Přejít na obsah

Akvaristika...


Návštěvník Hammer_Time

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 504
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nemate nekdo zkusenost s tema rybkama co ojidaji nohy na vaclavaku? Mam volne akvarko tak me napadlo koupit tyhlety hydry a macet v tom nohy. Popripade to pronajimat sousedkam za 20kc/minuta

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

K tomu bizáru: Garra rufa, zbytek si můžeš dohledat na wiki a fishbase. Nerozmnožuje se snadno, pokud nemáš zkušenosti.

 

Pebe, Cyril, Wanderer: parádní to máte :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj pánové, zkušení akvaristi,

 

rád bych si do nového, bohužel menšího bytu bez klimatizace pořídil akvarium. Velikost asi nejspíš 170l. Líbí se mi tento set Reefer 170l Moje zkušenosti s chováním rybiček je 0,00 nic. V bytě nemám klimatizaci.

 

Upřímně chci mít něco klidného, krásně barevného (rostliny a ryby). Líbí se mi mořské akvarium, ale je to spíš pro zkušenější :-( Byl jsem v showroomu zde, ale to mi už přijde pro zkušené uživatele. Můj budget je asi 70k max. Občas jezdím na služebky, takže bych preferoval něco s automatickým krmítkem a četl jsem, že některé systémy jsou samočistící. 

 

Můžete mi prosím něco poradit? Nebo jsem úplně mimo? (Hodinky už nechcu, ty už mám :-)). Díky za upřímné rady.

Upraveno uživatelem knihomol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v tom odkazu je kompletně zařízené akva včetně korálnatců za 65k, takže se vejde do budgetu. Jedna možnost je to takto koupit a hotovo.

 

Akvárium Red Sea Reefer mám asi 3 roky, je to kvalita, jsem naprosto spokojen. Já to kupoval bez techniky, tu jsem si vybral dle různých doporučení, ale asi to vyjde nastejno. Mám ho taky od Pepina z Kutné Hory - super jednání, ochota, ...

 

Je možnost ušetřit nákupem prázdného akva a korálnatce získat od dalších mořáků, méně náročné kousky se prodávají třeba jen od 100 Kč a jsou tam i pěkné kousky.

 

Doporučuji se podívat na reef.sk kde je fórum a dá se tam hodně vyčíst, nebo dokonce koupit použité akva  apod.

 

Ideální je najít si někoho v okolí, podívat se co má, jak to funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Udělal mi velikou radost můj starší syn. V novým baráku si už zprovoznil nádržku a pořídil první rybky - moje srdeční Geophagus surinamensis, které jsem chovával před lety a nikdy na ně nezapomenu...  :wub:   

post-53456-0-00110500-1567672503_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělal mi velikou radost můj starší syn. V novým baráku si už zprovoznil nádržku a pořídil první rybky - moje srdeční Geophagus surinamensis, které jsem chovával před lety a nikdy na ně nezapomenu...  :wub:   

Tak ať vyrostou do stejný krásy jako exemplář na fotce. Geophagini jsou i moje srdcovka, rád vzpominám nejen na G. surinamensis, ale i G. steindachneri, Gymnogeophagus balzanii, Satanoperca jurupari a S. daemon... bože, tohle vlákno mě zničí. Já si snad něco půjdu napustit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba vanu...? Tyhle perleťovky jsem míval krásný dva páry ve 150L nádržce, dokonce se mi i třely, ale jikry nalepený na kameni se dycky do rána vytratily. Rybky měly kolem 12cm (samci trošku víc) a koukání do nádržky bylo tisíckrát lepčí než televíze... Co vám budu vyprávět, znáte to všichni...  :wub:

V té době (mno, už téměř dvacet let zpátky) jsem na ně narazil úplnou náhodou, byl jsem si pro ně u chovatele v Rychnově nad Kněžnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...