Přejít na obsah

Tudor Pelagos Blue


Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...
  • Odpovědi 50
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mam cerny 2 mesice a souhlas jak jsou bozi.

predtim jsem mel lestenky SMPc a tyhle jsou samozrejme lepe citelne. A basnicka dole na cifru je hezka na usinani ;) 

hlavne sladeni te datumovky s ostatnimi indexy nema moc konkurenci. To je fakt extremne vyvazeny.

a ano maji grade 2 titan, Kuba z prazskyho mi vysvetloval proc je to mozna lepsi nez 5...

E0779A67-38A5-4530-9594-099DB537A7D0.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Koren napsal:

dokonale hodinky, ale byl bych radsi, kdyby byly v oceli. za me nizka vaha a material jsou minus. rad citim hodinky na ruce. alr to je hodne subjektivni. lumi uzasna, vydrzi celou noc. 

Neřekl bych, že Pelagos nejsou cítit na ruce. Vzhledem k tomu, že to nejsou zrovna malé hodinky, WR 500 znamená vyšší pouzdro, tak je jejich váha obdobná jako u mým 42mm polárek, takže za mne je váha tak akorát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 8. 2020 v 23:40, moralles napsal:

a ano maji grade 2 titan, Kuba z prazskyho mi vysvetloval proc je to mozna lepsi nez 5...

Mně sice grade 2 titan nijak zvlášť nevadí, ale trochu pochybuji, že by měl být pro použití na hodinkách lepší než grade 5. Grade 2 má sice třeba lepší odolnost vůči korozi, ale vzhledem k tomu, že grade 5 má v tomto ohledu skvělou odolnost, nelze na hodinkovém pouzdru ještě lepší korozní odolnost nijak prakticky využít. Na zahraničním hodinkovém fóru jsem četl článek, ve kterém autor v případě titanu silně preferoval grade 2 a v případě zlata 24ct, protože toto jsou čisté materiály, a to na rozdíl od slitin daného kovu jako je grade 5 titan či 18ct zlato. Asi tento názor vycházel spíš od srdíčka než z hlavy, neboť z praktického hlediska má grade 5 řadu výhod ohledně odolnosti ve všech podstatných ohledech, které by člověk mohl očekávat od pouzdra svých hodinek na každodenní nošení, a tím spíše pokud se jedná o potápky. Grade 2 je ale taky dobrej matroš a mně stačí, i když si nemyslím, že je lepší než 5-ka. Pro mne je mnohem podstatnější parametr, že uvnitř pouzdra mám super přesný stroj s křemíkovým antimagnetickým vláskem a nemusím  tak řešit, jestli náhodou nemám silný magnet ve dveřích ledničky (aby se vždy hezky dovřela) nebo reprák ve dveřích auta umístěný tak, abych si o ně v klidu nemohl při řízení opřít ruku.      

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně jsem Pelagosy měl v černé a přiznám se, že jsem v podstatě hodinkám nemohl nic vytknout až na ten tah, který mi byl neustále  přilepený s hodinkami na ruce díky té flexi extenzi, za nějaký čas mi to přišlo až nepříjemné. Ptal jsem se u AD zda by to nevyřešila půlka článku a bohužel se nedělají , tak mě to docela zklamalo. Další věc, je problém vyměnit ten kaučuk na titanovou koncovku ke stěžejkám, prostě mi to nešlo klasickým vystěžejkovačem sundat, musí se pořídit speciální double vystěžejkovač, který jsem na e-shopech nenašel, takže to mi taky dost vadilo, na konec jsem je po čase prodal i když jsou hodně dobré co se týká absolutního matu, super přesného strojku a sklíčko bez AR bylo prostě v pohodě, díky tvaru pouzdra mi přišli mnohem vyšší než Planet Ocean od Omegy, přesto , že v reálu to tak není...vrátil jsem se keramickým Omegám a už jen na kaučukách, je to zkrátka pro mě pohodlné a na ruce nejsou tolik cítit. Zjistil jsem , že by hodinky neměli na ruce až tolik obtěžovat.... :) ....jinak at slouží, jsou jinak moc fain a lumi je fakt dobrá a to lepší než u Omegy, přijde mi že používají hodně vrstev..

Upraveno uživatelem rekib1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Též jsem zvažoval jako alternativu Omegy Planet Ocean coby přesné potápky se skvělou lumi a antimagnetickým strojkem. Akorát mi nejnovější generace PO přijde až moc lesklá , naopak moje komplet matné Tudory mi i přes modrou barvu přijdou v rámci možností až překvapivě decentní. Taky jsem hodně proti vnějšímu AR na tool hodinkách, který PO mají. 

Překvapuje mne, že se ti navzdory všem možnostem regulace spony nepodařilo najít ideální nastavení co do délky tahu, ani se moc nedivím, že při těchto možnostech žádný půldílek článku nepoužívají. Já mám se sponou v podstatě opačný problém, kdy je kvůli tomu množství variant větší než by pro mne bylo optimální, za mne by stačilo méně poloh na menší sponě.

Jinak naprosto souhlasím, že kvůli titanovým koncovkám je domácí přehazování na kaučuk složité, a já kvůli tomu kaučuk zatím ani neměl nasazený. Na tahu mi přijdou lepší, ale samozřejmě bych občas pro zpestření rád na pár dnů či týdnů přehodil na gumu (jak to dělám třeba u svých Breitling Colt). Ale po prvotní neúspěšné snaze o domácí záměnu jsem to rychle vzdal a nechal u hodináře vrátit na právě sundaný tah, bylo mi totiž jasné, že kdybych nechal nahodit gumu, tak se budu za několik málo dnů vracet na nahození tahu 🙂  

   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 4 týdnech...
před 10 hodinami, petr_cha napsal:

Mne crafter blue (noseny na Seikach) prisel docela bytelny a siroky.. zajimave, ze tobe prijde subtilni.. 🙂 krasne hodinky..

Crafter je bytelný, široký a moc fajn 🙂  Na něm nasazené Pelagosky působí podle mne oproti Pelagosům na tahu subtilněji. 

před 10 hodinami, Radik napsal:

Jednou sem s nima taky vyrukuju. Až nedejde čas... ;)

Tyto Pelagosy nebo modrý bb58 jsou pro milovníky modrých hodinek povinné 😉 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Jsem rád, že je tu tohle vlákno, tak ho hned využiju, protože můj čas právě nadešel :) Sice je doma suším už tři měsíce, ale až teď jsem se dokopal přizpůsobit tah a vrazit je na ruku. Tím mi tedy začínají odměřovat první hodiny a zároveň chytat první škrábance.

Moje bezprostřední dojmy:
- modrá je opravdu modrá, i když v za běžnýho umělýho osvětlení působí spíš tím kosmickým dojmem. V reálu nepůsobí jedovatě, jako na některejch fotkách.
- jakožto titanovky jsou mnohem lehčí než jakýkoliv oceláče srovnatelný velikosti
- dýnko je šroubovací se zubatým obvodem ala rlx, cosi je na něm napsaný, ale jinak velká nuda. V tomhle teda zlatý Wardy, LHC a starý dobrý SMP a KonTiki
- spona se mi zvenku na pohled líbí, zapínání je pohodlný, cvakání čístý, není to lamač prstů jako u LHC. Ale tím, že umožňuje širokej rozsah nastavení, je zevnitř hodně komplikovaná. Její čištění bude pracný. Gumu jsem nenasazoval a ani to neplánuju.
- u Tudorů opravdu neumí srovnat indexy na lunetě :)

Foto chabý jen za umělýho světla.

DSCN4835.JPG.df11d71ee621effa366b1776cb55fdf7.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...