Přejít na obsah

Ebay


nas76

Doporučené příspěvky

Takze to neposilat a pockat? Okay, to bude jeste sranda toto.

Rozhodně čekat na ebay, ačkoliv nemám až takto negativní zkušenost jako ty. A třeba během té doby přijde prodejce sám od sebe s nějakým rozumným a akceptovatelným návrhem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prachy ti přijdou zpět od Ebaye, na prodejci pak už nezáleží. Ale důležité je poslat to zpátky něčím, co Ebay akceptuje jako validní poštovní službu, což bohužel Česká pošta (jak jsem zjistil z vlastní hořké zkušenosti) není.

mne ebay poslal vyzvu, do kedy ma byt balik u prijemcu a poslat tracking balika na ebay ... ;)

prislo spat aj moje postovne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodejce je budto c*rak, nebo si fakt mysli, ze jsem s tim z nudy jebl o zem, abych to mohl vratit. Napsal me, ze kdyby byl duvod k vraceni, ze se mi zbozi nelibi, ze by to akceptoval, ale ne ze je to z duvodu poskozeni. Pritom box je trosku dirty vevnitr a sklo nese male sramy, jako kdyby to bylo ve vitrine nekde v obchode zkusebni kus.
Jako nejsem blb, delam to leta, stovky feedbacku, nakupuju prodejce nez kupuju zbozi,  a borec ma 100% hodnoceni, povolani lekar, 42 let, zadny hosanek... wierd. OK, necham to lezet doma a uvidime, 30.11. to teda nejdrive muzu eskakovat vyse, do te doby to necham zabalene doma. S*re me, ze to mel byt darek k Vanocum a ted abych shanel neco jinde.

edit: Jeste k tem fotografiim, on se ohani jeho s inzeratu, kde zadne sramy videt nejsou, pac je to foceno mobilem, na mych HD fotkach videt jsou samo. To bude fun.

Upraveno uživatelem Seamaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne ebay poslal vyzvu, do kedy ma byt balik u prijemcu a poslat tracking balika na ebay ... ;)

prislo spat aj moje postovne

I s poštovným? To koukám. Já to poslal zpátky klasicky jako doporučenou zásilku a Ebay se se mnou nebavil, prostě chtěl tracking number od DPD, Fedex a pár dalších. Česká pošta pro něj neexistuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mam tu dalsi Ebay dotaz. Ted jsem koupil po delsi dobe hodinky z USA a pri checkoutu me to automatcky pripocitava "additional import charges at delivery" v ramci nejakeho Global Shipping Programme. Castka se meni asi dle DPH v te kteree ktere EU zemi, protoze kdyz switchuju mezi GB, N, a CZ, kde mam dorucovaci adresy, castka se mirne meni.
Dotaz zni, jestli to vazne funguje tak, ze kdyz to zaplatim vlastne vcetne DPH predem, nebude tu po me Ceska vyclivaci posta nic chtit.
Neco me rika, ze kdyz to zaplatim ted, tak to CP jako deklarant bude po me chtit zaplatit jeste jednou.... :)  diky za zkusenosti a i  za rady viz predchozi topic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se zdá, že je to jen nějaká Ebay vyčuranůstka. Teď jsem kupoval něco z UK a taky jsem platil šest stovek extra za Global Shipping program, přitom o žádný DPH v tomhle případě jít nemohlo. V PayPalu se to účtuje zvlášť a je tam k tomu jakýsi explanation. Takže bych si na tvém místě velký naděje, že po tobě už nikdo nebude nic chtít, nedělal. Navíc známe Českou počtu, že jo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prave. Prijde mi to uplne mimo misu a platit dvakrat DPH fakt nebudu :) Jdu teda obvolat zanmy, jestli je nekdo v USA ted, nebo pouzit nejakou tu preposilaci fimicku, jako http://www.cz-ebay.cz/ ?

Uz me ten Ebay fakt sejri, jak se do vseho montuje. Paltit neco za GPS pri zaslani z GB bych jim fakt hodil na hlavu, zlodejina, nic jineho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten global shipping programme funguje tak, že zásilka jde do EU k vybranému dopravci, ten proclí a doručí kupujícímu. Neplatí se už žádné další poplatky, cla, daně atd.

Mě taky přišla zásilka kupovaná v US bez doplatků a přišla z Anglie.

 

Popis programu:

 

Buying an item

When shopping on eBay, you may notice that some items offered by sellers in the US and the UK have customs services and international tracking provided. These items can be posted internationally through the Global Shipping Programme.

The Global Shipping Programme makes it easier for buyers in some countries outside the UK and US to purchase items from these sellers. The UK or US seller sends the item to a local global postage provider, and the global postage provider sends the item to you.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Dluzim dve odpovedi: ebay a GSP - nakonec jsem se s prodejcem domluvil jinak a slo to mimo ebay s fakturou na peknou sumu.

Pripad druhy, vraceni zbozi - tohle bylo celkem drama, ale s dobrym koncem. Po neuspesnem pokusu se domluvit podobrem, jsem eskaloval na Ebay, tam mi napsali, ze mam odeslat zpet a zadat do formulare cislo zasilky a jmeno sluzby, kterou to slo.

Takze jsem odeslal pres C. Postu, vyplnil tracking number a carrier a hle, neslo ulozit, cislo a sluzba nerozpoznany. Takze trochu panika, pac to vypadalo jako dead end. Napsal jsem teda v zoufalosti reply na ten automated email, kterej mi prisel kdyz jsem eskaloval a kupodivu za par dni me prisla odpoved uz od nekoho ziveho, ze no prob, a mam uvest ty informace do mailu, coz jsem udelal, vcetne linku na CP, kde byl videt pohyb zasilky.

Dalsi nervy nastaly, kdyz to odeslo z Prahy a asi tyden nebyla zadna zmena stavu.

Ani prodejce nereagoval na dotazy jestli mu to uz doslo. Ebay me vyzval, abych poslal scan podaciho listku.

Nasledne se zasilka objevila v trackinku postovni spolecnosti v zemi urceni, pokus o doruceni neuspesny. To ebay supportu stacilo a uzavreli to v muj prospech a ihned vratili celou sumu vcetne postovneho.

Musim rict, ze me prekvapilo, jak je ta podpora vstricna a napomocna. Je treba mit vse nafoceno a dolozeno, umet jazyk.

Takze az na to, ze to trvalo cele snad 5 tydnu a s trochou nervu jsem s buyers protection spokojen.

Na zaver perlicka, prodejce si to porad nevyzvedl, tak jsem zvedav, jestli mi prijdou znovu jako nedorucene:)

Pak se bude muset snazit prodejce ale;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten global shipping programme funguje tak, že zásilka jde do EU k vybranému dopravci, ten proclí a doručí kupujícímu. Neplatí se už žádné další poplatky, cla, daně atd.

Mě taky přišla zásilka kupovaná v US bez doplatků a přišla z Anglie.

 

To vypada vtipne, takze to DPH skonci v GB a k nam to jde jakoze uz celne odbaveno v EU? Takze ty penize CR vubec neuvidi? Takze se z GB stava vyberci dane za vsecky staty EU pokud to jde z USA pres ebay? Hmm, chytre!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zaver perlicka, prodejce si to porad nevyzvedl, tak jsem zvedav, jestli mi prijdou znovu jako nedorucene:)

Pak se bude muset snazit prodejce ale;)

O tom žádná. Když je to nepoctivej zmetek, nemá nárok na poctivé zacházení.

Jsem rád, žes dopadl takto a že máme report, že eBay záruka funguje. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ja muzu taky dat pozitivni referenci na ebay buyers protection, i kdyz uz sem to tady nekde mozna psal.

 

Koupil sem hodinky v UK, dosly mne dom zabaleny jen v bublinkove obalce, debil prodejce! (otviral sem teda pro sichr s videokamerou). Mely nastesti pruhledny dynko, takze na prvni pohled bylo videt, ze setrvacnik byl upadlej, kdovi co s tim posta delala... udelal sem navic fotky a poslal prodejci. Ten nebyl moc ochotnej, ale at prej je poslu zpatky. Poslal sem a on mne napsal, ze jsou viditelne poskozeny, a ze sem je musel strcit do sveraku a oznamil mne zaroven, ze uz je podal na postu a poslal mne je zpatky..., tak sem otevrel Ebay Case... za den sem mel penize zpatky na paypalu...

 

Cely to melo nakonec i stastnej konec, prosil me, abych byl fer a hodinky mu, az mne prijdou, poslal zpatky. To sem udelal a Royal mail je ztratil. :)

 

Pul roku pak trvalo vyplaceni pojistky hodinek, kdy zjistite, ze castka, kterou tam pisete neni cena, na jakou balik pojistujete, ale udana cena... Takze i kdybych to pojistil na milion, musim pak dolozit paypal, nebo obvyklou cenu a tu teprv posta zaplati, rozhodne ne ten milion. Penize teda po pul roce dosly, ja mu je poslal, zazvonil zvonec a .......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..Pul roku pak trvalo vyplaceni pojistky hodinek, kdy zjistite, ze castka, kterou tam pisete neni cena, na jakou balik pojistujete, ale udana cena... Takze i kdybych to pojistil na milion, musim pak dolozit paypal, nebo obvyklou cenu a tu teprv posta zaplati, rozhodne ne ten milion. Penize teda po pul roce dosly, ja mu je poslal, zazvonil zvonec a .......

To je naprosto běžný, včetně naší pošty, můžeš uvést částku jakou chceš, ale musíš prokázat skutečnou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S naší poštou mám zkušenost, že není nutno dokazovat nic. Zásilka pojištěna na 4k, v průběhu doručování zjištěn úbytek na váze - vykradena. Sepsána reklamace. V průběhu 10 dnů peníze vyplaceny bez dalších dotazů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...