Přejít na obsah

Tooly


Doporučené příspěvky

toolwatch je pojem uzivany pro profesionalni hodinky z 70. let - vetsinou se jedna o Rolex Omega Breitling, dnes by se dalo v tomto smyslu hovorit o Sinn, nicmene je to dnes tak, ze toolwatch nahradil pocitac ...

Pokud to spravne chapu, nehledas toolwatch, ale nejaky otloukanky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, se mi hrozne libi, jak tady jsou kazdy druhy hodinky toolwatch, pac maj WR alespon 200m a maj ocelovy pouzdro. Ja bych kolegu steela lehce doplnil jeste treba o Seiko tuna (monocoque) , to je myslim ukazkovej priklad tohodle nyni modniho pojmu, protoze tyhle Seika (at automat, nebo quartz) byly bezezbytku navrzeny a konstruovany jako tool - teda pro profesionalni potapece jako pracovni nastroj. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@steel nechci rozhodně zpochybňovat tvé znalosti, ale není to úplně jedno? Jako asi chápu ten rozdíl, že tool watch jsou pro profíky. 
Takže levnější hodinky pro všechno jsou tedy otloukánky, anglicky může být beaters?
Když jsem slyšel poprvé v médiích výraz hipster, taky se mi to moc nezamlouvalo, protože ten výraz má mnohem delší historii. Ale velmi rychle jsem si zvykl. To je prostě věc jazyku, který se přirozeně vyvíjí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně asi Tool a Otloukánky zase tak nerozlišuju. Dřív jsem tomu vždycky říkal otloukánky, ale tady na foru jsem se nějak naučil výraz Tool watch :D 

Dan Henry hodinky jsou tak nějak úplně přesně to co bych si představoval, bohužel jsou mimo cenovou kategorii, resp. vyjdou pod 6000 ale s dopravou, DPH a clem vyjdnou už třeba na 9000kč a za tuhle cenu už bych vzal raději nějaký Seika

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, watchboy napsal:

Osobně asi Tool a Otloukánky zase tak nerozlišuju. Dřív jsem tomu vždycky říkal otloukánky, ale tady na foru jsem se nějak naučil výraz Tool watch :D 

Dan Henry hodinky jsou tak nějak úplně přesně to co bych si představoval, bohužel jsou mimo cenovou kategorii, resp. vyjdou pod 6000 ale s dopravou, DPH a clem vyjdnou už třeba na 9000kč a za tuhle cenu už bych vzal raději nějaký Seika

Tak dle jejich stránek je doprava zdarma a posílají z EU, takže bez DPH a cla. Takže cena 290 usd by měla být konečná...https://danhenrywatches.com/pages/shipping-info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...