Přejít na obsah

one-in, one-out watch policy


Doporučené příspěvky

Páni. 

Moc vás prosím o názor. Protože mám objednané hodinky s korunkou, musejí dle mého předsevzetí jedny stávající z domu.

Hodinky, které zůstanou, budou primárně užívány jako hodinky každodenní. Nebudu s nimi sekat dřevo, ani dělat nic nehodinkového. 

Mám jenom dvě možnosti.

1. Seiko Prospex s nádherně zbarvenou lunetou, ještě hezčím cifrem a nic moc strojkem 6R15 (dobrá rezerva, ale přesnost-nepřesnost - jsem po servisu v Koscom a sleduji, ale papírově trága). Diashield (znám plusy i mínusy). WR 20 ATM po tlakovce. 

2. Perrelet Turbine s krásným AR, atypickou turbínou a skvělým strojem P-331 (Soprod) s přesností pohybující se dlouhodobě +- na nule. Mají WR 5ATM.

Jedničky jsou pro mě lépe použitelné na denní nošení, případné oděrky bych přežil. 

Dvojky mají větší hodnotu, jsou pro mě celkově exkluzivnější a jsou velice odolné díky PVD. Absenci data neřeším. WR je problém. 

Moc vám děkuji za všechny případné názory! Budou pro mě poučením! 


VCello


Komu mé téma přijde jako úplná koko...a, má pravdu! 😊

IMG_20210102_175148.jpg

PSX_20200315_144307.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden bod jsi zminil sam. WR problem u Perreletu.

Druhy pridam ja. Chces si nechat hodinky na kazdodenni noseni. To ty Perrelety dle meho take nejsou.

Nechat si Seiko.

edit: kdyz uz tedy respektovat zadani

Upraveno uživatelem Murphy97
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Murphy97 napsal:

Jeden bod jsi zminil sam. WR problem u Perreletu.

Druhy pridam ja. Chces si nechat hodinky na kazdodenni noseni. To ty Perrelety dle meho take nejsou.

Nechat si Seiko.

edit: kdyz uz tedy respektovat zadani

Jasně, jasně. Zadání je dost divný, vím. Děkuju Ti za potvrzení mojí domněnky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, bandicoot napsal:

Jako umělec máš určitě oblekovky a chceš něco jako casual EDC?

Potřebuje tvoje casual EDC WR?

Mám GS SD, který beru jako oblekovky. Moje EDC WR primárně nepotřebují, ale 5 mi přijde o hubu a musel bych dávat bacha. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Murphy97 napsal:

Jeden bod jsi zminil sam. WR problem u Perreletu.

Chces si nechat hodinky na kazdodenni noseni. To ty Perrelety dle meho take nejsou.

Suby jsem z ruky nesundal x let(folie ano)

proc nejsou perrelety na denní nošení?

zivot je moc kratkej a cas moc rychlej na to, nosit nudný hodinky a měřit ho osklivyma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, vwtyp11 napsal:

Suby jsem z ruky nesundal x let(folie ano)

proc nejsou perrelety na denní nošení?

zivot je moc kratkej a cas moc rychlej na to, nosit nudný hodinky a měřit ho osklivyma

Priteli, proto rikam dle meho nazoru 🙂.  
Nejsou nudne, ani osklive, to se rict neda. 

Proste v tom vidim docela "divocinu" a me by se rozhodne za tyden okoukaly.
Jsem na jednoduche a prehledne ciferniky, kde me nic nerusi. 

V "turbine" nic nevidim a nemam k tomu zadny vztah/pouto.

A co jsou pro Tebe nudne, nebo osklive hodinky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem teď moc nelezu, takže netuším, jaké hodinky s korunkou máš objednané. Těžko radit co nechat v kombu, když člověk neví, zda to ladit k Subům 41  nebo třeba stříbrnejm DJ36...

Ale obecně (jen můj názor): EDC by měly mít WR 100 a víc, neměly by mít vnější antireflex, měly by fungovat na tahu i řemeni a neměla by to být tvarově nebo barevně moc divočina, která se rychle okouká a pro řadu situací ani není vhodná. Takové hodimky mám rád spíš jako zpestření než EDC :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě teda napadlo, že celé zadání je možná třeba přehodnotit - právě ty hodinky s korunkou, pokud to teda bude v oceli, jsou ideální EDC. Zda to tedy nekoncipovat jako RLX (EDC) + parádnická divočinka mimo mainstram (Perrelet).

(Jen se člověk musí oprostit od faktu, ze EDC hodinky jsou dražší než hodinky na parádu).

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, moc děkuji! 

Já řeším pouze to, že mám objednané Suby no date a protože mám pravidlo dle nadpisu tohoto vlákna, jeden kus musí pryč. 

Zbavit se Chronomatů a GS SD neumím, proto řeším volbu dvou mých zbývajících kusů výše uvedených. 

 

Moc děkuju za všechny podněty. 

 

Pěkný den všem! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, martar napsal:

Ještě mě teda napadlo, že celé zadání je možná třeba přehodnotit - právě ty hodinky s korunkou, pokud to teda bude v oceli, jsou ideální EDC. Zda to tedy nekoncipovat jako RLX (EDC) + parádnická divočinka mimo mainstram (Perrelet).

(Jen se člověk musí oprostit od faktu, ze EDC hodinky jsou dražší než hodinky na parádu).

To zní fantasticky a závidím kolegům, kteří umějí nosit R jako denní hodinky se všemi nástrahami, které život obnáší 😊

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, martar napsal:

Hmm, to jsme dva... a určitě ne jediní. Oni se Ti už ozvali, nebo děláš jen předběžný přípravy?

Předběžné přípravy. Vlastně dělám nějaké předběžné přípravy od počátku ch-bundu 😊

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...