Přejít na obsah

SAN MARTIN


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 635
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 46 minutami, AndyAaron napsal:

Hosi, ze se na to nevyserete, to je jasne, kam tahle debata povede. Do sveta banu a locknutych vlaken...

Cina je svetovej vyrobce vseho pro vsechny. Ti kluci tam maji takovejch technologii, o kterych se nam ani nesnilo. Navic jsou sikovni a nejsou blbi. Takze proste rychle vydelavaj prachy a kopirujou co se okopirovat da, casto mnohem lepe, nez je udelanej original, za mensi prachy.

Jak uz tu bylo receno, problem nastava, kdyz prijdou na vec jejich vlastni produkty. Oni to umi, ne, ze ne, ale ty kulturni rozdily a historie do toho celkem zasahuji, proto hodne jejich invenci oku Evropana nelahodi. Proste ta cistota designu tam zatim chybi. Ale ono se to nauci. Staci se mrknout na nektere hodinky primo od Seagullu, tam bych si kolikrat vybral, aniz by to byla vylozene kopirka neceho.

Podobna je vec co se tyka funkcnosti a doladenosti nekterych detailu. Prikladem budiz treba remeny a hlavne spony nekterych renomovanych znacek (Breitling, TH), ktere proste obsvihli. Original produkt je vyladeny do detailu, kdezto cinska kopie ruzne trci, ma ostre hrany, vubec to nesedi na ruce. Ale oni se to kluci usati nauci a taky vypiglujou k dokonalosti.

Nemyslim si, ze ma smysl tady opravdu porovnavat jestli je lepsi original, nebo kopie. Ten Japonec v Seiku si ten design odmakal v potu tvare v 60. letech a jeho nastupce pri reedici par let zpatky. Travili na tom spousty hodin a dodali vyrobek, jaky dodali. Ze jim to obcas vyroba hati, to uz je zase jina story. Kdyby Cinan na hodinkach stravil tolik hodin co ten Japonec, tak taky treba prijde s dokonalym designem, ale uz to nebude za 200 usd, ze jo.

Tahle diskuze proste nema vitezu, ale furu porazenych.

 Banovat a zavírat vlákna tady asi nehrozí, nějaké osobní útoky tu nejsou a nebudou.

Ale tvrdit že to jsou jiné hodinky mi hlava nebere.

Můj osobní názor je že raději originální G-Shocky nebo když už to Seiko tak 5ky nebo nějaký quartzky než nosi tohle. Ale jak tu už zaznělo, to je na uvážení každého jednotlivce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pebe, ale to je v poradku. Jenze zkus nekomu, komu se libi 62MAS misto toho nutit plastova gecka. To jak chapes fungovat nebude.

Je to porad dokola ta stejna diskuze fejk vs kopirka vs homage a o tom, co kdo nosi a kdo ne. At si kazdy nosi co chce.

Tady mozna spis ale slo ale o tu prezentaci toho daneho srovnani. Mel jsem rozepsane delsi pojednani, ale kaslu na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jo jo, konec srandy.. já si je večer taky ještě našel, na ofiko stránkách san martin.

Nejsem znalec všech modelů věhlasných značek, takže nějaké ukradené markanty třeba jen nepoznám, ale tyhle hodinky mi přijdou v pohodě a líběj se mi.

Z vlastní zkušenosti vím a z mnoha zdejších fotek je zřejmé, že San Martin má špičkové v zpracování, tak by bylo škoda vnímat tuhle značku jen jako vyčůranou výrobnu fejků, když má i vlastní modely. Docela jim fandím (a to jsem to jméno dlouhou dobu nemohl překousnout). Koukal jsem na SN056G - sice obří krávy a hrubě tesané tvary pouzdra, ale jako toolovky OK. Dokonce si můžete vybrat ze dvou tvarů pouzdra/zakřivení nožek. A za 200 dolarů potápky klenutým safírem a WR300, spolu s parádním zpracováním - to je myslím super nabídka, ne? Jen nevím, jestli by těch 55mm l2l moje zápěstí dalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne ako mudro recies. ja tam tiez nic nevidim, coby mi pripominalo nieco ine, maximalne tak indexy ala SEIKO(?), ale necham si znalymi veci poradit. verim, ze sa zmatozia a zacnu davat aj nie homage vzory vo vacsom meradle. tie SN045 maju velmi prijemne rozmery na nosenie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Roman-ZA napsal:

tie SN045 maju velmi prijemne rozmery na nosenie. 

Čéče, koukám na ně čím dál víc. Na potápky jsou teda maličkatý = jako protipól těch 056, ale na ruce budou sedět maximálně, i díky malé l2l. A ten kompaktní tvar se mi líbí. Já teda neměl v plánu další potápky, takže to musím nechat uzrát, ale... :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

len ich pekne vezmi a potom podas referencie :D

momentalne nosim Neptuny, ktore maju +/- rovnaku l2l a som velmi spokojny. tie 056 su ozruty, nic na moju male, utle, poistovacke zapastie...

20210516_102912.jpg

Upraveno uživatelem Roman-ZA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, zpracování SM je parádní ve všech ohledech. Dokonce i ten můj strojek je v nich odladěný famózně. Rozepsal bych se víc včetně obrazové dokumentace, dokonce i recenzi jsem začal, ale pokud to někam nahraju, nebude to tady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 5. 2021 v 14:03, lub napsal:

na mě nečekejte = ještě si budu muset ujasnit, jestli nový pětky nebo čínský jebky.

ten san martine vyrábějí v číně stejní borci jako je spousta lidí v českých montovnách, to si přiznejme, a mám sto chutí podpořit víc je než nějaké borce ve Švajcu. IMHO

Nehledě na to, že plívání po "montovmách" a tlak nahradit je "mozkovnama" o příslušném řečníkovi- politikovi  napovídá, že opravdu neví která bije....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...