Přejít na obsah

Ebay


nas76

Doporučené příspěvky

  • Po roku...

tak ozivim toto vlakno...

najprv varovanie z ineho vlakna, ako nepredavat hodinky:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/69882-jak-neprod%C3%A1vat-hodinky/?hl=+paypal%20+skusenost

edit: teraz pozeram ze to asi bolo fake, tak neviem...

 

moje skusenosti s ebayom:

 

1./ vyhodna buy now ponuka nemecke vintage potapky od predajcu z 0 feedbackom a dobrou cenou - kupene, zaplatene PayPal, nekomunikoval, otvoreny case, po 45 dnoch cca $$ naspat, zanechany negativny feedback(uz mal 5)

2./ prihodil som skusmo na vintage Fortisky, cena sa vysplhala na 135 Eur, nastavil sniper na 420... a predajca bez dovodu zrusil aukciu den pred ukoncenim. (proti tomuto sa neda nijak branit, aj si predajca zmysli ze ukonci aukciu, nema ziadne zavazky)

3./ a vcera som aukciu vyhral, idem platit a predajca ma zablokovany PayPal, nevie prijat platbu. Ponukol ze mu mam zaplatit na ucet, po odmietnuti a poziadani nech si odblokuje paypal alebo mozeme zriesit obchod osobne ked mu tam poslem nsho obchodaka prestal komunikovat.

 

 

Zaver je pre mna taky ze je malo pravdepodobne na paypali najst vyhodnu ponuku a dotiahnut to do konca.
 

Upraveno uživatelem Chocholusik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chocholusik: Já bych to neabsolutizoval. Před časem jsem na Ebay koupil Omegy Speedmaster za suprovou cenu s papíry. Už jsem udělal přes padesát obchodů (pochopitelně všechno možné) a až na pár zádrhelů všechno v pořádku. Jen naposled, když jsem objednal řemen Fortis, mi anglický prodejce poslal jiný řemen. Po vysvětlení problému však z jeho strany omluva a hned oznámení, že poslal správný. Prý že si ten první můžu nechat, protože je to jeho chyba. Poslal jsem mu ale ten původní zpět, když se lidsky omluvil a chybu obratem napravil. Zásadní vodítko je pro mě ale počet "feedbacků" Pak už je jedno, jestli prodejce požaduje platbu přes PP nebo převodem. Osobě při větších částkách preferuji převod na účet - PayPal je sice "zadarmo", ale rýžuje na výši kurzu. Cca o korunu víc, než moje banka. Takže pošli někam 2000 éček a jsi chudší o dvojku. Pochopitelně se problémy s kurzem přímo tebe netýkají...

 

Jo a ještě jedno doporučení - pokud chci kupovat hodinky přes ebay, nejlepší období je leden, únor. Je po vánocích, lidé dostali nové věci a hodně starších se zbavují. Zároveň dost lidí nemá peníze, protože se vycinkali před vánoci. Ceny se šplhají o hodně níž, než zbytek roku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobě při větších částkách preferuji převod na účet - PayPal je sice "zadarmo", ale rýžuje na výši kurzu. Cca o korunu víc, než moje banka. Takže pošli někam 2000 éček a jsi chudší o dvojku. Pochopitelně se problémy s kurzem přímo tebe netýkají...

U PP lze v nastavení zvolit, zda má PP účtovat v korunách, či v měně obchodu.

Nedávno jsem to právě z důvodu kurzu nastavoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U PP lze v nastavení zvolit, zda má PP účtovat v korunách, či v měně obchodu.

Nedávno jsem to právě z důvodu kurzu nastavoval.

Souhlasím, u platby v paypal mám vždy možnost vybrat, jestli bude platba provedena v měně transakce (USD, EUR, libry) nebo v měně mého účtu (Kč).

Když dám převod v Kč, tak paypal používá svůj kurz, který je opravdu nevýhodný,  pokud si pamatuji tak cca 0,5 - 1 Kč na libru. Takže vždy volím platbu v zahraniční měně a dostanu mnohem lepší kurz od mé banky. Proto doporučuji platit vždy v měně obchodu, ale hodně záleží na vlastní bance, jaké ona uplatňuje kurzy. V ČSOB je to tak, jak píšu.

 

 

Jinak zkušenosti s ebay veskrze pozitivní, alespoň do té míry, že co koupím, tak přijde. Na druhou stranu u hodinek prodejci občas zamlčují nebo schválně neupozorní na některé drobné vady. A fotky často nejsou dost podrobné, aby se to dalo poznat.

 

Proto klíčové je vždy sledovat hodnocení prodejce, než přihodím, podívám se, a vím, co můžu čekat. Seriózním prodejcům hodně záleží na pozitivním hodnocení, protože poplatky ebaye za aukce jsou "brutální", standardně 10% z ceny. (A to si ještě bere i paypal). Při vyšším obratu a perfektním hodnocení dostávají prodejci slevy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za to info ohledně Paypalu. To jsem fakt nevěděl. Skvělá vychytávka.

 

Má někdo zkušenosti naopak s příchozími platbami na PP konto? Jak to funguje? Je příchozí platba a následné přeposlání na účet zadarmo nebo to něco stojí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zalezi na tom, jak ti plati. vetsinou si nechavam poslat : sending money to family or friends - a platce plati fees. kdyz plati: paying for goods - tak platis fee ty - nejak 2,5 - 3% z castky. love ti zustavaj na paypal ucte, pokud nemas nastaveno jinak, stahnout penize na svuj bankovni ucet je zdarma. pokud je nestahnes a nechas si je na paypal ucte, a pak z neho platis sending money to family, tak neplatis fee, bo platis z paypal balance..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, ale kdyz posles na bankovni ucet tak uz ty prachy neuvidis zpet kdyz je prodejce podvodnik, zato u paypalu mas nejakou garanci ze Ti prachy vrati, takze poslani penez na bankovni ucet te nekdy muze prijit o dost draz nez kurzovni rozdil.

Chocholusik: Já bych to neabsolutizoval. Před časem jsem na Ebay koupil Omegy Speedmaster za suprovou cenu s papíry. Už jsem udělal přes padesát obchodů (pochopitelně všechno možné) a až na pár zádrhelů všechno v pořádku. Jen naposled, když jsem objednal řemen Fortis, mi anglický prodejce poslal jiný řemen. Po vysvětlení problému však z jeho strany omluva a hned oznámení, že poslal správný. Prý že si ten první můžu nechat, protože je to jeho chyba. Poslal jsem mu ale ten původní zpět, když se lidsky omluvil a chybu obratem napravil. Zásadní vodítko je pro mě ale počet "feedbacků" Pak už je jedno, jestli prodejce požaduje platbu přes PP nebo převodem. Osobě při větších částkách preferuji převod na účet - PayPal je sice "zadarmo", ale rýžuje na výši kurzu. Cca o korunu víc, než moje banka. Takže pošli někam 2000 éček a jsi chudší o dvojku. Pochopitelně se problémy s kurzem přímo tebe netýkají...

 

Jo a ještě jedno doporučení - pokud chci kupovat hodinky přes ebay, nejlepší období je leden, únor. Je po vánocích, lidé dostali nové věci a hodně starších se zbavují. Zároveň dost lidí nemá peníze, protože se vycinkali před vánoci. Ceny se šplhají o hodně níž, než zbytek roku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto jsem napsal, že je potřeba se dívat na počet a kvalitu komentářů. Lepší vodítko není. Odrbat tě může kdokoliv, to není problém jen Ebaye.

 

Mám loňskou (opačnou) zkušenost, kdy jsem jen vystavil jedny omegy na bazoš. Během dne jsme měl asi deset "zájemců" z USA, UK, Francie, Španělska a Švédska, kteří nezávisle na sobě, ale v zajímavé shodě chtěli, abych hodinky poslal jejim bratrům, sestrám, otcům, matkám a nevím komu všemu do Nigérie. No nedalo mě to, a aspoň jsem si s nima dopisoval a přestíral, že jim ty jejich báchorky žeru. Kdo se chce pobavit, vřele doporučuju.

 

Ještě bych k tomu Ebayi doplnil, že jsem se hned poprvé bohužel zrovna s drahými hodinkami napálil, když jsem přes Ebay.de koupil omegy, zaplatil PP a čekal... Místo hodinek ale přišlo oznámení od pošty ohledně zahájení celního řízení. Pak jsem ke svému zděšení zjistil, že hodinky se sice prodávaly na německém Ebayi, ale byly ve Švýcarsku... Prodejce navíc udal cenu zásilky na 5.000 CHF. Já jsem tehdy (2005) za ně dal 1500 Éček. Takže po asi 14-ti denním dopisováním s poštou mi balík vydali a zaplatil jsem 4.500,- Kč DPH...

Upraveno uživatelem malda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak jsem ke svému zděšení zjistil, že hodinky se sice prodávaly na německém Ebayi, ale byly ve Švýcarsku... Prodejce navíc udal cenu zásilky na 5.000 CHF. Já jsem tehdy (2005) za ně dal 1500 Éček. Takže po asi 14-ti denním dopisováním s poštou mi balík vydali a zaplatil jsem 4.500,- Kč DPH...

 

Jen pro zajímavost. To byla tvoje chyba že jsi přehlídl, kde sídlí prodejce, nebo tam měl napsáno Německo? (pro neznalé, na eBay je vždy napsáno, kde je Item Location). Pokud deklaroval Německo a poslal to ze švýcarska, tak je to na pováženou. Mně se naopak stalo, že jsem objednával president tah ze Singapuru (asi) a přišel mi evropskou poštou, země odeslání Švédsko. Kromě švédské polepky byl plnej nějakých asijských známek .-)

 

Co se týče toho 1500 EUR vs. 5000 CHF, tak dph se stejně počítá (aspoň doufám) z faktury, a ne ztoho, co je psáno na krabici, ne? To je tam spíš kvůli pojištění, ne?

 

BTW, jak došli k 4500,- Kč ? Nebývalo v té době dph 19%?

 

Jinak můj feedback 158, dvakrát nebo třikrát mi poslali něco znovu po urgenci, dvakrát nebo třikrát mi poslali peníze zpět. Jednou mi poslali nejdřív peníze zpět a až pak došlo zpožděné zboží (asi dva a půl měsíce). Nabídl jsem prodejci zaplacení znovu - i když jsem nemusel, a prodejce psal, že super, ale měli před čínskýma oslavam novýho roku. Prý se ozve za čtrnáct dní. Za měsíc jsem mu JEDNOU napsal znovu, ale už nereagoval. Tak jsem byl tak nějak tři čtyři stovky v plusu, no....

 

Jednou mi neposlali po urgenci nic; prodejce žádal, ať zavřu case a dušloval se, že to obratem posílá. Tak jsem to udělal a už jsem neviděl ani peníze, ani zboží. Ztráta asi dvě stovky, zkušenost pro příště k nezaplacení :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za upozornění pro "zajímavost", že to byla moje vina. Já jsem snad psal, že to byla chyba někoho jiného? Samozřejmě jsem přehlédl "item location". Akorát jsem to nechtěl v příspěvku psát tak sofistikovaně :) Teď jsem si ještě vzpomněl, že jsem to neplatil Pay Palem, ale převodem a bylo to do německé banky. To jen tak na okraj...

 

A k tomu DPH (a snad i clu - už nevím, mám ty papíry ještě někde doma) Celníkům jsem poslal kopii výpisu z účtu, ze kterého byla zřejmá částka, kterou jsem zaplatil. Pak mi přišla zásilka, rozhodnutí z celního řízení a rovnou jsem to na poště zaplatil. Faktura k tomu nebyla. Byly to rok staré hodinky od soukromého prodejce. Takže jim stačil důkaz, kolik jsem zaplatil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem nechtěl na nic upozorňovat. Mně jen zajímalo, jestli snad opravdu nemohlo dojít k tomu, že tam prodejce něco uvedl mylně. Z toho jak jsi to napsal, to nešlo vyloučit. Navíc, jak jsem psal, mě se zas stalo, že mi zásilka z Asie přišla jakoby z EU. Což bylo sice v můj prospěch, ale člověk pak neví, co by se všechno mohlo stát jindy.

 

Tak dík za dovysvětlení .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, u platby v paypal mám vždy možnost vybrat, jestli bude platba provedena v měně transakce (USD, EUR, libry) nebo v měně mého účtu (Kč).

Když dám převod v Kč, tak paypal používá svůj kurz, který je opravdu nevýhodný,  pokud si pamatuji tak cca 0,5 - 1 Kč na libru. Takže vždy volím platbu v zahraniční měně a dostanu mnohem lepší kurz od mé banky. Proto doporučuji platit vždy v měně obchodu, ale hodně záleží na vlastní bance, jaké ona uplatňuje kurzy. V ČSOB je to tak, jak píšu.

 

 

Jinak zkušenosti s ebay veskrze pozitivní, alespoň do té míry, že co koupím, tak přijde. Na druhou stranu u hodinek prodejci občas zamlčují nebo schválně neupozorní na některé drobné vady. A fotky často nejsou dost podrobné, aby se to dalo poznat.

 

Proto klíčové je vždy sledovat hodnocení prodejce, než přihodím, podívám se, a vím, co můžu čekat. Seriózním prodejcům hodně záleží na pozitivním hodnocení, protože poplatky ebaye za aukce jsou "brutální", standardně 10% z ceny. (A to si ještě bere i paypal). Při vyšším obratu a perfektním hodnocení dostávají prodejci slevy.

 

 

Když chci tedy zvolit platbu v zahraniční měně, volím to vždy nebo je možné to na paypalu nějak nastavit? Mám na mysli nákupy přes ebay. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když chci tedy zvolit platbu v zahraniční měně, volím to vždy nebo je možné to na paypalu nějak nastavit? Mám na mysli nákupy přes ebay. 

Můžeš si nastavit v jaké měně má být účet "veden", přičemž měnu není problém podle potřeby změnit.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...