Přejít na obsah

Tudor BB GMT Problém s datumem


bob.zizka

Doporučené příspěvky

Tak a je to tady. Nejen že je dnes TEN den pro děti,ale i pro mně. Bohužel v tom špatný slova smyslu. Už se mi to stalo v týdnu,ale to jsem si myslel, že je chyba u mne, protože jsem nastavoval čas a nebyl si jistej. Zkrátka večer máte na datumovce 19 a ráno 21. No nic. Přetočil jsem celejch 31 dní,datum přehazuje jak má,pěkně o půlnoci, cvak a je tam. Včera jsem šel spát až dneska a o to víc mě teď štve,že jsem se v půl jediný ráno nekoukal na hodinky když jsem je odkládal. V 7 jsem totiž vstal, došel k pekaři a cestu domu koukám a já už mam 25. Sakra já vim že jsem ve 40 letech šedivej a žádnej chlap u nás v rodině nestih důchod, ale hodinky s touhle komplikací který žijou rychlejc aby mi to připomínaly nechci. Ty Tudory jsou jinak vážně skvělý a timhle problém mě neodradí,ale naštve to. Jinak šlapou brutálně přesně. Teď je to 20 dní co je měřim a maji průměr 0.8 s/d do mínusu. Rozpětí -0.6 až -0.9 v různé dny. Když jsem je kupoval, tak už na netu byly informace o problému s datem,ale nikde jsem nevyčet jaký problém. No a teď to vím. Jen mi to nějak nejde z mechanického hlediska do hlavy jak může datumovka skočit o dva dny. Nevím kolik nás tu s těma Gmt je,protože já mam ty od Patrika, ty co měl původně Rybíz už maj taky asi třetího majitele ale zajímalo by mne,jestli už jste tohle někdo řešil. Jasný,jak už jsem uved, mám ty Patrikovo, komplet balení, karty a všechno co má bejt tak by reklamace neměl bejt problém. Jak dlouho ale budu bez hodinek? Další problem je,že k Dušákum to mam 200km. No nejdřív se podívam, kde je nějakej Tudor Ad tady u nás v německu a pak uvidíme. Jinak přeji pěkné svátky všem.

Upraveno uživatelem bob.zizka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšu kraviny. Nejde mi to už editovat. Píšu Dušák myslim Bechyně. Mezi tim jsem pohledal a mám tu v dosahu hodiny jízdy 3 hodinářství který maj zastoupení Tudorů. Landshut 1x a 2x Regensburg. Musim se asi přihlásit na Uhr-forum a vyčíst na ně nějaké recenze, nebo myslíte,že to pošlou stejně celé do švajcu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Zaruka to jisti, v Regensburgu mas 2 dealery, tak tam zkus cinknout.

Jinak to bylo tak: Rybiz - Ondrej71 - patprom - bob.zizka = 4 ;)

Hezke Vanoce!

Lovec

Voni taky věděj všecko, abych si začal dávat bacha, kdo mě sleduje :-)

 

Jinak Bobe, s tím datem mě to mrzí a i po těch mnoha měsících ti nabízím, že mi je můžeš klidně vrátit, vrátím ti peníze a reklamaci vyřídím.

Upraveno uživatelem patprom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Zaruka to jisti, v Regensburgu mas 2 dealery, tak tam zkus cinknout.

Jinak to bylo tak: Rybiz - Ondrej71 - patprom - bob.zizka = 4 ;)

Hezke Vanoce!

Lovec

S tim postupem od Rybíze jak píšeš si nejsem tak jistej. Já je chtěl od Rybíze,ale kvůli dovolenej jsme to nedoladili a on je prodal Ondrovi a napsal mi ať píšu Patrikovi že je možná pustí,no a s Patrikem jsem se dohod. Měl jsem je ve stejnej čas jako Ondra, tak to musí být dva kousky. Ty od Ondry nevim kam šly.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim postupem od Rybíze jak píšeš si nejsem tak jistej. Já je chtěl od Rybíze,ale kvůli dovolenej jsme to nedoladili a on je prodal Ondrovi a napsal mi ať píšu Patrikovi že je možná pustí,no a s Patrikem jsem se dohod. Měl jsem je ve stejnej čas jako Ondra, tak to musí být dva kousky. Ty od Ondry nevim kam šly.

Samozřejmě, máš pravdu. Kupoval jsem je jako funglovky u Bechyněho :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

každopádně je to zajímavá porucha ..... když si to přetáčel, tak si přetáčel jenom datum nebo si točil ručkama ? (ten celej měsíc) ...... jako, že by to přeskakovalo i v poledne ?

 

mě se jednou vykurvil valžuk a den se přetáčel v poledne a datum v noci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Voni taky věděj všecko, abych si začal dávat bacha, kdo mě sleduje :-)

 

Jinak Bobe, s tím datem mě to mrzí a i po těch mnoha měsících ti nabízím, že mi je můžeš klidně vrátit, vrátím ti peníze a reklamaci vyřídím.

Ahoj Patriku. Neblbni! Ty hodinky jsem si zamiloval a ty jsi nemoh vědět, že něco takového nastane. Je to mechanickej stroj, stát se může cokoliv a ty v tom nehraješ žádnou roli. Já si nadále stojim za tím,že obchod s tebou byl na jedničku a kdykoliv znova. Každopádně dík za nabídku- klobouk dolu,ale fakt je ze mně takhle nevytáhneš :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Patriku. Neblbni! Ty hodinky jsem si zamiloval a ty jsi nemoh vědět, že něco takového nastane. Je to mechanickej stroj, stát se může cokoliv a ty v tom nehraješ žádnou roli. Já si nadále stojim za tím,že obchod s tebou byl na jedničku a kdykoliv znova. Každopádně dík za nabídku- klobouk dolu,ale fakt je ze mně takhle nevytáhneš :-)

Prokoukl jsi mě :-) Ale vážně, jedny GMT už mám a druhé nepotřebuju. Každopádně na ně rád vzpomínám. Byli to jedny z nejlepších a nejhezčích hodinek jaké jsem měl a o přesnosti ani nemluvě. Servis to jistí, ale budeš muset bez nich nějaký ten pátek vydržet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

každopádně je to zajímavá porucha ..... když si to přetáčel, tak si přetáčel jenom datum nebo si točil ručkama ? (ten celej měsíc) ...... jako, že by to přeskakovalo i v poledne ?

 

mě se jednou vykurvil valžuk a den se přetáčel v poledne a datum v noci

Točíš jen hodinovkou,gmt stojí,vteřinovka a minutovka dělají dál svoji práci. Když jde hodinovka přes poledne neděje se nic a o půlnoci datum pěkně přeskočí. Koukal jsem někdy včera před půlnocí a bylo na nich 23 (datum) no a dnes ráno 25. Takhle bych kurňa přišel o Ježíška a dárky! To teda ne!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Točíš jen hodinovkou,gmt stojí,vteřinovka a minutovka dělají dál svoji práci. Když jde hodinovka přes poledne neděje se nic a o půlnoci datum pěkně přeskočí. Koukal jsem někdy včera před půlnocí a bylo na nich 23 (datum) no a dnes ráno 25. Takhle bych kurňa přišel o Ježíška a dárky! To teda ne!

aha ..... takže to není jako u běžný konfekce ..... každopádně minuty jdou asi taky nějak seřizovat ne ? ...... rozumím tomu správně, že minuty a hodiny se seřizují nezávisle ?

 

myslím tím, že pokud je to v nějaké poloze korunky spřažený (hýbe se spolu minutová i hodinová ručka ), tak bych to zkusil protočit a zjistíš kdy se to děje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jak píšeš - první poloha povytažení korunky je klasika natahování. Druhá poloha je jen hodinová ručka ( Gmt ručka stojí a ty si můžeš rychle přenastavit místní čas dle potřeby a Gmt ti ukazuje domácí čas) a při přechodu hodinovky přes půlnoc klidně datum. Třetí poloha- hacking vteřinovky a točíš jak minutovou, tak hodinovkou a gmt a samozřejmě o půlnoci hopne datum. Poslední variantu jsem zatim neprojel abych vysledoval co to bude dělat. Prubnu a dam Report.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak odzkoušeno i na třetí polohu, tzn. Stojí jen vteřinovka a korunkou pohybuseš s minutovou,hodinovou a gmt ručkou. Všech 31 dní datum bez problemu přehazuje datum dvě až třiapůl minuty po půlnoci. Žádný přeskok o dva dny se nekonal. Musim to vysledoval kdy se tak děje ať to můžu při reklamaci předvédst a nejsem tam za trotla co si vymejšlí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem pro zajímavost - Jak sem už zmínil,datum pokud točim korunkou přehazuje pěkně popořadě při přechodu hodinovky přes půlnoc a to tak 2 až 3 a půl minuty po půlnoci. Odzkoušeno 24.12. Půlnoc z 24 na 25 jsem sledoval co bude dělat datumovka při normálním provozu. Změna nestalo 13 minut po půlnoci a datum přehodilo z 24 na 25. Ůplně jiná situace byla z 25 na 26 kdy do půl druhé bylo datum stále 25,pod náporem Plzně jsem už nevydržim sledovat a v půl čtvrtý když jsem šel Plzeň vypustit už bylo datum 27. Chtěl bych to natočit abych měl pro AD něco v ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...