Přejít na obsah

Výroba winderu


Roumec

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 192
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Záleží na tom jestli chceš oslovit i plebs (čti masy) nebo jen smetánku (čti - prodávat po kusech, ale za 100x tolik) , jako to dělá PRIM  :lol2:

 

Tohle si budeš muset rozhodnout sám.

No vzhledem k použitým materiálům a provedení atakujeme vyšší stovky EUR, když ale vidím co prodává wolf a podobné značky bez problémů za 1000EUR a víc tak by cena měla být stále atraktivní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se teda přimlouvám za zadělání přední strany. Šuplíky bych k ničemu nepotřeboval, ale to zakrytí je dle mého celkem důležité. Ne kvůli prachu, ale kvůli eliminaci možného náhodného poškození hodinek. (děti, manželka co utírá prach atd.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se teda přimlouvám za zadělání přední strany. Šuplíky bych k ničemu nepotřeboval, ale to zakrytí je dle mého celkem důležité. Ne kvůli prachu, ale kvůli eliminaci možného náhodného poškození hodinek. (děti, manželka co utírá prach atd.)

Popřemýšlím co by se dalo udělat, myslíš krycí sklo jako třeba tu https://www.laboiteamontres.com/en/watchwinders-accessories/235-window-protect-for-swiss-kubik-original.html, nebo full cover? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešení, aby to bylo koukatelné a nevybočovalo nějak přehnaně ze zamýšleného konceptu je na Tobě. Já jen upozornil na možné úskalí. Osobně bych "otevřený" winder nekoupil, protože už se mi mnou popisovaná nehoda výše stala a jak jsem byl rád, že byl winder zavřený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešení, aby to bylo koukatelné a nevybočovalo nějak přehnaně ze zamýšleného konceptu je na Tobě. Já jen upozornil na možné úskalí. Osobně bych "otevřený" winder nekoupil, protože už se mi mnou popisovaná nehoda výše stala a jak jsem byl rád, že byl winder zavřený.

Bavíme se tu i o zámku, nebo puze kryt na dvířka na pantu? Jinak přesně jak říkáš, máme CW, CCW a oba. U každého lze zvlášť navolit TDP a dobu spánku (tedy kdy se netočí). Přemýšlel jsem zda někdo může ocenit třeba i rychlost otáčení nebo ne. Přídat by to nebyl problém, je to jen trochu matiky navíc, pokud by byl ještě nějaký nápad na funkcionalitu, sem s ním prosím, za pár týdnů se bude leptat první prototypovej plošňák, tak ať je to tip top :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj, je nějaký progres? Jinak fandim!

Ahoj, 

 

vývoj se posouvá po víkendech a večerech. Mechanismus je pomalu zralej na výkresy, pořídil jsem si domů tiskarnu prusa i3 Mk3 na prototypy a na hraní, zrovna ji stavím. Povedlo se mi nakontaktovat firmu portescap co dodává motory pro Swiss kubik a měl bych v rámci týdnů obdržet motory, je to šílená raketa. Baterie dobíjecí lithiovky, taky drahá sranda, ale měly by to táhnout 0,5 - 1 rok a pak se jen píchne nabíječka od mobilu, dobije se a jedeme dál. Ze předu bude válec ve 3 ložiskách viz obrázek, protože mě u standardních winderů štvalo jak se to vyklá a tak uvidíme jak to celé dopadne :) S každým dalším pokrokem se vyrojí 10 nových problémů, ale bude to dospělej produkt tak se teším. Za půl roku by snad mohlo být hotovo  :clap:

post-67060-0-58474900-1563804596_thumb.jpeg

post-67060-0-94158000-1563804602_thumb.jpeg

post-67060-0-67577900-1563804620_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jeden menší update, ať to tu nezeje prázdnotou, 

 

tiskárna Prusa i3 Mk3S neuvěřitelně překvapila kvalitou tisku. Dlouho jsem řešil jak vyřešit soukolí pohonu válce. Ve hře byl modelářský kovový pastorek + standardizované kolo, vylisování na zakázku (cca 20 000Kč za formy). Včera jsem ale poprvé vyzkoušel tisknout kola dle modelu který jsem si navrhl a níže můžete vidět výsledek. Kola perfektně lícují a zuby mají velmi konsistentní kvalitu. Perfektně použitelné. Ještě vyzkouším nylonový filament, který je měkčí, abych eliminoval hlučnost od motoru na minimum. 

post-67060-0-80864300-1565160159_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem Roumec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Po nějaké době zase menší update. Začal jsem tisknout první prototyp, přecejen se na spoustu detailů a problémů příjde až v ostrým provozu. Uchycení hodinek v této chvíli na polštářek, uvidíme jak to projde betatestem, zezadu budou 2 ložiska za sebou aby se nestalo, že se válec bude třepat nebo ohýbat, to mě hrozně štvalo třeba u Swiss kubik. Připojuju i model aby bylo vidět, jak to bude za 8 hodin vypadat. dno je nachystané na šroub, 4 otvory okolo na zacvaknutí krytu :) 

 

 

post-67060-0-87133100-1566153031_thumb.jpg

post-67060-0-64734500-1566153062_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...