Přejít na obsah

Ebay


nas76

Doporučené příspěvky

Reborn: Omlouvám se za můj poslední schizofrenní příspěvek:) Fakt jsem to blbě napsal.

 

Každopádně, jako člověk, který má náplní práce, mimo jiné, počítačovou kriminalitu (nechci blíže konkretizovat), mohu říct, že díky bohu za Ebay, Aukro atd. Neříkám, že jsou tyto servery sto pro bezpečné. Taky jsem se setkal s podvodně nabouranými účty, které měly do té doby mnoho pozitivních feedbacků, takže i opatrný kupující nemohl nic poznat. Ale oproti anonymním inzertním serverům tu je hodně velká šance, že se alespoň chytí podvodník a server dává alespoň nějakou garanci na vrácení peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Josef, % zohladnuju riziko... 


predvcerom som reportoval predajcu ze aj ked ma zablokovany paypal tak predava nadalej veci s paypoal only platbou + moju vec nechce riesit, len ak vyplatim na ucet peniaze... a zatial sa nic nedeje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to docela lichva 3.3% měsíčně. Podle mě to stejně nabízí lidem, kteří mají US adresu a jsou na eBay třeba 10 let a mají 100%, takže riziko je podle mě malé i kdyby 10% lidí nezaplatilo, což je hodně, tak mají nadprůměrný zisk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsících...

Ebay Money Back Guarantee? Těžko říct, jak to teď je, když se PayPal a eBay rozdělili. Už jsem ho jednou využil za poslední rok, ale jednalo se o hodně menší sumu. Bylo by potřeba si nastudovat nová pravidla. 

Na druhou stranu pokud ten člověk nemá žádný prodej, tak mu budou peníze od tebe viset na PayPalu 3 neděle, než mu je uvolní. Do té doby by ti teoreticky mělo přijít zboží a ty bys měl mít čas na PayPal nahlásit, pokud je nějaký problém a uvolnění peněz stopnout. A pak nějak dokazovat, že tě někdo podvedl, abys svoje peníze dostal nazpátek...

Člověku, který nemá ani jediný prodej se dá těžko věřit, když jeho první prodej je hned za kilo. Ale otázkou jsou i další atributy - jak dlouho třeba účet využívá. Já osobně bych na to asi neměl koule a takovému člověku kilo neposlal, když nemáš od žádného jiného kupujícího ověřené, že prodává poctivě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jak moc kdo verite "Ebay Money Back Guarantee"??? koupili byste hodinky za kilo s platbou pres paypal od nekoho, kdo ma zatim jen 9 hodnoceni a navic vsechny jako kupujici? Nekdo nejakou zkusenost z posledni doby?

diky 

Podle mne to funguje. Bral jsem před prázdninami od maníka z Anglie hodinky: měl málo příspěvků a poznámku, že koupě je na vlastní riziko a zpět nic nepřijímá. Hodinky přišly částečně funkční, takže jsem mu a zároveň i ebay nahlásil problém. Dál jsem komunikoval s prodejcem, který na mé návrhy jak to řešit, reagoval vytáčkami, a pak přestal komunikovat úplně, takže jsem po několika dnech pokračoval v řešení s ebay: na formuláři, který byl mnou otevřen při nahlášení problému, jsem stručně popsal o co se jedná, oni ten den reagovali, že to prošetří, druhý den dopoledne napsali, že jsem měl pravdu a ten samý den odpoledne jsem měl peníze zpět, přičemž dotyčnému zablokovali účet na ebay. Podobný problém jsem měl i cca před čtrnácti dny: hodinky přišly, ale nefunkční, prodejce ať je tedy pošlu zpět, takže jsem otevřel problém i u ebay, poslal zpět a nahlásil ebay číslo tracku: prodejce byl ale slušný, refundoval co měl, takže se z ebay jen dotázali, zda je všechno OK, což jsem odsouhlasí a tím to pro ně (i pro mne) bylo vyřešeno.

Edit: ty mé částky ale byly spíše takové drobné, do žádných větších akcí jsem se nepouštěl.  

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam cca dva roky starou zkusenost, borec poslal hodinky (12 tis Kc) v bublinkove obalce (no comment). rotor upadlej, strojek nejel... super. Popsal sem mu to, rekl at mu je poslu zpatky, tak sem je poslal a on, ze jsou poskrabany od klesti a ze byly otevreny... mne malem vypadly oci z dulku! otevrel sem pripad na ebay, poslal situaci, napsal jim, ze mam fotky i video z rozbalovani baliku, kde to je krasne videt. Mel sem taky za 2 dny penize na ucte zpet... pak to melo jeste tresnicku na dortu v tom, ze sem hodinky, ktery mne pak dosly zabalil a poslal mu je zpatky a Royal mail je ztratil :) ale pojistil sem to, tak sem mu pak poslal prachy... byl spokojenej jak zelvicka.

 

slo mne ale spis o ten mechanismus, jakym ebay/paypal penize vraci... pokud by napr udelal podvod, hnedka po pripsani penez zrusil ucet na paypalu (pokud to nejak rychle jde), kde ebay ty penize vezme, aby mne je vratili? nebo jsou na paypalu nejak alokovany (viz ty tri nedele??) Samosrejme se mne kupovat moc nechce, ale zas pokud by to bylo bez rizika, tak proc ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

slo mne ale spis o ten mechanismus, jakym ebay/paypal penize vraci... pokud by napr udelal podvod, hnedka po pripsani penez zrusil ucet na paypalu (pokud to nejak rychle jde), kde ebay ty penize vezme, aby mne je vratili? nebo jsou na paypalu nejak alokovany (viz ty tri nedele??) Samosrejme se mne kupovat moc nechce, ale zas pokud by to bylo bez rizika, tak proc ne...

Jak to má ebay nastavený s PayPal, to bych spekuloval, jisté je, že mi následně po zprávě od ebay, že případ uzavřeli v můj prospěch, přišel mail z Paypal o refundaci s informací: že "eBay ruled in your favour in your dispute case about your purchase from ........, and a full refund of ........ was sent to your PayPal account." Jako plátce byl uveden přímo ten prodejce a peníze byly vráceny stejným způsobem jako jsem platil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

Ahoj, mam problem na Ebay. Koupil jsem hodinky inzerovane jako nove, pouze rozbalene, ale nesou znamky pouzivani. Prodejce odmita zaslani zpet a vraceni penez s tim, ze jsem to poskodil ja. Mam od 19.11. otevren Claim na ebayi, zatim se jen dohadujeme s prodejcem, narok na to to postoupit Ebayi jako takovemu nastane 30.11.
Otazka je, jestli mu to mam zaslat zpet, i kdyz vraceni odmita, nebo pockat az co Ebay.
Na soucasny stav ebay rika pouze toto:

It looks like you started a return on 19.November.2015.
If you haven't already, please ship the item back to the seller and, if you didn't use our label, add the tracking information if it wasn't uploaded automatically. You should ship the item back within 5 business days of the seller accepting the return.

Ale prodejve navrat zbozi odmita. Mam se vykaslat na to to posilat zpatky a pockat az co Ebay? Kdyz to borec neprevezme, stejne me to prijde zpet.... Jsem na Ebay 12 let a takovehoto srace resim prvne, dik za rady.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Raději počkej. Jelikož zboží prodával jako nové a bylo použité, tak neodpovídá popisu a tam bys neměl mít problém. Ebay je primárně na straně kupujícího a s tím můžeš počítat. Prodejce se nemá čeho chytnout, aby se obhájil, ty máš fotografie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...