skalis Posted January 28, 2009 Report Posted January 28, 2009 Konecne se dostavam k prezentaci snimku strojku naramkovych hodinek (resp. jeho soucasti) ziskanych pomoci elektronoveho mikroskopu. Pro snimani jsem vybral Prim kalibr 66 v jedne z jeho novejsich verzi (myslim 66.4), tedy bez jakehokoliv zdobeni. Vybral jsem ho proto, ze jsem ho mel stejne na dily a nebyl uz funkcni. Proto mi nebylo lito obetovat ho na oltar vedy, nebo spise jeho detailniho prozkoumani. Ale obet stala za to, casticova optika odkryla dechberouci (alespon pro me) detaily. Proste ... mam z vysledku radost Jako prvni mam na ukazku nasnimane jedno kolecko z ruckoveho? soukoli. Jde o serii 4 snimku, kdy kazdy (krome prvniho) je detailnim zoomem z predchoziho Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Podobnym stylem jsem nafotil i kolo krokove Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Nasleduji detaily setrvacky a vlasku Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Dale nasleduje nekolik zajimavych soucasti hodinkoveho stroje. Nejprve celkovy pohled na skupinku kotvy, zapadky natahovaciho ustroji a sroubku. Sroubek je pak i na dvou dalsich detailech, pozornost jsem venoval zejmena zacatku zavitu. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. A na zaver dva detaily kotvy -- vidlicka a detail uchyceni rubinove palety Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Plan do budoucna (kdyz se zadari, tak pristi tyden) je nasnimat video hodinkoveho strojku v chodu. Mam nachystanou opet 66, ale tentokrat starsi zdobenou verzi (protoze strojek prezije). Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.
Karlos Posted January 28, 2009 Report Posted January 28, 2009 (edited) Díky za parádní exkurzi do mikrosvěta. Moc by mě zajímalo porovnat stejný součástky z nějakého kvalitnějšího strojku zvučné značky. Jestli a jaké by tam byly vidět rozdíly v opracování. Edited January 28, 2009 by Karlos
Baker Posted January 28, 2009 Report Posted January 28, 2009 Tak to je bomba, jeste chybi fotky kvality tisku ciferniku.
hciq Posted January 28, 2009 Report Posted January 28, 2009 konečně zase pořádnej nášup v tý všední nudě. Takže všichni svý hoďky vod 100t a vějš povinně na tendle mikroskop, ať kurna víte za co ty prachy dáváte.
farářskej Posted January 28, 2009 Report Posted January 28, 2009 Eh... to je jako porno - některý věci by člověk vidět nemusel
skalis Posted January 28, 2009 Author Report Posted January 28, 2009 Tak to je bomba, jeste chybi fotky kvality tisku ciferniku. Aby dotaz nezapadl: Myslim, ze ciselnik by timto zpusobem moc snimat nesel, nebo by na nem nebylo nic videt. To plati urcite pro ciferaky, ktere maji pouze potisk.
spiderer Posted January 28, 2009 Report Posted January 28, 2009 Vyborny, diky za peknou exkurzi, taky bych rad videl stejne rozebrany neco z vyssi ligy Jen se zeptam asi jak uplnej magor - na nekterych snimcich mi prijde ze ty jednotlivy soucastky jsou v nejaky kapaline nebo co to je? Napriklad ten sroubek ale i dalsi - o co se jedna?
Aldo Posted January 28, 2009 Report Posted January 28, 2009 Tady má asi někdo kvalitní mikroskop... Vážně pěkné fotky, takové tady asi hned tak někdo jiný neudělá. To srovnání kvality by bylo zajímavé, tak kdo obětuje svoje rolexky, nebo omegy, nebo panerai... Co je ta hmota okolo, nějaká fixační pasta na uchycení?
skalis Posted January 28, 2009 Author Report Posted January 28, 2009 Jen se zeptam asi jak uplnej magor - na nekterych snimcich mi prijde ze ty jednotlivy soucastky jsou v nejaky kapaline nebo co to je? Napriklad ten sroubek ale i dalsi - o co se jedna? To je dobra (a vubec ne hloupa) otazka. Je to vodive lepidlo, takova fujtajblova pasta, ktera vsechny ty soucastky fixuje na podlozce vzorku. Vodiva je proto, aby byl vzorek uzemneny a zbytecne se nenabijel. Napriklad rubiny jsou izolanty, jejich povrch se zaporne nabiji, coz ve vysledku zpusobuje odpuzovani skenujiciho elektronoveho svazku -- takze zari jako takova "zrdcatka".
Marfi Posted January 28, 2009 Report Posted January 28, 2009 (edited) Eh... to je jako porno - některý věci by člověk vidět nemusel Jinak díky za fotky, podobné snímky mi berou dech. Ještě bych rád viděl fotku pouzdra, které působí zcela dokonale vyleštěné. Jak se asi tváří pod mikroskopem? edit: překlep Edited January 28, 2009 by Marfi
atim Posted January 28, 2009 Report Posted January 28, 2009 Vidím že už mě kluci předběhli, také jsem se chtěl zeptat na ten kosmickej fujtajbl ve kterém jsou ty součástky. Taky by jsi možná mohl nám laikům přiblížit postup focení takových vychytávek. Je to opravdu jízda. Moc díky!
redd Posted January 28, 2009 Report Posted January 28, 2009 Paráda! Chtělo by to nějakej makro seriál na pokračování...
skalis Posted January 28, 2009 Author Report Posted January 28, 2009 Vidím že už mě kluci předběhli, také jsem se chtěl zeptat na ten kosmickej fujtajbl ve kterém jsou ty součástky. Taky by jsi možná mohl nám laikům přiblížit postup focení takových vychytávek. Je to opravdu jízda. Moc díky! Odpoved na fujtajbl viz vyse. Byl to muj prvni pripraveny vzorek, takze jsem se s tim fujtajblem spis seznamoval. Takze treba zrovna ta kotva je od neho vcelku zahnojena... Co se tyce postupu, tak doporucuju najit na wikipedii nebo podobnem mediu nejaky text o skenovaci elektronove mikroskopii, tam se asi dozvis vse potrebne. Jinak ja jsem v tom oboru zatim novacek (byt mam za sebou dva semestry casticove optiky), teprve se ucim.
atim Posted January 28, 2009 Report Posted January 28, 2009 Fujtajbl jsem četl výše děkuji, byl to jenom povzdech, na to že se učíš tak je to pěkná jízda, opravdu gratuluju. Princip vím ale myslel jsem že tak nějak ten postup hledání a úskalí s tím spojená by nás určitě zajímalo. Je to dechberoucí pohled na střívka našich miláčků.
totem Posted January 28, 2009 Report Posted January 28, 2009 Tak to je sada, byl bych pro aby se podobne snimky uskutecnily i na nejakych exkluzivnejsich hodinkach.
mengelis Posted January 28, 2009 Report Posted January 28, 2009 asi založím Skalisův fanklub, fakt paráda!
mechano Posted January 29, 2009 Report Posted January 29, 2009 pro Skalise : Myslíš, že by v budoucnosti bylo možné udělat nějaké další podobné obrázky ? Třeba těch nějakejch "lepších" hodinek?
falkkon Posted January 29, 2009 Report Posted January 29, 2009 Někdy je asi lepší nevidět, co nosíme na ruce! Ale jinak náááádhera!!! Pokračuj!!Taky by mě zajímalo,jestli by se tou nedokonalostí výrobci pochlubili v reklamních materiálech.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now