Jump to content

Bulova 96A225 Lunar Pilot Chronograph Watch

tombas
 Share

Recommended Posts

Dovolte mi, podělit se s vámi o mou novou radost z hodinek, které dnes po dlouhé cestě dorazily a neskutečně mě potěšily.

BULOVA Lunar Pilot 96A255.

Hodinky jsou velmi precizně provedené a připadají mi jako mnohem dražší hodinky. Velikost 45mm je na mou ruku ideální. Vyhnu se srovnání s legendární Omegou, o tom již bylo napsáno nespočet článků.

Jak už to tak před Vánoci chodí, skončí jako "překvapení" pod stromečkem 😀, ale první dojmy jsou výborné. Dám sem pár fotek z unboxingu a pak šup zpátky do krabičky.

Image00001.thumb.jpg.26c17703ae9086469e22d681101c4061.jpg

Image00002.jpg

Image00003.jpg

Image00004.jpg

Image00005.jpg

Image00006.jpg

Image00007.jpg

Image00008.jpg

Edited by tombas

96B251 Special má pískované pouzdro, ciferník s novým BULOVA logem v patkovém fontu a má datumovku na pozici mezi 4-5h

96A225 je v celolesklém provedení s ciferníkem bez datumovky a s původním provedením loga jako u předlohy z r. 1971, kterou měl David Scott při výstupu na povrch měsíce v misi Apollo 15.

Díky, kluci, všem za gratulace. Dlouho jsem přemýšlel, jestli pískovanou verzi s datumem nebo tuhle leštěnku bez něj. Nakonec asi rozhodlo to logo, které je na leštěnkách stejné jako bylo to původní a je menší, než to nové. Datum by nevadilo, ale to si dokážu zjistit jinými způsoby, když je potřeba. Navíc originál taky neměl datumovku. 

Cena byla vč. všech poplatků a DPH pěkných 8700,-. 

Tohle je jednoznačně super volba i do nebo kolem těch 15K. Když člověku nevadí skákající vteřinovka, tak je to bez debat. Za mě by byly dokonalé, kdyby měly WR 100M, ale i takhle jsou to peckovní hodinky, kdy už by normální člověk nepotřeboval žádné další, jako my tady. :D

Na těžší práci bych si je nevzal, ale jinak jsou to každodenní univerzály každým coulem. Quartz mi nevadí, spíše naopak, přesnost a odolnost jsou jasnou výhodou.

Samozřejmě mám i mechaniky, které nosím moc rád a nezanevřu na ně, ale momentálně mám období baterkové bezstarostnosti.🙂

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...