Přejít na obsah

Tissot PRX Powermatic 80 S&G-Blue Combo


Daemonultimate

Doporučené příspěvky

Značka Tissot v loňském roce představila modelovou řadu založenou na svých historických modelech hodinek ze sedmdesátých let. Řada nese název PRX a nejprve byla představena v quartzové verzi. K ní se později připojila i verze s mechanickým strojkem s automatickým nátahem. Současně s ocelovou verzí byl zahájen i prodej luxusnější verze v kombinaci s osmnácti karátovým zlatem a hnědým číselníkem.

Nyní značka Tissot přichází s doplněním luxusního modelu modelem novým. Hodinky jsou opět v kombinaci ocel - zlato, tentokrát však mají modrý číselník. Jsou osazeny strojkem Powermatic 80.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Case: 40mm diameter x 10.93mm height - stainless steel case, brushed with polished accents - 18k rose gold fluted bezel - sapphire crystal with AR coating - see-through caseback - 100m water-resistant

Dial: Sunray-brushed blue dial, gold-coloured applied indexes, hands and date window frame

Movement: Powermatic 80.111 (base ETA 2824) - automatic - 23 jewels - 25.60mm - 21,600 vibrations/hour - 80h power reserve - anti-magnetic Nivachron balance spring - hours, minutes, seconds and date

Bracelet: Integrated stainless steel bracelet, brushed with polished accents, 3-fold butterfly clasp with push-buttons, interchangeability system

Reference: T931.407.41.041.00

Price: EUR 1,950 (incl. taxes)

USD 1,850 (excl. taxes)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, miguel napsal:

Povie mi niekto preco do toho za kazdu cenu pchaju tie platove sr..cky, ktore sa hraju na "moderne" mechanicke strojceky?

Co myslíš těma platovyma sračkama? Něco uvnitř toho strojku? To jsi vycetl z toho obrazku z pruhledu na strojcek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Dreak napsal:

Co myslíš těma platovyma sračkama? Něco uvnitř toho strojku? To jsi vycetl z toho obrazku z pruhledu na strojcek?

@miguel má pravdu, Powermatic 80.111 (base ETA 2824) - automatic - 23 jewels je základní model kalibru s plastovou kotvou bez rubínových paletek. V uváděné ceně bych taky očekával 80.611 (ETA C07.611) nebo 80.811 (ETA C07.811) Silicium. Nicméně i tento strojek je servisovatelný a plastové součástky se mění kus za kus. 

Upgrade ETA 2824/2836 na Powermatic 80? - Opravy, servis a pomoc s  hodinkami - Chronomag fórum

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak. Absolutne nechapem tuto politiku Swatch group. Totalne Tissotky zarezali. Je mi smutno, ked vidim, ako znacku s takou dlhou tradiciou (vedeli ste, ze Tissot je jeden z najstarsich hodinarskych vyrobcov na svete?) nutia vypustat do sveta cuda ako hen toto. 

Vydat heritage model "ve zlate", a potom ho zdegradovat takymto lowcostovym kalibrom? Niekomu tam poriadne "kape na karbid"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zrovna jsem koukal na nabídku Tissotek v automatu a naprostá většina cenově dostupných, vč. Seastar 2000 za takřka 30k má C07.111 s plastem. Takže s tím černým Petrem to sedí.

Na druhou stranu si nemyslím, že by ten strojek nefungoval tak jak má, jen při pravidelném servisu bude potřeba vyměnit pár opotřebených dílů, což není ani cenově žádná katastrofa. Navíc u chronomagorů, co střídají vícero hodinek, k tomu opotřebení třeba nedojde ani za 10 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Hoj ve spolek. 

Tahle verze se mi moc líbí, ale přiznám se že u těchto hodinek mi více smyslu dával kvarc už jen pro odkaz na historický model. Prostě odkaz na originál.

Když už automat tak se měli pochlapit - přístup k lepším strojkům mají - ne že ne. Já teď koupil pro svou milou Balady s C07.811 COSC grade strojkem což je bez nadsázky vlajková loď pro ETU, potažmo nižší patra SWATCH GROUP. Tohle pouzdro by si jej zasloužilo.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
V 22. 2. 2022 v 12:52, tombas napsal:

@miguel má pravdu, Powermatic 80.111 (base ETA 2824) - automatic - 23 jewels je základní model kalibru s plastovou kotvou bez rubínových paletek. V uváděné ceně bych taky očekával 80.611 (ETA C07.611) nebo 80.811 (ETA C07.811) Silicium. Nicméně i tento strojek je servisovatelný a plastové součástky se mění kus za kus. 

Upgrade ETA 2824/2836 na Powermatic 80? - Opravy, servis a pomoc s  hodinkami - Chronomag fórum

 

Aká je cca životnosť tejto plastovej blbosti ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...