Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Podobne problemy jsem v minulosti resil jak s UPC tak s O2. Vysledek byl vzdy stejny - vypnout wifi na modemu operatora a zapojit za nej kvalitni wifi router s 2.4GHz a 5GHz. Idealne dat wifi router do rezimu "bridge", tzn. ze se chova jako media konvertor (bezdrat na drat) a nechat puvodni modem od operatora routovat a delat DHCP/DNS. Male pristroje jako telefony povesit na 2.4G a veskere vysokorychlostni masinky (TV, tablet, NAS apod) povesit na 5G. V pripade potreby streamovani videa pak povesit i mobil na 5G.

Jinak neni od veci se podivat pomoci nejake appky na velikost zaruseni z okoli (napr. wifi-scanner) a dle toho vybrat k provozu pevny kanal na obou wifi rozhrani. V pripade, ze fixni nastaveni kanalu nebude fungovat dobre, lze nechat nastaveni volby kanalu na wifi routeru automaticky.

Kvalitni router nestoji 300kc. Za sebe mam vyzkousene drazsi Asusy a Ubiquiti AirCube (kdyz pani domaci vadily anteny).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já třeba na iPadu dost pozoruju, že záleží na Aplikaci. Netflix funguje super, ale třeba O2 TV má dost kudrlinek  

Hmm, tak to je ještě zajímavější. Právě z aplikace O2 TV jsem zcela unešen. Psal jsem to tu nedávno, mám při streamu z mobilu na televizi snad lepší obraz než že Skylinku. Samozřejmě záleží na kanálu a pořadu. Dívám se hlavě na sportovní přenosy. Obraz dokonalý a to mám internet z GSM sítě. Naprostá spokojenost..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, tmx napsal:

Podobne problemy jsem v minulosti resil jak s UPC tak s O2. Vysledek byl vzdy stejny - vypnout wifi na modemu operatora a zapojit za nej kvalitni wifi router s 2.4GHz a 5GHz. Idealne dat wifi router do rezimu "bridge", tzn. ze se chova jako media konvertor (bezdrat na drat) a nechat puvodni modem od operatora routovat a delat DHCP/DNS. Male pristroje jako telefony povesit na 2.4G a veskere vysokorychlostni masinky (TV, tablet, NAS apod) povesit na 5G. V pripade potreby streamovani videa pak povesit i mobil na 5G.

Jinak neni od veci se podivat pomoci nejake appky na velikost zaruseni z okoli (napr. wifi-scanner) a dle toho vybrat k provozu pevny kanal na obou wifi rozhrani. V pripade, ze fixni nastaveni kanalu nebude fungovat dobre, lze nechat nastaveni volby kanalu na wifi routeru automaticky.

Kvalitni router nestoji 300kc. Za sebe mam vyzkousene drazsi Asusy a Ubiquiti AirCube (kdyz pani domaci vadily anteny).

 

Jj, pevný kanál mi na předchozím bytě taky pomohl, ty Wifiny mají tendence se dost mezi sebou "prát" ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, bubo.cz napsal:


Hmm, tak to je ještě zajímavější. Právě z aplikace O2 TV jsem zcela unešen. Psal jsem to tu nedávno, mám při streamu z mobilu na televizi snad lepší obraz než že Skylinku. Samozřejmě záleží na kanálu a pořadu. Dívám se hlavě na sportovní přenosy. Obraz dokonalý a to mám internet z GSM sítě. Naprostá spokojenost..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kvalita je super, jen při větším zatížení přenosu, typicky třeba LM to pak bylo prostě peklo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvalita je super, jen při větším zatížení přenosu, typicky třeba LM to pak bylo prostě peklo. 

LM a Premier League je to na co se dívám nejvíce. A právě ten obraz z LM mi vždy vyrazí dech. Možná O2 posílilo servery.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si koupil ten super router Asus. Milionkrat zvysi rychlost, tisickrat dosah... Hovno!!! Jebu se s tim cely den a hovno. Je to pomale jak prase, nebo to vubec nehraje. A ani se nevratim zpet k UPC modemorouteru bo nemam jediny pocitac s dirou na datovy kabel, abych to prepnul z bridge do routeru! Pica fix aleluja!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, nickolas napsal:

Tak jsem si koupil ten super router Asus. Milionkrat zvysi rychlost, tisickrat dosah... Hovno!!! Jebu se s tim cely den a hovno. Je to pomale jak prase, nebo to vubec nehraje. A ani se nevratim zpet k UPC modemorouteru bo nemam jediny pocitac s dirou na datovy kabel, abych to prepnul z bridge do routeru! Pica fix aleluja!!!

Bud konkretnejsi. Kdyby jsi nechal ze zacatku router UPC jet bez zmeny, nacpal do nej novy wifi router (treba ten Asus v rezimu bridge) a vsecko nastavil, mel by jsi chvili 4 wifi site. Az po ozkouseni nove wifi by jsi vypnul wifi modul na UPC. Co tam provadis? 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UPC vyresetuj pomoci cudliku na krabicce, melo by se nahrat puvodni konfigurace. Nic zatim v nastaveni UPC neprenastavuj. ASUS (WAN port) pripoj do UCP (LAN port) a nakonfiguruj na Asusu "bridge mode" a wifiny (SSID2.4: test1, SSID5: test2). Takhle by ti mel valit internet na 4 wifinach. Az budes mit overeno, ze na test1 a test2 to funguje spravne, v nastaveni UPC routeru vypni WIFI modul. Nic jineho tam nemen. A v Asusu pak prejmenuj obe SSID na to co chces. Hotovo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepamatuji se, jak ted vypada aktualni firmware novych routeru (mesh funkce apod.). Pokud to stale nejde, dej na Asusu AP-mode (access point), pokud ho tam mas.... kdyztak sem hod printscreen, jake tam jsou volby.

Nebo mi posli SZ a spachame to pres vzdalenou plochu.

Upraveno uživatelem tmx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@nickolas Sorry že jsem to tu chvíli nesledoval, doma bohužel nemám kyslík... když seš furt tak chorobně zatíženej na WiFi že nemáš doma jedinej sčot s Ethernetem (i kdyby to bylo přes redukci na USB), zkontroloval sis už kolik cizích sítí se ti pere o éter v tvém bytě? 8 pater panelák x 3 partaje na patro x 4 vchody, extra paka mají AP i na mobilu a telce, něco jde i z okolí... takže v luftu můžeš mít klidně rušení od stovek dalších sítí. A protože každej trouba dnes věří že silnějším vysíláním a ziskovějšíma anténama přepere ostatní, jenom si situaci zhorší a s odrazama od zdí zaruší prostor i sám sobě! 

  1. Základ byl vždycky o řádném rozchození internetu směrem WAN->LAN (nemáš ETH=musíš doufat v UPC), aby Ti jelo vždycky aspoň něco. Taky tím nejrychleji odhalíš že už Ti podle “vysychání dat” možná seschly kondenzátory v modemu a potřebuješ jiný. A nebo že mu odchází zdroj.
  2. Nový router nakonfiguruj samostatně (WPA2 zabezpečení atd. do vhodného nekolidujícího IP rrozsahu), jako bys vůbec neměl internet ale jenom LAN. Pokud to nezvládáš, můžeš opět jen doufat v číňanovu inteligenci připojit se na zkoušku ne přes WAN ale do LAN portu - pak některé modely samy nahodí režim AP a převezmou DHCP. 

Ale ještě jednou, to že to nejdřív jede a pak zdechá ukazuje jednoznačně na stářím umírající modem/router.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V klidu zustan na kysliku Radku ;)

Ted dorazili nasi - uzavera neuzavera, mladej ma narozky, takze prijdem. Taky zena uz mi zacina spilat starych zvirat...a nejsou to lvi. 
 

Diky prozatim vsem za postrehy. Davam si nucenou pauzu. Jinak UPC uz urguju tyden, at mi dovali novou skatuli, ale jsou to lemry...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...