Jump to content

Recommended Posts

Posted

Skoro bych to dal do co mě dnes potěšilo, ale máme za sebou čerstvě cooking class s místními v Indonésii, a musím říct že super, škoda, že některé suroviny tady nejde koupit. Nicméně dělal se silný vývar z chňapala a krevet, bambusové výhonky a fazolové lusky, chňapal dušený v banánovém listů - krájí se zmrzlý, na tenké plátky jak sashimi, klasické špízy z kuřecího v sójové marinádě, a palačinky z banánových listů plněné kokosem a palmovou třtinou - kdo má vysoký krevní cukr, doporučuju přiměřeně😆Moc fajn kulturní i kulinářské obohacení. 

A hlavně, co si uvaříte, to si sníte 🫠

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

  • Like 6
  • Upvote 2
Posted

Dneska žebra s Duchess bramborama a glazavanou mrkví. 

Demiglace samozřejmě vlastní 😄

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Upvote 3
Posted

Dnes daniel na koreňovej zelenine a Cabernete a zemiakový knedlík...

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

  • Like 4
Posted

Dík, poslední rok koukám snad už jen na hochy z Fallow, tak dělám podle nich pořád něco😅 Hlavně používám ty "kartuši"😁
 

Jinak jsem nechal inspirovat tim motofoko bůčkem...a to je opravdu jen cukr a sůl? studený se to nakrájí a studený se to i podává? Pořídil jsem si 2 krásný bůčky a i tu hliníkovou vaničku😁 Chci to přinést do práce místo chlebíčků. 

Posted

Fallow taky sjíždim horem dolem :) Pár stran zpět jsem dával recept na konfitovaný bramborový fondán. Pecka. A dneska sem čuměl na všechny variace omáček, co dělaj ze základové holandské — pár se chystam prubnout.

Jinak Momofuku, ano — sůl/cukr 1:1. Bůček důkladně prosypat, dát do pekáče a zasypat zbylou směsí. Nechat max. 24h, jinak děláš pancettu. Bůček vyndat, nožem setřít největší nánosy, ale nemít. Péct hodinu na 220st, druhou 110. Nechat odležet, a krájet ideálně druhý den. 
Do práce se hodí velmi, kor pokud je skladba spíše mužská; ačkoliv třeba moje drahá na tom ujíždí taky :)  
Good luck!

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

  • Like 5
  • Thanks 2
Posted

Kolegové, tohle mi nedělejte. Na tohle prostě nemám. Člověk aby se pak styděl sem dát obyčejný guláš... 😞

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

  • Like 5
  • Upvote 1
Posted (edited)

@Tittus Netřeba se obávat, takovej poctivej guláš je kolikrát větší pošmak, než kdejakej kaviár nebo wagyu ;)

Dneska na vegoše — chřest na páře, holandská (podle Fallow), grenaille s maldonem a pažitkou. 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Edited by Maxel
  • Like 2
  • Upvote 4
Posted

A teď něco z reálného života. Žena si odletěla s babama na výlet a mě tu nechala samotného s děckem a psem. Já v životě dělal max tak smažená vejce a špekáček. Moje vlastní první řízky v životě, a to je mi 60 🤣

P.S. Děcko (15 let) řeklo, že to šlo a šla na brusle.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

  • Like 3
  • Haha 2
  • Upvote 5
Posted

Ball Tip s cesnakovým maslom, rukola a cherry rajčiny...

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

  • Like 2
  • Thanks 1
Posted

…rád vařím ze "zbytků"; z víkendu mi v lednici zbyl kus grilované krůty, pár ve slupce vařených brambor a půl sáčku salátu party mix: takže dnes k obědu farmářský salát💪😋

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

  • Like 3
  • Upvote 2
Posted

…dnes k obědu kachna na pomerančích, ale fotka kachny je nuda, co tu byla už milonkará🙄 Ale “by-product" (byla s drůbkama) tu myslím ještě nebyl😉

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.


Dovolte, abych představil: nadívaný krk 

  • Like 3
Posted

Pečené kořeněné brambory s česnekem a máslem. Sous vide krkovice. Bílý řecký jogurt a pažit.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

  • Like 2
  • Upvote 1
Posted

Hranolky dělám 9 z 10 vaření v troubě. Předvařené, osušené, zastříknuté olejem a pečené zprudka na silikonové podložce. A jsou dycky epesní. 
Jednou za uherák ale dostanu chuť na klasické smažené. Taky předvařené, den dopředu, a odleželé v lednici. Obalené v troše bramborového škrobu. 
Smažené na dvakrát. Dochucené jen solí. 
K tomu aioli s konfitovaným česnekem a lanýžem. 
Ufff… a už taky vim, proč je todle spíš ultra-rare cheatmeal — dal sem půlku, a mam zas na rok vybráno. 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Upvote 2
Posted

To je peklo, sem se musím dívat jen po jídle😅 uplně slyším, jak jsou chrumkavý
Já mám na příští cheat day naplánovaný fish and chips... podle fallow samozřejmě😅

  • Haha 1
Posted

Vykostěné kuřecí stehno z grilu, brambory, chřest (ještě ho pořád nemám dost), tatarka...

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

  • Like 4
  • Thanks 1

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...