Přejít na obsah

Výroba winderu


Roumec

Doporučené příspěvky

Ahojte, 

 

jsem tu na fóru nově. Fanoušek do hodinek, pro některé nepochopitelně fanda značky Ingersoll :) . Tenhle topic jsem začal, protože mám doma několikatery automaty a potřeboval bych pro ně winder. Koukal jsem po lepších značkách a například Swisskubik se mi líbí ale cena mi přišla mimo, Jako vystudovaný strojař bych rád zkusil winder vyrobit sám v top kvalitě jakou nabízejí zavedení výrobci za ceny přesahující 500EUR. 

 

Udělal jsem nějaký základní průzkum, co by měl natahovač umět (600-2000 TPD nastavitelně, chod na baterie i trafo, rotace v obou směrech, určité sekvence otáčení a pauz, sleep mode atd.) než ale začnu něco dávat dohromady, rád bych zjistil od vás, co máte zkušenosti s hodinkami napříč cenovým spektrem, co by měl takový perfektní winder umět. 

 

Předem díky za odpovědi a těším se na diskusi.   :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 192
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja mam winder na 4 kusy (vzdy 2 na jednom "vrtici") a jen 4 programy. Pouzivam ale jen 1 (jen do prava, 6minut vrti, 20minut stoji). Urcite se ale hodi, aby kazdy "vrtic" mel svuj program a aby byl program jak toceni napravo, tak nalevo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jestli to moc nezatížil těmi matkami. Vrtí se v tom hodinky dostatečně? Z laického pohledu to vypadá, že se jen tak lehce pohupují, zatím co ty vnější obruče se můžou zbláznit. :)

 

Je to trochu masivní, většinou je tam takovej malej čep a asi pouzdro z plastu po kterým to klouže. Tady to jede trochu líp, ale taky žádnej zázrak

. Na druhou stranu klasickej winder dělá pauzy, tady by to pro stejný efekt mohlo jet celej den. Jak to měřit, to nemám tušení :D 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to trochu masivní, většinou je tam takovej malej čep a asi pouzdro z plastu po kterým to klouže. Tady to jede trochu líp, ale taky žádnej zázrak

. Na druhou stranu klasickej winder dělá pauzy, tady by to pro stejný efekt mohlo jet celej den. Jak to měřit, to nemám tušení :D

 

Měřit naprosto jednoduše - experimentálně. Dáš tam nenatažené hodinky, necháš to nějaký čas (např. 6 hod) točit a pak změříš rezervu nátahu. Experiment bys měl několikrát opakovat a výsledky zprůměrovat, pochopitelně pro každé hodinky, které v tom budeš natahovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou zajímavé a pěkné vrtiče. Jen u toho prvního, odkaz od beemana, není to už trochu moc? Nebude z toho vrtiče hodinkám špatně? :)

Setrvačka určitě nějaký gyroskopický efekt vytváří, nebude ji tohle zbytečně namáhat a opotřebovávat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, 

 

tak jsem si tenhle víkend hrál s arduinem a krokovým motorem. Idea je taková 

 

Program 1 (doleva)

Program 2 (doprava)

Program 3 (oba směry)

 

V programu bude nastavený fixní počet otáček pro jakýkoliv program, tj řekněme 50 otáček doprava a pak pauza. Pauza bude proměnná, která se bude odvíjet od TDP. Tj. když chci více otáček za den, zkrátím pauzu. Když méně, prodloužím pauzu mezi cykly. Pokud se mi na to podaří přijít, nastavil bych i hodiny a sleep time. Nastavení by mělo proběhnout pomoci 2 tlačítek a malého displaye, popřípadě otočný volič programu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, cca před 2 týdny jsem měl plnou hlavu toho, jak si vyrobím winder, bohužel mi moc dlouho nadšení nevydrží, takže jsem nic nevyrobil... Líbil se mi ten gyrowinder, ale nebyl jsem si jistý, jestli by hodinkám nebylo moc špatně. Zůstal jsem tedy u vymýšlení vzhledu. Budu to tu pečlivě sledovat, snad tu za chvíli uvidíme hotový výrobek :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, cca před 2 týdny jsem měl plnou hlavu toho, jak si vyrobím winder, bohužel mi moc dlouho nadšení nevydrží, takže jsem nic nevyrobil... Líbil se mi ten gyrowinder, ale nebyl jsem si jistý, jestli by hodinkám nebylo moc špatně. Zůstal jsem tedy u vymýšlení vzhledu. Budu to tu pečlivě sledovat, snad tu za chvíli uvidíme hotový výrobek :)

Ahoj, díky za podporu, tohle se potáhne počítám alespoň půl roku, ale doufám, že to bude stát za to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska dorazil motor Nema 17, koukal jsem na mabuchi které platí za top pro watchwindery a osobně mě to nezaujalo, takové malé plastové cosi :). Nema motory používají největší výrobci 3D tiskáren jako třeba českej Průša, takže kvalita bude v topu :)

 

post-67060-0-96763700-1548941780_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem Roumec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...