případě, jste-li v České republice plátcem DPH. Navíc si musíte nechat zboží proclít a to tím, že vyplníte celní deklaraci."

Nějak si neumím vysvětlit toho plátce DPH, pokud jsem soukromá osoba, tak jak to tedy je? Nebo bych měl hodinky objednat jakože na firmu, která je plátcem DPH a pak už žádné DPH neplatím? 

Nejsem účetní, tak se omlouvám za mou neznalost.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako soukroma osoba proste musis zaplatit cesky dph.

 Prepravce te vyzve k dolozeni faktury, ty jim podskrabnes zastoupeni, oni ti to spocitaj, prirazej par stovek za to vycleni a ty to pak cely doplatis budto kuryrovi, nebo predem na ucet dopravce.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...
V 7. 6. 2022 v 23:28, xbraj19 napsal:

Koupit si letenku a zaletět si pro ně. Jinak spíš ne.

Když pro ně zaletíš, jsou 4 roky staré a zaplatíš hotově od soukromníka, můžeš mít v baťůžku i papíry s krabičkou a hodinky na ruce a nepřiznat to? Napadlo mě krabku / papíry poslat poštou, ale je to nutné? Díky za odpověď!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro zajímavost - pokud mimo EU nakoupím Tax Free (jako že mi po předložení letenky odečtou daň), zanášejí to do nějakého systému, odkud se to může celník dozvědět? Nebo to zanášejí do nějaké své místní evidence, do které však CZ financ nemá přístup?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o radu, jak je to s celníky a reklamovaným zbožím. Nejde o hodinky, ale snad se to sem hodí.

Koupil jsem na US eBay čtyři použité notebooky a dva jsou na vyhození. Šlo to přes Pitney Bowes, global shipping program, takže zaplaceno předražené poštovné a napálená DPH.

 

S prodejcem jsem se dohodl, že pošle náhradní a nebudu ty vadné vracet, abychom neplatili další poštu.
Co má udělat pro to, aby mi tu nenapálili znovu daň?

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Teatime napsal:

Díky! A on uvede na balík Replacement under warranty?

Podle mne Tě s čestným prohlášením pošlou někam. A zas tak individuální to není. Obrátil bych se s tímto dotazem přímo na celnici, třeba prostřednictvím vyclívací pošty - sklad.praha120@cpost.cz, protože toto reklamace v podstatě není. Při klasické reklamaci a zaslání zboží zpět sepíšeš při odeslání s poštou protokol, který pak slouží jako doklad pro celnici, když se zboží vrací zpět, a na základě toho pak nic neplatíš. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to mi zní pravděpodobněji :)


Řeším s ním, jak by to mohl Pitney Bowes poslat jako proclené, uvidíme.

A ještě do toho vstupuje možnost nějakého forwardingu, dlouho jsem to nepoužil, shipito mi zrušili.  Ale to by na celníky stejně asi vliv nemělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu nakupovat v Jomashopu a chtěl bych se zeptat zda tu máte někdo zkušenost s ponecháním vybavení cla a daně na nich? Dle webu to má být komplet včetně naší DPH:

"We calculate Duty VAT, Taxes, etc. following the laws and import regulations of the destination country. These fees are calculated based on destination, item type, and country of origin, manufacture or assembly.

By choosing to have Jomashop handle this payment for you the order total is guaranteed. There will be no additional charges due upon delivery."

 
Jenže uvedená částka neodpovídá naší DPH 21%. Je to skutečně funkční, nebo si jen platím drahé proclení? 
 

Duty.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 8. 10. 2022 v 10:13, klobadysek napsal:

Budu nakupovat v Jomashopu a chtěl bych se zeptat zda tu máte někdo zkušenost s ponecháním vybavení cla a daně na nich? Dle webu to má být komplet včetně naší DPH:

"We calculate Duty VAT, Taxes, etc. following the laws and import regulations of the destination country. These fees are calculated based on destination, item type, and country of origin, manufacture or assembly.

By choosing to have Jomashop handle this payment for you the order total is guaranteed. There will be no additional charges due upon delivery."

 
Jenže uvedená částka neodpovídá naší DPH 21%. Je to skutečně funkční, nebo si jen platím drahé proclení? 
 

Duty.jpg

Empiricky ověřeno:

v Jomashopu nabídnutá služba předplaceného proclení FUNGUJE. Hodinky se nikde nezasekly (dorazily do 14 dnů až domů) ale navíc nebylo nutné vůbec nic doplácet! Ani DPH. Takže doporučuji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...