Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Jj a to první by měla být Jolokia.

 

Habanera teď prodávají čerstvá v supermarketech v takových plastových krabičkách. Párkrát jsem je nakoupil a jen tak holé jsou opravdu síla. V jídle je pak ta nasládká chuť geniální. Nedávno jsme na jedné akci snědli z hecu celou tu krabičku ve třech a ráno jsem si přál umřít :)

  • Dát hlas 1
  • Hlasovat proti 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Ještě připojím fotky mých výpěstků chili.

Dá se to pěstovat i doma?

 

Mám tady svůj pokus o ricousovo maso.:) Já to snad do příští středy nevydržím.

post-147-077752700 1286394470.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi se líbí ta masovost tady na foru. Jednou frčí G-čka, tak všichni kupujou G-čka. Podruhé zase všichni kupujou pera. Teď je zase v kurzu zavařovat maso :)

 

Však jsme tady všichni stejný magoři né?

 

A takhle jsem kdysi sušil :D

post-8501-090680800 1286469826.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá se to pěstovat i doma?

 

Mám tady svůj pokus o ricousovo maso.:) Já to snad do příští středy nevydržím.

 

Asi stojí za to vydržet. Dneska jsem ochutnal třídenní sklenici a nebylo to asi ono. Maso bylo takový trochu tuhý a né úplně šťavnatý. Taky to mohlo bejt použitím kýty. Příště zkusím krkovici s pleckem a bůčkem. Další sklenici otevřu až za týden, a uvidim, jestli to bude lepší. Jinak nasolený akorát, rosol vynikající.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě se vyplatí vydržet ten týden a nezožrat zavařené maso hned. Ono to "uležení" udělá své.

Poprosil bych jinak o návod na pěstování těch feferonek s radou, kde sehnat semínka - taky se do toho dám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice už se nemůžu dočkat, ale vydržím! :) Skladujete to v lednici (jako já) nebo volně v kuchyni?

 

EDIT: A Tome nemáš to nějaký šedivý?

 

Já to mám v lednici a tu barvu jsem měl po vytažení z vody obdobnou viz asi minulá stránka. Teď je to jako to vaše ztuhlý. Každopádně praganda by způsobila krásnou barvičku jako má třeba dušená šunka.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já v lednici. Šedivé ne, spíš blbá fotka mobilem, při špatném osvětlení. Ohledně suchosti masa - kdysi jsem to dělal z plecka, ale taky se mi to zdálo málo šťavnaté, takže teď jsem zkusil čistě krkovici, tak uvidím

 

Edit: pragandu (rychlosůl) bych do toho necpal, pokud se nepletu jedná se o dusitan sodný a je to největší svinstvo, kterého je dost v podstatě ve všem co kupuješ v obchodě. A jenom kvůli barvy to je zbytečné.....

Upraveno uživatelem sect
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Edit: pragandu (rychlosůl) bych do toho necpal, pokud se nepletu jedná se o dusitan sodný a je to největší svinstvo, kterého je dost v podstatě ve všem co kupuješ v obchodě. A jenom kvůli barvy to je zbytečné.....

 

To už jsem psal pár příspěvků zpátky. Svinstvo je to řádný, bohužel to je ve všem kupovanym. Do domácí produkce už ani náhodou. Jednou jsem to teda použil na sušený maso a musel jsem to vyhodit. Neodhadl jsem množství a tu žízeň neuhasily ani dva lahváče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě se vyplatí vydržet ten týden a nezožrat zavařené maso hned. Ono to "uležení" udělá své.

Poprosil bych jinak o návod na pěstování těch feferonek s radou, kde sehnat semínka - taky se do toho dám.

 

Ahoj

 

ad papričky

základy můžeš najít tady a potom případně projít jejich diskuze.

Semínka můžeš sehnat taky tam v inzerci nebo třeba na aukru či na fataliiseeds.net.

Případně můžeš koupit v obchodě krabičky s papričkami a použít semínka z nich - pokud ti nejde o konkrétní odrůdu. Nebo samozřejmě koupit přímo semínka feferonek v obchodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k té barvě masa mám takovou zkušenost s uzeným. Někdo dává při nakládání masa na uzení tu dusitanovou sůl aby bylo maso krásně růžové. Nikdy jsme to nepoužili a uzené máme růžové taky. Máma dává do solného nálevu při nakládání masa trochu cukru. Prý to má mít ten vliv na barvu podobně jako rychlosůl. Množství nepatrné, na soudek masa se dává asi lžíce cukru. Třeba by to fungovalo i v těch pikslách, přidat tam špetku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

A nedám pokoj. Tady je můj dnešní výtvor, sklenice vepřových výpečků. To jsem si tak včera ráno četl apetit, a prostě jsem neodolal.

Jak a z čeho děláš ty výpečky?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak a z čeho děláš ty výpečky?

 

Bůček, tak kilo a dvacet deka anglický slaniny. Nakrájet na kostky tak 1.5*1.5cm. Naházet do pekáče, dvě velký cibule nahrubo, šest stroužků česneku rozmačkat, sůl pepř, kmín (celej). Zalejt 2dcl světlýho píva, důkladně promíchat, přikrejt alobalem a nechat přes noc v chladu. Druhej den 2 hodiny v troubě na 170 stále pod alobalem, mělo by to pustit šťávu a sádlo aby nebylo potřeba podlejvat. V případě potřeby podlejt vodou. Po dvou hodinách nadobro sundat alobal, co půjde tak rozmačkat šťouchadlem na brambory a nechat dvacet minut až půl hodiny píct dozlatova, co 7minut pěkně promíchat. Co se do tebe vejde sníst ještě teplý, co se nevejde nacpat do sklenic a prdnout do lednice. Následně mazat na měkký chléb a zapíjet řádně vychlazeným pivem. Eventuelně se dá znovu prohřát v troubě + zelí + knédl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...