Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Mám dotaz k místním gastrosexuálům: Potřebuju koupit elektrickej sporák a nevím, jestli indukční nebo normální elektrickej sklokeramickej. Jde mě o to, že doteď jsem vařil na plynu a potřebuju co nejrychlejší odezvu na stažení/přidání plamene. Ta indukční pitomost by se mě zamlouvala, ale nevím, jestli to nemá třeba nějakou zásadní nevýhodu.

Díky. Gastromilisák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gastromilisáku,

doma sklokeramika (vyší řada) od elektroluxu s horkovzduchem a jsem spokojen a žena taky. Jen je tam zbytkové teplo, ale na druhou stranu takhle nechávám "dojít" barmabory nebo těstoviny a paráda. Odezva na stažení "plamene" je okamžitá.

Gastropete :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz k místním gastrosexuálům: Potřebuju koupit elektrickej sporák a nevím, jestli indukční nebo normální elektrickej sklokeramickej. Jde mě o to, že doteď jsem vařil na plynu a potřebuju co nejrychlejší odezvu na stažení/přidání plamene. Ta indukční pitomost by se mě zamlouvala, ale nevím, jestli to nemá třeba nějakou zásadní nevýhodu.

Díky. Gastromilisák.

Máme indukční desku s možností zapnout ještě nějaký "booster" - pak je to rychlejší než rychlovarná konvice, mám na to wok se dnem na rovný desky a dokáže ho to rozpálit, že se z voleje jen čoudí :D. Navíc to hřeje jen pod dnem hrnce, takže je jedno, když dáš malej hrníček na velkou plotnu. Za mě rozhodně indukci, jen jsme museli koupit jiný hrnce, ne všechny "nerez" na tom fungujou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz k místním gastrosexuálům: Potřebuju koupit elektrickej sporák a nevím, jestli indukční nebo normální elektrickej sklokeramickej. Jde mě o to, že doteď jsem vařil na plynu a potřebuju co nejrychlejší odezvu na stažení/přidání plamene. Ta indukční pitomost by se mě zamlouvala, ale nevím, jestli to nemá třeba nějakou zásadní nevýhodu.

Díky. Gastromilisák.

slusna vecicka......http://www.pracky-lednicky.cz/elektro/varne-desky/indukcni/aeg-vitramic-67670-k-mn-skladem-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme indukční desku s možností zapnout ještě nějaký "booster" - pak je to rychlejší než rychlovarná konvice, mám na to wok se dnem na rovný desky a dokáže ho to rozpálit, že se z voleje jen čoudí :D. Navíc to hřeje jen pod dnem hrnce, takže je jedno, když dáš malej hrníček na velkou plotnu. Za mě rozhodně indukci, jen jsme museli koupit jiný hrnce, ne všechny "nerez" na tom fungujou.

OK, díky - a jak je to s tou regulací? Stáhnu "plamen" a přestane to bublat? Nečekám odezvu jak u plynu, t.j. okamžitou; u elektrický plotýnky si tu odezvu taky umím tak nějak představit a tady u tý indukce to prostě přestane "vlnit", dno hrnce okamžitě chladne - t.j. ta odezva bude asi rychlejší... jo? Záleží dost na hrnci, taky asi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

No já se musím přiznat, že co jsem se odstěhoval z kolejí na byt, kde mám kuchyni, tak se mi hned žije lépe, každý týden si dělám plný kotel masa na těstoviny (podle toho talijána co řádí na primě) a dneska jsem si dělal dva steaky z pravé svíčkové :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já se musím přiznat, že co jsem se odstěhoval z kolejí na byt, kde mám kuchyni, tak se mi hned žije lépe, každý týden si dělám plný kotel masa na těstoviny (podle toho talijána co řádí na primě) a dneska jsem si dělal dva steaky z pravé svíčkové :)

Tak sup sem s recepty. Taky uz jsem na byte a mam tu dokonce troubu! Jen toho nadobi tu pro zmenu moc neni, musim zajet do Ikea a koupit si do zasoby par teflonovych panvi (pry je tam maji ted za 37Kc), nejake zapekaci misky a poradne jidelni naradi :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Tak sup sem s recepty. Taky uz jsem na byte a mam tu dokonce troubu! Jen toho nadobi tu pro zmenu moc neni, musim zajet do Ikea a koupit si do zasoby par teflonovych panvi (pry je tam maji ted za 37Kc), nejake zapekaci misky a poradne jidelni naradi :D

 

Áááá, to bych se upsal :D To je delikátní operace :) Koukni se na "S italem v kuchyni" snažím se vařit podle toho a musím říct, že jsou to jídla jednoduchá, rychlá a chutná :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se tak jmenuje. Řezník ví o co jde. V podstatě je to svíčková a roštěná s kostí.

Na velké těžké pánvi rozehřát olej s máslem a pepřem. Přidat steak a smažit ho na střední teplotě do té doby, než dostane kurčičku, ale uvnitř je ještě syrový. Otočit ho a zalít Armagnakem. Dlouhou zápalkou zapálit alkohol. Dlouhou lžící polévat maso alkoholem do té doby, než ten vyhoří. Maso osolit a vyjmout. Uschovat v teple.

 

Na pánev přidat smetanu, nechat uvolnit přípek a míchat tak dlouho, až omáčka trochu zhoustne. Nalít ji kolem steaku a ihned podávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...