Přejít na obsah

GARMIN Fenix 8


stando

Doporučené příspěvky

tak dneškem proveden upgrade na osmičky, solar verze 47mm s MIPem.

menu takřka stejné, pohyb v něm je ale svižnější a plynulejší, tlačítka mnohem lepší, guma měkčí. 

budou cike.

 

 

20241004_123944.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Ivan Lelák napsal:

Nakonec jsem našel i pěkný analogový "letecký" ciferník.

Ale mám dotaz - nedaří se mi v hodinkách nastavit budík, resp. synchronizovat budík v telefonu s hodinkami tak, aby mi ráno, když mne budí telefon, vibrovaly i hodinky. Spím s nimi a bylo by příjemné moci budík vypnout na ruce, než šmátrat po nočním stolku po telefonu. U hodinek Samsung to fungovalo, tady se mi to zatím nedaří nastavit. Poradíte mi? 

20241003_212149~01.jpg

Tady provázanost s telefonem není. Budík musíš mít nastavený v hodinkách, aby tě to budilo. Je to prostě sporttester, který s telefonem provazuje jen něco, co považují v Garminu za důležité. Mě osobně to nevadí a vyhovuje mi to. Nepotřebuju mít to co mám v telefonu i v hodinkách a jelikož mám hodinky nonstop na ruce, tak budík nastavuju jen v hodinkách.

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ivan Lelák V tvé minuirecenzi mě zaujala věta : Třeba ty kontakty - do F8 si jich můžete zadat jen 50, buď ručně nebo vybrat ty co jsou v mobilu. Víc ne a kdykoliv volá někdo jiný, na displeji je jen číslo.

To by byl tedy krok zpět. Vždyť i na mých F6 se kontakty tahají z telefonu. Máš povolený přístup ke kontaktům v telefonu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě na těch F8 nejvíc vadí, že od F6 byla veškerá změna klasického displeje, jen k horší čitelnosti na slunci a podlehlo se masovkám, co si na tom počítaj tak akorát  kroky,ale potřebují hlavně hezké barvičky na amoledu, ať se na to v kanclu dobře kouká.Takže se zvětšil jen amoled a klasickej displej už druhou generaci nic.Já mám zatím F6 a F7 jsem nekoupil jen k vůli horší čitelnosti, s tím že počkám na F8 a ti dementi vylepší jen amoled😐Snímače stejné jako u F7 a jediný plus je diving kterej neprovozuji když nepočítám chorvatsko se šnorchlem jednou za rok + konečně reálné přepočítání trasy v mapách( to je dobrý ale už to mělo být dávno) + volání jen s telefonem u sebe(opět to s tím pokrokem nepřehnali ale konečně bych aspoň nemusel na kole tahat telefon pořád z batohu, když někdo volá).Tak jen nevím, když mám teď F6, jestli je cena za F8 úplně ok, proti F7 pro, kvůli přepočtu trasy a omezenému volání a hlavně se stejně budu muset smířit s horší čitelností displeje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu, proč by ses měl smiřovat s horší čitelností MIP displeje. Mám F8 solar a všechno je naprosto v pohodě. Tahle hysterie, aniž by si to člověk sám vyzkoušel, je děsná. Naopak teď je displej MIP lepší než kdy byl. Takže kromě přemrštěné ceny teď F8 solar nemám co vytknout. Jelikož jsem je ale dostal s 15% slevou a svoje předchozí hodinky prodal za velice slušnou cenu, tak je mám za 12 500 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, renek11 napsal:

Nechápu, proč by ses měl smiřovat s horší čitelností MIP displeje. Mám F8 solar a všechno je naprosto v pohodě. Tahle hysterie, aniž by si to člověk sám vyzkoušel, je děsná. Naopak teď je displej MIP lepší než kdy byl. Takže kromě přemrštěné ceny teď F8 solar nemám co vytknout. Jelikož jsem je ale dostal s 15% slevou a svoje předchozí hodinky prodal za velice slušnou cenu, tak je mám za 12 500 Kč.

V čem je MIP lepší?F6 proti F7 jsem porovnával několikrát a horší to rozhodně bylo.A ve všech recenzí co jsem zatím viděl, uvádí že MIP na F8 proti F7 bez změny. A to neřešíme, že zvětšení displeje se dočkal jen amoled.Garmin ve verzi MIP je spíš facelit s reprákem než novej model, podle mě.Jsem nasratý a ještě nevím jestli koupím za 13K F7 nebo za jednou tolik F8 s reprákem navíc.Prostě úžasný🙄

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja som vlasntil a stale vlastnim F5 plus, F6X Pro a F7 - ano je rozdiel medzi citelnosti F6 a F7( ked sa na to sustredis ), ale realne to fakt nepocitis a ked som v lete na priamom slnku robil triatlon tak to vidis jak na F6 tak na F7 a ten kto tvrdi, ze nie je schopny citat display F7 na priamom svetle, je proste ….. asi tak no…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 10. 2024 v 8:05, Beet napsal:

@Ivan Lelák V tvé minuirecenzi mě zaujala věta : Třeba ty kontakty - do F8 si jich můžete zadat jen 50, buď ručně nebo vybrat ty co jsou v mobilu. Víc ne a kdykoliv volá někdo jiný, na displeji je jen číslo.

To by byl tedy krok zpět. Vždyť i na mých F6 se kontakty tahají z telefonu. Máš povolený přístup ke kontaktům v telefonu?

V aplikaci Connect mám povolený přístup ke kontaktům. Popravdě, teď vlastně nevím, jestli se mi zobrazuje jen číslo, pokud mi volá někdo, kdo není v těch 50 kontaktech, s touhle informací jsem se zatím asi unáhlil a asi máš pravdu, protože mám pocit, že mé staré F5X ukazovaly kontakt, když mi někdo volal.

Nicméně, pokud otevřu telefon na hodinkách, mohu buď vytočit číslo nebo zvolit jeden z max. 50 kontaktů - v hodinkách se mi nyní zobrazuje jen 20 (z možných 50), které jsem zatím v aplikaci "vytvořil", resp. přetáhl do aplikace z kontaktů. Nevím, jak zajistit, aby hodinky "viděly" všechny kontakty v mobilu. Píšeš, že by to byl krok zpět - ale vždyť jen Venu 3 a teď F8 umí telefonovat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krok zpět jsem myslel zobrazení kontaktu, když někdo volá.

Volání přes hodinky je samozřejmě nová funkce. V rychlosti jsem nakoukl do manuálu a opravdu to vypadá, že volat půjde jen na kontakty uložené v hodinkách, číli max. 50.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Beet napsal:

Krok zpět jsem myslel zobrazení kontaktu, když někdo volá.

Volání přes hodinky je samozřejmě nová funkce. V rychlosti jsem nakoukl do manuálu a opravdu to vypadá, že volat půjde jen na kontakty uložené v hodinkách, číli max. 50.

Už chápu. Ono tak o moc nejde, stejně volám z 99% z mobilu a když volá někdo mne, kontakt uvidím i na hodinkách. A 50 kontaktů pro volání mi bohatě stačí, aspoň že jdou přetáhnout z mobilu a nemusím je znovu zadávat. Jen jsem to srovnával se Samsungem a nejspíš i Apple Watch, které jsou v tom dál. To samé je kalendář, o kterém jsem psal, synchronizace budíku v telefonu a hodinkách (třeba to jde, ještě jsem na to nepřišel) a další věci. Nicméně jak jsem psal, umím s tím žít. U mne v tom hraje roli i další věc, která nejde porovnat, spočítat a je ryze subjektivní. Možná i proto, že s Garminy létám a jezdím od roku 1993 a jejich první letecké hodinky, které mi tak přirostly k srdci, že je nikdy neprodám, jsem kupoval před 8 lety, mám tuhle značku rád a když to jen trochu půjde, budu ji preferovat. Když vedle sebe navíc položím Samsung a Garmin, Samsung působí jako konfekce střední třídy, zatímco Garmin F8 má koule, charizma, působí exkluzivně a i když nepůsobí tak "oblekově", jsou použitelné i na středně formální příležitosti (s vhodným řemínkem a ciferníkem). A protože tyhle věci málokdy kupujeme jen rozumem, ale i srdcem, výměny Samsungu za Garmin F8 rozhodně nelituji..

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, miliusportos napsal:

V čem je MIP lepší?F6 proti F7 jsem porovnával několikrát a horší to rozhodně bylo.A ve všech recenzí co jsem zatím viděl, uvádí že MIP na F8 proti F7 bez změny. A to neřešíme, že zvětšení displeje se dočkal jen amoled.Garmin ve verzi MIP je spíš facelit s reprákem než novej model, podle mě.Jsem nasratý a ještě nevím jestli koupím za 13K F7 nebo za jednou tolik F8 s reprákem navíc.Prostě úžasný🙄

 

Řada F7X měla solární i sklíčko a proto díky té vrstvě bylo hůř čitelné oproti nynějším F8 které mají solár už jen v kroužku okolo displeje. Takže opravdu je současný MIP displej lépe čitelný i když jako takový změnou neprošel, ale díky jen safíru je čitelnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 10. 2024 v 11:50, Ivan Lelák napsal:

jsou použitelné i na středně formální příležitosti (s vhodným řemínkem a ciferníkem).

Přiznám se, že mě tento pohled stále nepřestává fascinovat - jak může být s digitálkami o velikosti 51 mm spojován termín "formální příležitost", ať je i střední či malá? Osobně nechápu ani nošení např. Apple Watch k obleku, ale obludy typu F8 se snad jinam než do hor či k fyzické práci nehodí?

  • Like 1
  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I přesto, že já mám na ruce neustále obludy Epix 51mm. Dovolím si vyjádřit svůj názor. Já je mám na ruce pořád, protože nenosím formální oblečení. Využívám je k dennímu placení apod. A hlavně jsou to moje jediné hodinky:-) používám notifikace a sportuji cestou do práce:-) A pokud bych šel např. na svatbu. Tak bych si tyto hodinky asi nebral. Působilo by to asi k obleku zvláštně, cifr nehraje žádnou roli. A řemínek by tomu asi moc nepomohl. 

A někdo prostě neřeší jestli se hodinky hodí k oblečení apod. Chce jejich funkce využívat stále.

 

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesouhlasím, že se hodinky garmin fenix nehodí třeba i k obleku. Já je k němu nosím a ještě jsem neslyšel, že by to někoho zarazilo. Používám tedy titan řemínek a naopak třeba současné F8 vypadají opravdu skvěle.

20241009_111928.jpg

  • Hlasovat proti 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Bobisek napsal:

Přiznám se, že mě tento pohled stále nepřestává fascinovat - jak může být s digitálkami o velikosti 51 mm spojován termín "formální příležitost", ať je i střední či malá? Osobně nechápu ani nošení např. Apple Watch k obleku, ale obludy typu F8 se snad jinam než do hor či k fyzické práci nehodí?

Mám 47 mm a ani tak je k obleku nosit nehodlám. A zcela s Tebou souhlasím, k obleku jsou jiné hodinky. Nicméně mezi túrou na horách a svatbou je široké spektrum úrovní formality. Jsou lidé, kteří si řeknou "když jsou vhodné k batohu a horám, určitě to půjde i do hospody". Pak si řeknou "když to jde do hospody, tak to půjde i na nákup". Pak "když na nákup, tak i do kina" atd., až to skončí svatbou s Garminy na ruce. Co se týká AW, také mám podobný názor, ale svět se mění a dost i vysokých manažerů, které mám možnost potkávat, Apple (i jiné smartwatch, vzhledově ale civilnější naž Garmin) nosí a dokonce mi přijde, že klasiku dnes nosí snad jen fandové. Já si vždycky na formálnější jednání beru elegantnější  mechaniky a pak zírám, že nejvyšší představitel společnosti tam sedí v obleku, kravatě a se Samsungy na ruce. Já jsem chtěl zmínkou o formálnosti v předchozím příspěvku tuhle část hodinkářské komunity spíš trochu kultivovat, že i když jim Garminy k obleku jako blbost nepřijdou, tak myslím, že to blbost je. Na druhou stranu, dnes se na koncerty a do divadla chodí ve věcech, za které by Tě před 20 roky vyhodili. Já už pomalu nevím, co je moderní a co ne, protože ve světě na sobě lidi nosí kombinace, ještě nedávno zralé na blázinec. A i když se osobně budu držet formální klasiky, asi se mění i svět hodinek jako módních doplňků.. Ale mohu se jistě mýlit. 

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, renek11 napsal:

neslyšel, že by to někoho zarazilo

Míru vkusu máme každý někde jinde a na tomto se nelze shodnout, protože to každý vnímá jinak. To, že Ti to nikdo neřekl, neznamená, že to nikoho nezarazilo. (teď nereju, myslím to v dobrém.) Když to přeženu (schválně uvádím velký prohřešek), tak když půjdu v riflích do národního, tak mi v 99% případů taky nikdo nic neřekne 🙂 Stejně, jako když si vezmu, k hnědým botám čený pásek, tak mi taky nikdo nic neřekne. Jestli to vypadá dobře nebo ne se můžeme hádat týden. (za mě to vypadá hrozně :D

Ad. Ivan a renek11

Fenixy na titanu IMHO v dnešní době, kdy se nosí k obleku i tenisky, tak oblek unesou, ale třeba u mě je to věc která mě trkne na první dobrou a k obleku se nehodí a nevzal bych si to. 🙂 Kámoš má AW v nerezu na nerez náramku a to vypadá výrazně lépe, nicméně AW ultra už je za mě k formálnějšímu oblečení nic moc. 

Kdybychom to vzali ad absurdum z dnešního pohledu, tak by si člověk neměl vzít k obleku ani potápky na oceli 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se zde ještě zeptat - nepřecházel jste teď někdo z AW (ať normálních či Ultra) na Fenix 8?

Zajímalo by mě, srovnání displeje, ale i spolupráce s iPhonem. Budík a SMS se tu už probíral, ale jde mi o to, jak to komunikuje s aplikací Zdraví - myšleno spánek atd. Nebo když sundám hodinky, tak jestli mi furt nebudou vrnět, když přijde SMS 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to mě přidou AW k obleku jako dětská hračka. Tam bych souhlasil, že to vypadá děsně a na první pohled, ale nové F8, tak jak je mám já jsou prostě hodinky klasického tvaru. No je to opravdu věc názoru a každý ať si nosí co chce, navíc když se podívám čemu všemu je svět schopný přihlížet, tolerovat a podporovat to (např. gendery)

  • Hlasovat proti 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...