Přejít na obsah

Tissot PRC 200, nefunguji


Cancl

Doporučené příspěvky

Zdravím odborníky, bratranci prestal fungovat strojek v PRC 200, jsou 10let staré a baterka byla u hodinare menena 3x pokaždé s tlakovou zkouškou. Nyni nefunguji a hodinar rekl, ze je strojek ko a oprava v Tissotu bude cca 6 000,- Kc, bohuzel nyni se dozvěděl, že hodinar nemenil těsnění a hodinky byly používány často ve vodě. Jsou nejake možnosti, rentabilnejsi opravy, případně prodeje v tomto stavu, kdy nejsou skrabnute na skle pouze vkasky na oceli a je k nim původní origo kožený pásek nepoužívany. Diky za postřehy a rady

post-62034-0-31017200-1531334775_thumb.jpg

post-62034-0-56755300-1531334792_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podvod neni neco co je priznaneho od začátku, psal jsem, ze nebylo meneno těsnění, z toho duvodu došlo k rozbití strojku, zapomel jsem dopsat, ze nejspis vlhkosti. Nicmene...slo o to, prodat na opravu nekomu, nebo koupit jen strojek, treba i z rozbitých jiných hodinek, ktere maji znicene pouzdro, ale funkční strojek, případně jen koupit strojek někde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím odborníky, bratranci prestal fungovat strojek v PRC 200, jsou 10let staré a baterka byla u hodinare menena 3x pokaždé s tlakovou zkouškou. Nyni nefunguji a hodinar rekl, ze je strojek ko a oprava v Tissotu bude cca 6 000,- Kc, bohuzel nyni se dozvěděl, že hodinar nemenil těsnění a hodinky byly používány často ve vodě. Jsou nejake možnosti, rentabilnejsi opravy, případně prodeje v tomto stavu, kdy nejsou skrabnute na skle pouze vkasky na oceli a je k nim původní origo kožený pásek nepoužívany. Diky za postřehy a rady

Koukni na stoj, měl by tam byt eta g10.211. Ten stroj se dá koupit za 2 tis ? + prace za 3 maš hodinky v chodu. Těsnění je horší .. ale vše se dá

 

Prodej vytopenych hodinek bych viděl jako podvod. Oprava se asi nevyplatí. Takže vyhodit.

proč ? Když je prodá jako utopené,nefunkční, někdo je třeba za rozumnou cenu koupí. Ja dost koukám po těchto věcech na ebay. Udělá si DIY projekt a má pěkné hodinky za par šlupek + dobrý pocit

Upraveno uživatelem 01axel01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... baterka byla u hodinare menena 3x pokaždé s tlakovou zkouškou...bohuzel nyni se dozvěděl, že hodinar nemenil těsnění... a hodinky byly používány často ve vodě...

pokud to byla normalni tlakova zkouska, mel by dostat protokol, ne ?

pokud je posledni zkouska nedky hodne nedavno, mozna by to slo uhrat na reklamaci ? (jen napad)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni na stoj, měl by tam byt eta g10.211. Ten stroj se dá koupit za 2 tis ? + prace za 3 maš hodinky v chodu. Těsnění je horší .. ale vše se dá

 

proč ? Když je prodá jako utopené,nefunkční, někdo je třeba za rozumnou cenu koupí. Ja dost koukám po těchto věcech na ebay. Udělá si DIY projekt a má pěkné hodinky za par šlupek + dobrý pocit

 

Řešil jsem to nějaký rok zpátky (práskl jsem hodinkama o futra - pouzdro vydrželo, ale strojek to odnesl) a nebyl problém objednat strojek na ebay (cca 1 600 Kč) a nechat ho vyměnit v hodinářství. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze kdyz se u hodinare v Pribrami az po trech výměnenych baterkach dozvedel, ze ma znicene hodinky nejspis kvuli špatnému těsnění, muze za to ten hodinar ?? Jiny opravar v Pribrami ani neni....

Pripadne kam to dat kdyz by se koupil jen strojek na ebay ?

Golden time predpokladam vse udela samo a da strojek za min 2500...plus vse ostatni, takze vysledna cena 4000,- zhruba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze kdyz se u hodinare v Pribrami az po trech výměnenych baterkach dozvedel, ze ma znicene hodinky nejspis kvuli špatnému těsnění, muze za to ten hodinar ?? Jiny opravar v Pribrami ani neni....

Pripadne kam to dat kdyz by se koupil jen strojek na ebay ?

Golden time predpokladam vse udela samo a da strojek za min 2500...plus vse ostatni, takze vysledna cena 4000,- zhruba?

 

A ty si nechal dělat tlakovku při vyměně ? Tlakovou zkoušku bys měl dělat každý rok, takže i kdyby tlakovka proběhla tak po roce tomu muže být jinak a práva se nedovolaš. Oběhni pár hodinařu a uvidiš co ti reknou. 6tis je moc, okolo 2,5 tisic je realná cena za stroj a praci. Kdyby měnil tešnění tak počítej víc. Ale vyměnil bych stroj a nechal udělat tlakovku a uvidíš co ti na to řeknou. 

Upraveno uživatelem 01axel01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak voda mohla natect okolo tlacitek, ne? Ono chrona a voda, to moc nejde do kupy.

 

6000,- je nesmysl, bud sezenes levne strojek a hodinar ho jen prohodi, s tim, ze pak si budes muset dat na vodu pozor, a nebo holt game over.

 

Jinak tyhle hodinky vidam o bazarech tak za 4000,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strojek se dá normálně koupit a vyměnit. U chron, pokud vím se pod vodou nemá manipulovat s tlačítky. je to myslím uvedeno v návodu, takže  hodit to na těsnění je asi mimo. Já mám PRC 100 celých 11 let a do vody s nimi lezu pořád a nic. A to je tu a tam vezmu i do páry. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

toto je uz trochu mrtve vlakno ale sem mi pride dobra tato story.. ja som s prc 200 začínal a vtedy som nemal potuchy o hodinkach, len rad plavam a tieto su do 200m vodotesne a chrono k tomu..  a sú pekné, do voza aj do koča, ale tiež ich g10.211 prestala fungovať a tak som ich zaniesol ako normalny lajk k hodinárovy..ten vymenil strojček, len keď som spustil stopky sekundovka sa začala točiť jedno koliečko za sekundu a po minute spomalila a začala skákať po sekundách..čo to je?? to  je G10.212..no tak ten som mu vrátil a mal som pokazene hodinky a tak som bludil a zhaňal storjčeky a študoval ktoré všetky značky, hlavne nižšie postavene ako Tissot ho používajú aby som sa nejak dostal k funkčnemu stroju. No a narazil som na bazoši na Wenger swiss military 79110, ktoré majú teda ten isty stroj a chcel som ich len vymeniť, keďže ma vyšli menej ako keby som kupil samotny novy strojček..lenže sa mi tak zapáčili, že som im vymenil minerál za zafír a ďalej  teda zháňal aj strojček..ten som kúpil cez ebay, z grécka a ako náhrada mi prišla g10. 212  .. tak mam strojček čo som už raz mal a nechcem ho, ďašie prachy v kýbli..tak som štandartne sledoval web a ďalšie sa tam objavili..rovno tissot V8 chrono, za par korún bez ťahu..pre mňa nepodstatné, remienok mam aj tak radšej, lenže tie maju 43mm a sú chlapácke, no zapáčili sa mi aj tie :cool02:  to už som neriešil výmenu stroja ale ky remienok ..medzi tým som našiel hodinára čo mi vymenil správny strojček v prc200 za 100? a su vodotesne ako treba (odskušane) ..

 

No a keby som to zhrnul, totiž prc200 som kupoval z druhej ruky za 120? , čiže som sa nehneval že strojček odišiel, keby som dal do toho len to kilo na konci bolo by to 220?..no za hodky z druhej ruky - ale mam novy strojček..medzi tym ale Wengery za 60? + zafír 80?, Tissot V8 za 70?, strojček z ebay za 40? ..za to by som mal nove prc 200 z obchodu..No a teraz mám doma 3x G10.211, no ako sa vraví zapovedaného chleba najväčší krajíc  :lol2:, samozrejme popri tom sa ešte dačo vyskytlo a už zbieram

 

A keď sa človek ponorí do niečoho ako hladanie strojčeku, tak do toho može padnúť a tak som študoval hlvane strojčeky, samozrejme prišiel som na to že baterkáče hodnotu nemaju, takže teraz už len mechanické, vývoj chronografu, kto (všetko) bol prvy,  vývoj potapiek, no a tak som sa dostal k 7750, no a ked som začal študovať všetky jej variacie mal som hlavu uz nafuknutu pekne..Dnes ju mam v dvoch kusoch zatial,  prs 516 automatic chrono a JLemans M1-789, a mal by som velmi rád TH Aquaracer chrono a od omegy speedmaster triple date. Zatial som vyššie nedorástol, samozrejme rolex niekde v dialke ale tudor (black bay  :rolleyes: ) by som mal skor na dosah ruky ..

Upraveno uživatelem Michalsob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...