Přejít na obsah

DIVERy do 8000 kč


Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 260
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak mé vysněné hodinky Citizen pepsi jsou doma. Byla k nim složitější cesta ale povedlo se. 

Kupoval jsem je v obchodě a už na prodejně se mi zdálo, že kroužek úplně nesedí s cifrem, ale prodavač říkal, že to je v pohodě, cena byla lepší než běžná. A já v euforii nakoupil. 

No asi je jasné jak se to dal vyvíjelo. Doma na to čumím a zjišťuji, že ten kroužek posunutý víc než bych chtěl - bylo to u dvanácté hodiny a nedával jsem to. Napsal jsem prodejci, jestli je vezme zpátky, což odmítl a byl v právu a to jsem respektoval. Nabídl mi reklamaci. Tu jsem si nakonec poresil po své ose.

No a výsledek je ten, že mi servis poslal úplně nové hodinky. Kroužek není stoprocentní, ale posun je zanedbatelný, nevadí mi to a chápu, že v této cenovce nelze čekat zázrak. 

Hodinky jsou opravdu relativně malé což mi vyhovuje. Nemám rád velké a navíc v této kategorií jich moc malých ani není. Spíš skoro žádné - hlavně teda za rozumný peníz.

Teď už jen teplo a slunce ať si je můžu užívat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A o půlnoci se obě ručky natahují k těm kalhotkám, úplně automaticky. Inu samonatahovací strojek

Ony to dělají í v poledne, ale to není ta pravá chvíle, jak komentuje anglická větička

(symetrická, zezadu stejně jako zepředu)
SEX AT NOON TAXES (ano, zezadu i zepředu ;o)

(zde "to tax" ve významu "zatěžovat, namáhat")

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodu jsem zabloudil o víkendu do téhle diskuze a o víkendu musel objednat Pepsi Citizeny :D Citizeny jsem roky přehlížel a měl jsem je zařazeny v kategorii "příliš veliké" a na mojí úzkou ruku nehodící se. Překvapilo mě, že zde bylo zmiňováno, že působí naživo menším dojmem a skutečně tomu tak je. Proto jsem je i objednal. Protože jsem měl několik let Orient Mako, a mám i SKX007, napíšu krátké porovnání z mého pohledu.

Narovinu z trojice diverů Orient Mako/Ray, Citizen NY00 a Seiko SKX007 nedokážu říct že by jedny z nich byly nejlepší nebo nejhorší. Každé jsou svým způsobem jedinečné a všechny super.

1 - Orient Mako/Ray i když se aktuálně prodávají za nejnižší cenu z uvedené trojice, působí na mě nehodnotnějším dojmem. Tím jak jsou lesklé, mají nízkou uhlaznenou lunetu - opticky vypadají poměrně nízké, dobře padnoucí. Tah je oproti Citizenům plný (až na poslední dílek). Především v modré barvě na světle ciferník hází pěkné odlesky.

2 - U Citizenu se mi líbí že tah je o 2mm užší oproti Orientům (20mm) - možná díky tomu vypadají opticky trochu menší. Samozřejmě je tah pouze plechový - ohýbaný, s jednoduchou sponou, ale není problém vyměnit za jiný univerzální tah a použít koncové dílky z originálu. Oproti Seikům byly zmiňovány syté barvy cifru, plastické indexy - za sebe potvrzuji a působí na mě lépe než u Seika.

3 - SKX007 jsem kupoval před asi 6lety za podstatně nižší ceny, než se pohybovaly před koncem výroby a v ceně kolem 4tis Kč to jsou pro mě dokonalý hodinky se super vintage vzhledem ke kterým parádně sedí chrastící jubiléé.  Jsou to hodinky který vím že nikdy neprodám, i když poslední dobou je už tak často nenosím. Nicméně v cenách 8-10tis už podle mě smysl nedávají za předpokladu že za téměř poloviční ceny se prodávají Orient/Citizen.

IMG_6606.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě se tu rozjede Pepsi mánie. Já chvilku zvažoval, že bych možná koupil i ty černé Citizeny místo pepsi, ale jsem moc rád, že jsem to neudělal. Jediná verze, které mě ještě bere, ale myslím u nás už se sehnat asi nedá je ta full lumi.

@cityflydotaz pane, sice to nepovažuji za nějak důležité, ale když už by byla možnost to porovnat, tak jak si stojí jednotlivé kousky v přesnosti? Jestli si to teda sledoval. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@papun Orienty mě přesností překvapily, chodily s odchylkou kolem 5s za den i méně. Seika u mě měly odchylku kolem 20s (i více) a na Citizeny je příliš brzo k hodnocení. (Hodinky nosím celý den a na noc odkládám klasicky "naležato".)

Upraveno uživatelem cityfly
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám jedny hodinky s Miyotou 8125 a než jsem chytil chronobundus, tak jsem je poctivě nosil všude a pořád, tehdá jsem byl spokojený OWG :) Nikdy jsem nepozoroval zaškobrtnutí vteřinovky, strojek šel a doteď jde bez servisu báječně a přesně. Je kolem toho víc křiku, než jaký to ve skutečnosti je problém a zbytečně to odrazuje od hodinek s tímto strojkem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...