Jump to content

LÜM-TEC V5

Vit
 Share

Recommended Posts

• Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po nějaké době, kdy jsem měl pouze dvoje hodinky značky LÜM-TEC jsem dospěl k přesvědčení, že bych měl sbírku zase dostat na mé oblíbené číslo 3. Přestože mám i pár hodinkových kousků, které pochází od věhlasnějších značek, pro tuto malou americkou hodinářskou firmu mám slabost, protože nesází pouze na svůj hlavní trumf (luminiscenci), ale nebojí se experimentovat ani v materiálech a tvarech pouzder.

Takže co se značky týká, jsem měl jasno, otázkou byla pouze volba správného modelu. To jsem měl ztíženo tím, že už dvoje LÜM-TEC mám doma (model M8 a B19).

Volil jsem mezi modely, které mě zaujaly následujícími vlastnostmi:

M82 ? nositelná velikost (42mm) a hezká barvou luminiscence (tzv. old radium), kombinace broušených a leštěných povrchů pouzdra

M80 - sendvičový číselník, zajímavá povrchová úprava pouzdra (gunmetal)

V5 ? zajímavé pouzdro, celoluminiscenční číselník

První dva modely jsem nakonec vyloučil, protože je tvar pouzdra příliš podobný mým volfram-carbidovým M8.

Po komunikaci s firmou KB Time (zástupce LÜM-TEC pro EU) jsem se ujistil, že je ještě nějaký kousek z limitované edice k dispozici. Potom už nezbývalo nic jiného než nervózně vyhlížet pošťáka.

I když jsem měl hodinky se stejným pouzdrem dříve (viz mé vlákno o modelu V1), přesto jsem byl velmi příjemně překvapen zajímavým tvarem pouzdra, perfektním antireflexem (srovnatelný s Breitlingem) a také luminiscenčním číselníkem, ale vezmu to hezky po pořádku:

Pouzdro

Velmi zajímavý, s ničím jiným nesrovnatelný tvar. Hezká kombinace broušených a leštěných ploch. Efektní jsou 4 šroubky na lunetě. Díky atypickému tvaru je přiléhají řemeny hezky k pouzdru (část pouzdra u řemenu je rovná, ne kulatá, jak je tomu u většiny pouzder).

Sklo

Plochý safír s báječným oboustranným antireflexem, který má modrý nádech.

Korunka

Tak akorát velká, plasticky signovaná.

Dýnko

Prosklené, safírové sklo.

Číselník

Společně s tvarem pouzdra je to ta nejzajímavější část hodinek. Struktura je charakteristická pro  použitý luminiscenční nátěr. Díky obsaženému pigmentu je nepravidelně hrbolatá. Když jsem přemýšlel, k čemu bych povrch přirovnal, napadla mě krupice. Kontrastem k číselníku je výplň indexů a ruček, která je velmi hladká. Indexy jsou velmi plastické a orámované leštěným nerezem. Díky tomu se v závislosti na světelných podmínkách orámování buď krásně leskne, nebo splyne s černou barvou indexů. Číselník je nezvykle hluboko a po jeho obvodě je sešikmená minutová stupnice.

Ručky

Hodinová a minutová velmi masivní, sekundová jemná.

Strojek

Osvědčená Miota 9015 (mám tento strojek v B19 a ty jsou mými nejpřesnějšími hodinkami).

LÜM-TEC V5 jsou velmi zajímavé hodinky, které bych označil jako casual. Myslím, že budou budit pozornost, stejně, jak jsem byl zvyklý u modelu V1.

Nakonec bych rád poděkoval Robertovi z KB Time, který mi jako příjemné překvapení zařídil velmi zajímavé sériové číslo 55.

post-1538-0-02632000-1566068418_thumb.jpg

post-1538-0-96599000-1566068425_thumb.jpg

post-1538-0-78890400-1566068430_thumb.jpg

post-1538-0-65184800-1566068436_thumb.jpg

post-1538-0-17861700-1566068444_thumb.jpg

post-1538-0-10669500-1566068451_thumb.jpg

post-1538-0-40553700-1566068458_thumb.jpg

post-1538-0-89617000-1566068469_thumb.jpg