Vir Posted May 6 Report Posted May 6 Domácí dršťková Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. 7
nizkotucnytvaroh Posted May 7 Report Posted May 7 Skoro bych to dal do co mě dnes potěšilo, ale máme za sebou čerstvě cooking class s místními v Indonésii, a musím říct že super, škoda, že některé suroviny tady nejde koupit. Nicméně dělal se silný vývar z chňapala a krevet, bambusové výhonky a fazolové lusky, chňapal dušený v banánovém listů - krájí se zmrzlý, na tenké plátky jak sashimi, klasické špízy z kuřecího v sójové marinádě, a palačinky z banánových listů plněné kokosem a palmovou třtinou - kdo má vysoký krevní cukr, doporučuju přiměřeněMoc fajn kulturní i kulinářské obohacení. A hlavně, co si uvaříte, to si sníte ! Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. 6 2
Anton_ Posted May 8 Report Posted May 8 Dneska žebra s Duchess bramborama a glazavanou mrkví. Demiglace samozřejmě vlastní Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. 4 1 3
tommi_d Posted May 8 Report Posted May 8 Dnes daniel na koreňovej zelenine a Cabernete a zemiakový knedlík... Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. 4
Vir Posted May 8 Report Posted May 8 Páteční grill Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. 5
Anton_ Posted May 8 Report Posted May 8 Dík, poslední rok koukám snad už jen na hochy z Fallow, tak dělám podle nich pořád něco Hlavně používám ty "kartuši" Jinak jsem nechal inspirovat tim motofoko bůčkem...a to je opravdu jen cukr a sůl? studený se to nakrájí a studený se to i podává? Pořídil jsem si 2 krásný bůčky a i tu hliníkovou vaničku Chci to přinést do práce místo chlebíčků.
Maxel Posted May 8 Report Posted May 8 Fallow taky sjíždim horem dolem Pár stran zpět jsem dával recept na konfitovaný bramborový fondán. Pecka. A dneska sem čuměl na všechny variace omáček, co dělaj ze základové holandské — pár se chystam prubnout. Jinak Momofuku, ano — sůl/cukr 1:1. Bůček důkladně prosypat, dát do pekáče a zasypat zbylou směsí. Nechat max. 24h, jinak děláš pancettu. Bůček vyndat, nožem setřít největší nánosy, ale nemít. Péct hodinu na 220st, druhou 110. Nechat odležet, a krájet ideálně druhý den. Do práce se hodí velmi, kor pokud je skladba spíše mužská; ačkoliv třeba moje drahá na tom ujíždí taky Good luck! Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. 5 2
Tittus Posted May 8 Report Posted May 8 Kolegové, tohle mi nedělejte. Na tohle prostě nemám. Člověk aby se pak styděl sem dát obyčejný guláš... Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. 5 1
Maxel Posted May 9 Report Posted May 9 (edited) @Tittus Netřeba se obávat, takovej poctivej guláš je kolikrát větší pošmak, než kdejakej kaviár nebo wagyu Dneska na vegoše — chřest na páře, holandská (podle Fallow), grenaille s maldonem a pažitkou. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Edited May 9 by Maxel 2 4
vzduch Posted May 9 Report Posted May 9 A teď něco z reálného života. Žena si odletěla s babama na výlet a mě tu nechala samotného s děckem a psem. Já v životě dělal max tak smažená vejce a špekáček. Moje vlastní první řízky v životě, a to je mi 60 P.S. Děcko (15 let) řeklo, že to šlo a šla na brusle. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. 3 2 5
Jackie Treehorn Posted May 9 Report Posted May 9 Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. 6 2
tommi_d Posted May 10 Report Posted May 10 Ball Tip s cesnakovým maslom, rukola a cherry rajčiny... Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. 2 1
Jone Posted May 11 Report Posted May 11 …rád vařím ze "zbytků"; z víkendu mi v lednici zbyl kus grilované krůty, pár ve slupce vařených brambor a půl sáčku salátu party mix: takže dnes k obědu farmářský salát Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. 3 2
ABCDE Posted May 16 Report Posted May 16 Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.
Jone Posted May 16 Report Posted May 16 …dnes k obědu kachna na pomerančích, ale fotka kachny je nuda, co tu byla už milonkará Ale “by-product" (byla s drůbkama) tu myslím ještě nebyl Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Dovolte, abych představil: nadívaný krk 3
Vir Posted May 17 Report Posted May 17 Pečené kořeněné brambory s česnekem a máslem. Sous vide krkovice. Bílý řecký jogurt a pažit. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. 2 1
Maxel Posted May 18 Report Posted May 18 Hranolky dělám 9 z 10 vaření v troubě. Předvařené, osušené, zastříknuté olejem a pečené zprudka na silikonové podložce. A jsou dycky epesní. Jednou za uherák ale dostanu chuť na klasické smažené. Taky předvařené, den dopředu, a odleželé v lednici. Obalené v troše bramborového škrobu. Smažené na dvakrát. Dochucené jen solí. K tomu aioli s konfitovaným česnekem a lanýžem. Ufff… a už taky vim, proč je todle spíš ultra-rare cheatmeal — dal sem půlku, a mam zas na rok vybráno. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. 4 2 2
Anton_ Posted May 18 Report Posted May 18 To je peklo, sem se musím dívat jen po jídle uplně slyším, jak jsou chrumkavý Já mám na příští cheat day naplánovaný fish and chips... podle fallow samozřejmě 1
Tittus Posted May 20 Report Posted May 20 Vykostěné kuřecí stehno z grilu, brambory, chřest (ještě ho pořád nemám dost), tatarka... Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. 4 1
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now