Přejít na obsah

Akvaristika...


Návštěvník Hammer_Time

Doporučené příspěvky

Tak se po čase zase hlásím. Vodu se nám zatím daří držet čistou, občas měníme tu doporučenou třetinu objemu (máme studnu,takže je to o něco jednodušší), ale kdybychom měli kupovat nějaké další akvárium, vzali bychom namísto 125 litrů určitě o dost větší. Myslím tak 300-400. Přeci jen jsou změny u malého akvárka dost rychlý. Už jsme zažili i nějaký drobný trable, neonky byly asi před měsícem trochu nemocný, takový vybledlý, měly okousaný blány na ploutvích, a byly pokrytý takovými pupínky...jako puberťácký akné. Ale po vyguglení proč a jak, se nám to podařilo včas zvrátit zásadním zvýšením teploty vody z 23° na 27°C a přidáním nějakýho léčivýho roztoku. Teď jsou zase krásný a čilý. Chcíply 4. Chudinky.... Šneci, které jste nám poradili, úspěšně zvládají spásat řasy, snášej stovky vajíček, ale naštěstí se nemnoží. Jak jsem se dočetl, na to by potřebovaly jejich larvy dorazit až do moře....což asi neklapne! Ancistrusi i Siamky zatím také hlad nemají, Parmy červené jsou čilé a starají se asi o největší pohyb v prostoru. Rostlinám, které jsme trochu pozměnili, jsme občas přidali nějakou tu speciální výživu, aby tolik nežloutly a neumíraly některý listy. Filtraci jsme rozšířili ještě o hladinový skimmer, který nám odsraňuje povlak na hladině. A jsme spokojeni. Mohlo by to být určitě i lepší, ale jsme amatéři a teprve začínáme. Mě na to baví hlavně koukat, údržbu a rozvoj zatím přebrala manželka.   

Upraveno uživatelem Cyril
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 504
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No prima, začalo tě to bavit, co?

 

S tím novým akváriem bych začal nosností podlahy a jestli to zvládne, tak bych klidně zapřemýšlel i o 600l a minimálně 60cm vysoké. Tady platí to samé, jak s motory, že objem ničím nenahradíš. :-) Je to fakt o hodně jednodušší a budeš mít minimum omezení, udělat to podle svých představ. Já mám 460l a je to prostě malé. Dneska už bych to taky dělal jinak a hlavně větší. Kdybys chtěl něco zkonzultovat, tak dej vědět.

Upraveno uživatelem Wanderer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pěkný :) navíc se ti povedlo namixovat absolutně klasickou sestavu teter, taková bývala v akváriích často k vidění před 50, 60, 70 lety... padla na mne nostalgie.

 

Uz si nepamatuju, z jakého zdroje máš žanérky a neonky, ale oba druhy snášejí dobře i nižší teploty kolem 20-22?C a naopak vyšši teplota vody 26-27?C jim zkracuje život a ničí zdraví. Tvoje konkrétní ryby můžou být z původniho produkčního chovu zchoulostivělé (uvyknuté na vyšši teplotu kvůli rychlejšímu růstu), ale pokud ano, moc dobré to pro ně není. V připadě léčby tedy opatrně s nějakým delším zdviháním teploty, 28?C už by mohla být letální hranice.

 

Ale ať nestraším - ryby vypadají na fotkách spokojeně, tak ať to vydrží :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těsně před vánocemi jsem kompletně přeoral akvárium v práci /cca300L/ a s tím vlastně i doma

Pracovní osazení jsou akary modré a neonové, myslím dva zbylí kančíci rudohrdlý a nějaké to sumečstvo na dně.

po 3 týdnech soužití neony vyvedly mladé /sežráni/ a minulý týden to samé ale tentokráte mezidruhově neon matka/modrý otec bylo toho výrazně více než u prvního páru, ale už jsou zase fuč.

 

20190110_123242.jpg 20190110_123322.jpg

 

Doma prakticky ten samý příběh. Neonové akary /2x tření/, hromada skalár, půlka diamantových /ty miluje Junior/, nějaké rostlinožravé pirani a už nevím co, je to 450l nafotím to.

 

20181229_102512.jpg

Zbyly mi tam jen tyhle dvě obludy, zbytek nový

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vida, renesance akar v ceských akváriích. Pred časem to nikdo nechtěl. Neóny zajimavý :) A co ti kančíci modroskvrnní (Herichthys cyanoguttatus nebo carpintis), které jsi před časem postoval, Radku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

potřeboval bych poradit, mám cca 3 měsíce staré akvarium Juwel 240 s vnitřním filtrem. Po osazení mi začala růst v akváriu řasa a nevím jak se jí zbavit. Roste zatím jen na kořenu. V akváriu cca 20 ryb + šneci,ale ancitrusi to nestíhají čistit.

 

Díky za tip Škaro

post-44864-0-32417500-1547315252_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostatek rychlerostoucích rostlin (např. Egerie) nebo plovoucích (např. Limnobium) a pravidelně měnit vodu. A jinak ancustrusi si dají radši krmení pro ryby nebo pěkné listy rostlin, na řasu se ti vyprdnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před časem jsem bojoval s řasou,marně.Pak na radu odborníka co se živí pěstováním rostlin jsem upravil svícení a vyhodil velký kořen.Mám akvárium 100l délka 80cm stejná délka led pasku teple bílá 14.4w na metr.Všední den 8 hodin víkend 12hodin.Finta je v tom,že je potřeba 2x denně přerušit osvětlení na 1 hodinu.Řasy nesnáší přerušení a rostlinám to nevadí.Jsem děsně línej čistit akvárko mám vnější filtr a čistím tak jednou za půl roku.Dříve jsem měl ma všech rostlinách řasu a po aplikaci osvětlení do tří mesíců se všechno vyčistilo.Vzduchování mám pouze kvůli autom.krmítka jak říkám jsem děsně línej.

post-435-0-67925200-1547377899_thumb.jpg

post-435-0-44746200-1547377915_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tip, upravím čas na spínacích hodinách. Divál jsem se a kořeny které jsou v zákrytu pod rostlinami jsou o.k. a bez řasy, ta je jen na kořenu který je pod přímým světlem.

Jak často a v jakém množství měnit vodu. Nádrž má 240 litrů. Díky Škaro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud clea helena neni cesta, kterou chcete jit, tak ja pouzivam 1 ks/akvarium https://rybicky.net/atlasryb/sekavka_pakistanska

a zere vsechno kdyz nejsou sneci ;)

kazdopadne ty sneci nejsou uplne spatni... chtelo by to az trochu vyroste fotku...

a dalsi vec je ta, ze ty sneci maji vhodne podminky..tzn hodne zradla pro ne, takze resit to, proc tam maji vhodne podminky..nez jak se jich zbavit nasilim.) (a hlavne zadnou chemii!!)

 

edit: a surmovka taky neni vzdy vsespasna - jeden druh nahradi jiny...ale je jich tam porad dost...reseni s rybou je jednodussi ;)

Upraveno uživatelem nekdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám je v krevetáriu. Postupně je lovim a zabijim, ale je to práce na plný úvazek. Přemýšlím o tom šnečim vrahovi, ale bojím se krevetky. No je to prekerka. Každopádně dekuji za rady.

krevetkám sa nič nestane mám to odskúšané v dvoch nano akváriách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám heleny taky v krevetáriu a je to bez problémů. Já bych ale ty šneky tak nezatracoval. Množí se, když mají ci žrát (překrmování), když nemají, je jich málo. Jsou užiteční, spasou kdejaké zbytky a ano i řasy. Takže osobně bych jim válku nevyhlašoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...