Přejít na obsah

golf


Doporučené příspěvky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 302
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj golfisti,

 

má někdo zkušenost se hřištěm v Bechyni? V sobotu se tam chystám a přiznám se, že jsem zatím bohužel slyšel jen samé špatné ohlasy...

 

PS: kde u nás nakupujete oblečení? Zase jsem po čase objel pár shopů a musím říct, že tak napálené ceny za jedny kalhoty (tisíce lítají jak vlastovky) jsem nečekal...snad nikde jsem nenašel věci za rozumné peníze. Vím, nemůžou to mít stejně drahé jako v anglii, ale přirážka typu 50 a více procent mě od nákupu prostě odradí - nerad jsem za hejla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud by jsi chtěl změnu tak www.chateagolf.cz odpaluješ do Krčského rybníka :-)

 

Byl jsi tam? Mě tyhle odpaliště, kde se bojíš vzít do ruky cokoliv delšího než železa nějak nelákají. To radši pohodový driving v Měšicích , kde to je úplný protiklad drivingu v Letňanech - pohoda, klídek, krytá odpaliště, stín vysokých stromů, přátelská atmosféra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Golf nehraju, ale tohle jsem teď našel:

 

 

 

http://www.aukro.cz/item706113601_golfove_..._suunto_g9.html

 

Z hledika golfoveho je to temer nesmysl. Nejen, ze ti hodinky prekazi na ruce, ale navic neni cas na mackani nejakych cudliku. Golf je docela fofr (i kdyz se to nekomu nezda). Jinak nema moc cenu, ze ti bezi super analyza na hodinkach , kdyz to stejne posilas do kopru a hrajes srot.

Upraveno uživatelem frista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupodivu jsem na tohle vlákno narazil až dnes.

 

S golfem jem začal asi před osmi lety. A byly časy , že jsem byl na nějaké turnaji (VIP) každý druhý víkend. A musím říct, že díky golfu jsem tehdy udělal velmi dobrý busines. Pak jsem změnil firmu a stalo se , že jsem čtyři roky nevzal hole téměř do ruky. Prostě, když převeznu firmu (zahraniční) a dávám ji dohromady (procesy, lidi, výkonnost, zisk), tak není dostatečný prostor. Ten nastane, až když firma běží. Po čtyřech letech (dával jsem dohromady mezitím dvě firmy = á 2 roky každá) se zase dostávám ke golfu zpět a řádně si to užívám. A už to nechci ztratit, takže radši nebudu měnit firmu :-)

 

 

Edit: pravopis, jak jinak :-)

Upraveno uživatelem brett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže tu jsou i dlouholetí odborníci...to využiji k dotazům:

 

S golfem jsem začínal tuto sezonu, takže ještě všechno zdaleka nevím a neznám -

 

...je pravda, že dva lidé nesmí mít ve flajtu spolu jeden bag? Na většině hřišť to vyžadují, ale v pravidlech jsem to nikde nenašel...jde o místní úpravu pravidel?

 

...jeden Pro mě pokáral za to, že jsem při jeho švihu stál jako spoluhráč za ním, cca. 15 metrů zpět na fw. Je to levák, takže hraje na druhou stranu a vždy vyžadoval, aby nikoho neměl v zorném poli - takže jsme chudáci amatéři lítali jako čamrdy za strany na stranu. Podle mě můžu stát i v jeho zorném poli, nesmím ho ale nikterak rušit - nebo mám opravdu právo soupeřea jejich kedíky "vyhodit" ze zorného pole? (myšleno celý půlkruh)

 

...opět ten samý Pro říkal, že provizorní rána se hraje hned po zmršené první - s čímž souhlasím, je to rychlejší. Jenže v pravidlech je, že se hraje až všichni odpálí (tedy zřejmě i dámy) - jak to tedy je?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže tu jsou i dlouholetí odborníci...to využiji k dotazům:

 

S golfem jsem začínal tuto sezonu, takže ještě všechno zdaleka nevím a neznám -

 

...je pravda, že dva lidé nesmí mít ve flajtu spolu jeden bag? Na většině hřišť to vyžadují, ale v pravidlech jsem to nikde nenašel...jde o místní úpravu pravidel?

 

...jeden Pro mě pokáral za to, že jsem při jeho švihu stál jako spoluhráč za ním, cca. 15 metrů zpět na fw. Je to levák, takže hraje na druhou stranu a vždy vyžadoval, aby nikoho neměl v zorném poli - takže jsme chudáci amatéři lítali jako čamrdy za strany na stranu. Podle mě můžu stát i v jeho zorném poli, nesmím ho ale nikterak rušit - nebo mám opravdu právo soupeřea jejich kedíky "vyhodit" ze zorného pole? (myšleno celý půlkruh)

 

...opět ten samý Pro říkal, že provizorní rána se hraje hned po zmršené první - s čímž souhlasím, je to rychlejší. Jenže v pravidlech je, že se hraje až všichni odpálí (tedy zřejmě i dámy) - jak to tedy je?

 

 

- Ano, platí to všude.

- Spíš ano, je to taky věc etiky a nepsaných zásad. Golf je aktivita gentlemanů :-)

- Nejsem si 100% jsitý, ale určitě se pálí před dámama, jsou-li ve flightu.

 

Je toho hodně nepsaného a nejlépe s Pro a pod se to člověk rychle naučí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

brett - no a jak to po ctyrech letech slo? Jak dlouho ti trvalo najit svih a zacit hrat? Ja jsem hral dva roky, na public hristich atp protoze jsem zatim jeste nesel delat zelenou, ale ted jsem rok nehral ani jednou a mam trochu strach ze ten "kambek" nebude uplne jednoduchej ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

brett - no a jak to po ctyrech letech slo? Jak dlouho ti trvalo najit svih a zacit hrat? Ja jsem hral dva roky, na public hristich atp protoze jsem zatim jeste nesel delat zelenou, ale ted jsem rok nehral ani jednou a mam trochu strach ze ten "kambek" nebude uplne jednoduchej ;)

 

Vzhledem k tomu ze to urcite neslo podle predstav ani pred tim rokem, tak myslim, ze bez problemu uspesne navazes tam, kde jsi skoncil :)

Upraveno uživatelem utrejch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...
Vážení, nemá někdo z vás Suunto G6? prý mí měřit tempo a rychlost švihu, počítat skóre i vyhodnocovat HCP....docela mě taková nepotřebná hovadina láká, má někdo zkušenost?

 

Nemám. Ale šel jsem s jedním, který měl laserový zaměřovač, GPS a PDA. Zaměřil polohu GPS, pak jamku laserem, Chvilku strávil výběrem hole a diskuzí o fade-draw, udělal pět až deset cvičných švihů a kopnul to někam do háje (pokud nebyl vzdálenější než třicet metrů). Že byl u kolíku se vzdáleností, tomu nevěnoval pozornost. Neuvěřitelná otrava. Můj názor - je to na nic. Představ si, že po každém úderu mačkáš hodinky, pozoruješ displej, kolik šviháš, kromě zkažené rány jsi frustrován nižší/vyšší švihovou rychlostí...A nebudeš mít čas užívat si krásný den na golfu.

 

Jo, a ještě mi před každou ranou hlásil, jak na tom jsem a kolik bych měl zahrát na svůj HCP. Už jsem s ním nikdy nešel.

Upraveno uživatelem captom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já využiji tohoto vlákna a zeptám se, zda někdo nemá přebytečné železo/železa č. 7 pro praváka a třeba i putter.

Jsme rodina začátečníků, zatím v treninku na driving range a ještě alespoň půl roku/rok to tak zůstane.

díky, Martin

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já využiji tohoto vlákna a zeptám se, zda někdo nemá přebytečné železo/železa č. 7 pro praváka a třeba i putter.

Jsme rodina začátečníků, zatím v treninku na driving range a ještě alespoň půl roku/rok to tak zůstane.

díky, Martin

 

Mam 7 a P. Mozna i nejake dalsi hole. Musel bych se podivat. Je to Donnay. Hral jsem s nima dokud jsem nemel HCP pod 25. Pak jsem si poridil X20 a dodnes na Donnay rad vzpominam. Hodne odpustili.

 

Jinak sraz v Berovicich je dobrej napad i pres zimu. Mistni simulatory jsou v pohode.

 

Jinak na golf jedine Digi s Lidlu.

Upraveno uživatelem Varadero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 7 a P. Mozna i nejake dalsi hole. Musel bych se podivat. Je to Donnay. Hral jsem s nima dokud jsem nemel HCP pod 25. Pak jsem si poridil X20 a dodnes na Donnay rad vzpominam. Hodne odpustili.

 

Jinak sraz v Berovicich je dobrej napad i pres zimu. Mistni simulatory jsou v pohode.

 

Jinak na golf jedine Digi s Lidlu.

 

SZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Tak oznamuji, že v golfu mě předběhla i moje stařičká matka, která začala hrát dřív než jsem se k tomu dokopal já :)

Přeju jí to, aspoň stráví chvíli na čerstvym povětří.

Pro mě je to zase dobrý, že se mi dostala možnost tématicky zaměřit dárky pro ní. Už jsem skoro nevěděl co vymejšlet.

 

No a teď potřebuju poradit. Chtěl bych jí koupit nějaký hole do začátku.

 

Ona básnila, jak tam nějaká kolegyně koupila výhodně celej bag plnej holí za dva litry.

 

No to bych to chtěl vidět. Ale hlavně si myslim, že ona celej bag nepotřebuje a hlavně by to musela tahat a skladovat.

 

Tak jsem si říkal, jestli by pro ní nebyl lepší nějakej začátečnickej set se sedmičkou a nějakým dalším doplnkěm.

 

Díky za rady.

 

případně, co konkrétně doporučujete koupit a kde.

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak oznamuji, že v golfu mě předběhla i moje stařičká matka, která začala hrát dřív než jsem se k tomu dokopal já :)

Přeju jí to, aspoň stráví chvíli na čerstvym povětří.

Pro mě je to zase dobrý, že se mi dostala možnost tématicky zaměřit dárky pro ní. Už jsem skoro nevěděl co vymejšlet.

 

No a teď potřebuju poradit. Chtěl bych jí koupit nějaký hole do začátku.

 

Ona básnila, jak tam nějaká kolegyně koupila výhodně celej bag plnej holí za dva litry.

 

No to bych to chtěl vidět. Ale hlavně si myslim, že ona celej bag nepotřebuje a hlavně by to musela tahat a skladovat.

 

Tak jsem si říkal, jestli by pro ní nebyl lepší nějakej začátečnickej set se sedmičkou a nějakým dalším doplnkěm.

 

Díky za rady.

 

případně, co konkrétně doporučujete koupit a kde.

 

Začínali jsme s přítelkyní loni a hole jsme řešili přes britskou e-Bay. Přítelkyně kupovala nové Wilson ProStaff - kompletní set i s bagem asi za 150 GBP. Dají se tam najít i levnější do 100 GBP i s poštovným do CR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak oznamuji, že v golfu mě předběhla i moje stařičká matka, která začala hrát dřív než jsem se k tomu dokopal já :)

Přeju jí to, aspoň stráví chvíli na čerstvym povětří.

Pro mě je to zase dobrý, že se mi dostala možnost tématicky zaměřit dárky pro ní. Už jsem skoro nevěděl co vymejšlet.

 

No a teď potřebuju poradit. Chtěl bych jí koupit nějaký hole do začátku.

 

Ona básnila, jak tam nějaká kolegyně koupila výhodně celej bag plnej holí za dva litry.

 

No to bych to chtěl vidět. Ale hlavně si myslim, že ona celej bag nepotřebuje a hlavně by to musela tahat a skladovat.

 

Tak jsem si říkal, jestli by pro ní nebyl lepší nějakej začátečnickej set se sedmičkou a nějakým dalším doplnkěm.

 

Díky za rady.

 

případně, co konkrétně doporučujete koupit a kde.

 

Já bych doporučil dámský "půl set" na grafitových shaftech který bude do začátku určitě stačit.značek a obchodů je mraky mrkni se třeba na bestgolf,golfarts nebo zajeď do golf u.s.a.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

mám velmi dobrou zkušenost s Rock Bottom Golf (přes Amazon)

http://www.amazon.com/gp/browse.html?ie=UT...=A2FG2N0MIXVWZ0

objednával jsem asi 3x a zboží jsem měl doma fedexem za 2-3 prac. dny. Posílají zcela bezproblémů do ČR. Poštovné vychází např. - 40 USD při SW Taylor Made, velký deštník, mikina, bunda, kalhoty a 2 trika. Když byla jen jedna hůl a k tomu nacpáno pár trik, tak to bylo cca. za 30 USD ... ale koukám, že teď to tam maj celkem přebraný. (pozn. do ekvivalentu 150 Euro se neplatí ani clo ani DPH)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...