Přejít na obsah

Drahé a přitom vodu propustné?


Asheran

Doporučené příspěvky

Po deseti letech na fóru neumím vložit odkaz :frusty:..takže:

WUS (fórum o  hodinkách) "swimming with Omega Speedmaster Moon"

Diskuse na 23 stran bez výsledku - jako obvykle dva tábory.

Lidi co bez šroubovací korunky nechodí ani do deště a pak ti co hlásají že hodinky se mají používat jak to jde.

Těch co by skutečně něco utopili pár asi je ale jak mne to téma zajímá a brouzdám fórama řekl bych že stejně lidí utopilo potápky jako hodinky s WR 50m.

Já jsem tu poslední dobou za propagátora koupání se vším. Ale mám levnější kousky.

Jsou to chrona s čudlíkama a manuálem ale na druhou stranu proboha ty hodinky letěli na měsíc a kdyby se měli utopit při šplouchání v bazénu tak si nezaslouží slávu jakou mají ne? Taky mám zkušenost že když člověk něco párkrát vykoupe přestane se bát a pak už to nešimrá vzadu na mozku.

 

jo to už jsem tam taky pročetl, právě mě napadlo to hodit sem, když už se řeší wr a koukám, že to dopadne podobně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 134
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jestli nasucho nebo namokro... technicky jde o to nakolik je těsnění odolné proti vniknutí tekutiny (pod tlakem) dovnitř, na vzduch sere pes.

Beru to tak že u WR30 se používají jednoduchá těsnění, která do nominální hloubky fungují v ideálních podmínkách (tj. guma není věkem zteřelá, povrchové napětí kapaliny nenarušuje chemie/mýdlo, v hodinkách se nikdo nehrabal a neskřípnul pod těsnění chlup/prach, atd.) - a spíš než o skutečném káčkání ve 30 metrech je to o tom že za normálních okolností (od zmoknutí, přes osprchování po opilecké žblunknutí do moře/bazénu libovolné běžné hloubky) by neměl nastat problém.

U vyšších nároků (WR50+) už se dá čekat nějaká forma vícenásobného nebo kombinovaného těsnění (guma/korek), které i bez šroubovací korunky pro případnou vnikající tekutinu vytváří labyrint a díky postupné redukci tlaku "na více frontách" je v situacích, kdy jde ten tikající poklad do vody záměrně šance na vyšší spolehlivost. Čímž sebekriticky myslím nás, pobóchané metrouše opatrně machrující se stotisícovýma hodinkama v bazénku a na pláži - ne každodenní potápěče, pro které jsou dnes mechanické potápky buď stylovka pro machrování u báru a nebo dávno překonaný steampunk (ctění Ambassadoři s nafasovanými WR10k prominou).

 

PS: Na počítání uplavaných bazénů si beru Apple Watch - a na šnorchlování "kam mi uši dovolí" letité Suunto Core. Protože pokud bych něco z toho šmejdu rozbil/utopil, tak za cenu nižší než jeden blbý "pravidelný servis" mechanik si obratem můžu koupit nové...  :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle debata tu neni prvne, kdysi jsem tu daval takovou Omega tabulku, modrobile piktogramy, tam rozhodne nebylo wr30 do 30m vodniho sloupce...ted se vedle me vali na lehatku Skopcak s moonama a plove s tim v bazene normalne.

Ja osobne pokud to nema sroubovaci dno a korunku to do vody neberu. Pokud jo, delam s tim pak vse co se da ve vode bezne delat, vcetne ponoru do 12m, bez nejakych obav. Zadny kazdorocni mereni WR ani vymena tesneni, staci me servis kazdy 4-5 let a vzdy vse bezproblemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sa bojím moje hodinky brať do vody nie kvôli WR, ale kvôli možnosti si ich na kamienkoch poškodiť alebo nedaj Boh rozbiť. Minulý rok v Chorvátsku keď som šiel na breh som sa šmykol na tých kameňoch a keby som mal na ruke akékoľvek hodinky, počítam že je s nimi ámen. 

Na takéto srandy mám radšej G-shocky. Tie keď sa rozbijú ma to mrzieť až tak nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sa bojím moje hodinky brať do vody nie kvôli WR, ale kvôli možnosti si ich na kamienkoch poškodiť alebo nedaj Boh rozbiť. Minulý rok v Chorvátsku keď som šiel na breh som sa šmykol na tých kameňoch a keby som mal na ruke akékoľvek hodinky, počítam že je s nimi ámen. 

Na takéto srandy mám radšej G-shocky. Tie keď sa rozbijú ma to mrzieť až tak nebude.

No to je podle mne hlavní argument proti plavání venku z hodinkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ako by na nich spoliehali? Akože napíšu WR 20atm, ale reálne ich nebudú mať a budú sa spoliehať na to, že to nikto neotestuje? Či ako si to myslel?

Tomu sa vravi sarkazmus hej. Skonceme tim prosim tento unos tematu. Modri uz vedi.

A tabulka Omega o ktere jsem mluvil vyse.

https://images.app.goo.gl/Bvj8HZFvHUgR2MAn8

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

WR 50M určitě není plavání, spíš bych věřil : 2CFE41C7-2A01-43D4-9947-0A971177BE8E.gif

Asi záleží na jakých hodinkách je to napsaný. Já měl jedny WR50 před pár lety u moře (plavání) a bez problémů to přežily.

Spíš ta tvoje tabulka je mimo. 20atm je prostě na potápění. Pokud ne, je to špatně značeno

Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já mám Trasery, dalo by se říct obyčejné plastové hodinky s WR 30m ale absolvují se mnou vše. Letos i moře. Teda žádné extra potápění, ale kousek pod vodou jsme spolu byli. 

Vše bez úhony, bez zamlžení nebo ztráty přesnosti. 

S Tudorama 150m naopak do vody nelezu...

Tak nevím jak je to s tou odolností...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...