Přejít na obsah

milan l.e.


Doporučené příspěvky

Pánové, pokud chcete udělat pár kvalitních malosériových hodinek za cenu velkosériově vyráběných quartzek (ve Švýcarsku) nebo mechanik (s materiálem z Číny), tak ani já nemůžu sloužit. Ne že bych nechtěl, ale nejsem kouzelník.

 

Musím přiznat, že Cigi velice dobře vnímá, kde je asi tak ta hranice, kdy je ten který projekt ekonomicky alespoň únosný. Jsem vděčný za takový hlas, protože v dnešní době, kdy si každé druhé dítě myslí, že ta kráva Milka snad prdí už hotovou čokoládu, je to vzácné.

 

Máte-li chuť přijďte si o tom zítra popovídat do našeho nově otevřeného klubu v Krakovské ulici č. 5. Pro ty, kdo to nezaznamenali, slavnostně otevřeme již ve 14:00 a o hodinkách a všem souvisejícím se tu budeme bavit tak dlouho, jak budeme mít sílu a chuť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 123
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ne takhle jednoduše to skutečně nejde. Pokud si to dobře pamatuji, prostorové skenery nasnímají skupinu bodů, jejichž propojením bysme dostali plochu, jenže to propojení už musí někdo udělat, takže je snažší, když se to celé namodeluje znovu. Skenerové snímky pak mohou sloužit spíše pro porovnání.

 

Musí se kompletně zparcovat výkresová a technologická dokumentace, vytvořit datový model pouzdra a dýnka, ověřit výrobní možnosti, případně pořídit chybějící nástroje a upínací přípravky. Programové vybavení sice může navrhnout program, pro řízení chodu CNC strojů, ale v praxi musí technolog veškeré procesy několikrát simulovat a upravuje sled jednotlivých operací tak, aby byl proces obrábění co nejrychlejší, ale především tak, aby výsledný produkt odpovídal technickému zadání. Důležité je také sledovat, jak dlouho trvají následné operace jako leštění. Leckdy je vhodné prodloužit program obrábění a ušetřit tak čas na leštění. Je to docela alchymie, která vyžaduje skutečného profíka. Nastavení stroje (když už je veškerá příprava dokončena) a zkušební série zabere 2 dny času. 2 dny, po které všekerá další výroba na tomto stroji stojí. Na stroji, jehož pořizovací cena je v řádu milionů.

 

Celý proces vývoje se dá v ideálním režimu zvládnout za dva týdny, ale to by ve firmě nikdo nedělal nic jiného než toto.

 

Kdo má zájem, může se přijít podívat. Kdo se nemůže přijít podívat a má možnost si pohrát třeba s programem Corel Draw nebo Adobe Ilustrator a zkusit si navrhnout číselník. To je nesrovnatelně jednodušší, ale když se to má udělat pořádně i to Vám vezme pár dní práce.

 

Myslím, že kdo má jakékoliv zkušennosti s výrobou (takových už v této republice není mnoho) mi dá zapravdu, že to skutečně úplně triviální není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, pokud chcete udělat pár kvalitních malosériových hodinek za cenu velkosériově vyráběných quartzek (ve Švýcarsku) nebo mechanik (s materiálem z Číny), tak ani já nemůžu sloužit. Ne že bych nechtěl, ale nejsem kouzelník.

Cena prvni Chle byla neco kolem 16 tisic a pokud se uplne nemylim, tak ji vetsina lidi tady na Chronomagu povazuje za velmi vyhodnou. Tezko muze nekdo ocekavat, ze bude nejaka nova le levnejsi.

Milan le neni prvni pokus o novou le, ale zadny pokus se nejak nepodarilo dotahnout do konce. U Chronomagu le se jedna o novy model, ktery se pred rokem 1989 jako masovka nevyrabel. U vsech novych pokusu o dalsi le se jedna spis o remaky starsich modelu, ktere se pred rokem 1989 prodavaly za par stovek a i dneska se daji sehnat jako (skoro) NOS za velmi nizkou cenu. Neni prave toto duvod, proc se nam to nedari dotahnout do konce a porad diskutujeme o cene?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je lepší prodat jedny solitéry za 100 tisíc než 20 hodinek za 5 tisíc... A vlastně je všechno v pořádku, je to otázka nabídky a poptávky.

To mě také napadlo, ale řekněte mi někdo, co tam ty zaměstnanci celou dobu dělají? Do měsíce spáchají dvoje hodinky a pak zbytek měsíce slaví v závodní jídelně? :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je lepší prodat jedny solitéry za 100 tisíc než 20 hodinek za 5 tisíc... A vlastně je všechno v pořádku, je to otázka nabídky a poptávky.

To mě také napadlo, ale řekněte mi někdo, co tam ty zaměstnanci celou dobu dělají? Do měsíce spáchají dvoje hodinky a pak zbytek měsíce slaví v závodní jídelně? :))

:D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to: cigi

... na Prima seanci mistr Jaroslav od Prima mluvil o obtiznostech vyroby s nerez ciselnikem, nebo aspon ja to tak chapal ;) , ale mohla by to pry byt zajimava vyzva. I jsme nakousli zajimavou myslenku uzavreneho pouzdra, do ktereho by se pristupovalo vrchem ... Skoda ze o hodinarskych technologiich vyroby vim zatim ... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondraji - mám pro tebe a Odklízeče módní hit - zvonové rukávy a manžety :) Po obvodu vyztužené drátem.

Výborný nápad :) Nebo si dát hodinky na rukáv košile jako na neoprén. :lol: Ovšem ať se to nezdá R XXL se díky výšce necelých 12mm vejdou do rukávu daleko lépe než Fortisy či druhé diver Omegy. Ale hezké společenské mám přeci CH.L.E.

A nebude tady právě trochu problém, že případný malý ciferník udělá hodinky opticky ještě menšími ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondraji - ty RXXL nejsou přes košili, ale přes sako.  Viděl jsem ve violinu ty jawa ridery - to je  řemen k motorkářskejm kalhotám s multifunční přezkou a ozdobnou sponou. Možná tudy vede tvoje cesta! Oproti seriovým riderům mají přiměřený krásný ciferník - krásná barva, kultivované logo jawa, výrazné ručky, lapidární výraz - kolik je hodin už nějak odhadneš - v těch 230 . :)

Až se někde potkáme na nějaké akci, ukážu Ti je, třeba získají respekt :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...