Jump to content

Recommended Posts

Posted

Monstra, moje druhý automaty v životě, mám je od roku 2002, moc je nenosím, ale někdy v létě, ke kraťasům, k vodě, je rád provětrám

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

 

 

Seiko 5 - 40th Anniversary v titanu, limitka 2005 kousků z téhož roku, kus kovu, i když z titanu, váží skoro stejně jako Monstra, jedny z mála Seik se safírem

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

 

White Helmet, co hrály v Bobby Deerfieldovi, mechanický chronograf za pár korun

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

 

 

 

 

Posted (edited)

Seiko je moje " oblíbená" značka.

Za pár peněz hodně muziky. Prošel sem u nich dlouhou cestu- "sportovně" od 007-ček, přez Samurai- Monster k Sumo, "společensky" k Seiko Spirit. Mezitím nějaké nevýrazné modely, ale v každém kusu bylo vidět 100%-ní zpracování. Nikdy sem nenašel jakoukoliv chybičku na pouzdru či tahu. Momentálně jsem v podstatě ve stavu, kdy uvažuju o návratu k prvotním Seiko kusům. I když mě láká Německo ( možná víc než Švýcarsko), tak Japonským ( a pro mě hlavně Seiko modelům) nějak nemůžu najít vhodného protikandidáta.

Edited by Radimk
Guest Kamil
Posted

Mně už zůstaly jen Monstra, zato je mám se safírem.:) Stejně asi nakonec skončím u GS.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Posted (edited)

Já právě váhám mezi černými a oranžovými monstry..

Ozaj - kdo Ti dělal safír? Máš tam i AR-ko?

Edited by Radimk
Guest Kamil
Posted
Ozaj - kdo Ti dělal safír? Máš tam i AR-ko?
Safír dělal mechano, antireflex jsem nechtěl.

 

oboje! :)
Oranžové a černé k vodě, do přírody, na hrubou práci mám vlastně taky, jen to jsou různé značky. :)

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Posted (edited)

Seiko má své povedené období už za sebou. Před 3-4 lety byly novinky zajímavé (celá řada Spirit, řada Alpinist, 6R15 divery). Od té doby to jsou větší a větší designové katastrofy. Pokud si odmyslím Grand Seiko, Seiko Ananta, Marine Master a dva -tři podařené modely z řady "mechanical", není z čeho vybírat.

 

Různé varianty na obludné Seiko Monster jsou k blití. Seiko Monster také nejsou nic moc, ale alespoň mají "kultovní statut", i když nechápu proč. Samuraje jsou o hodně lepší.

Edited by safi
Guest Kamil
Posted
... si odmyslím Grand Seiko, Seiko Ananta, Marine Master a dva -tři podařené modely z řady "mechanical", není z čeho vybírat.

Ty jsi srandovní.:) Kolik firem má tolik špičkových modelových řad? A to nemluvím o řadě Seiko Brightz, Landmaster, Spring Drive, atd., atd.

Posted

Je ale fakt ze v automat modelech do tech 15 tis nam Seiko trochu proridlo. Krom par oblekovek z rady mechanical, tam neni nic sportovniho co by oku lahodilo.

Posted
A to nemluvím o řadě Seiko Brightz, Landmaster, Spring Drive, atd., atd.

 

 

Celá současná kolekce Brightz je příšernost - žádné z nich nemají na 4-5 let staré modely Brightz.... To byly nádherné nadčasové hodinky vlastní tváře a né ten současný pseudo módní styl.

Posted (edited)
Je ale fakt ze v automat modelech do tech 15 tis nam Seiko trochu proridlo. Krom par oblekovek z rady mechanical, tam neni nic sportovniho co by oku lahodilo.

 

Přesně...a přitom to je hlavní segment Seika. Všechny potápěčské a sportovní modely představené po první řadě Alpinist s 6R15 jsou nanejvýš průměrné. Kolik lidí si tady koupilo Suma nebo Alpinisty..hodně. A kolik lidí si koupilo novější sportovní modely s 6R15? Skoro nikdo...

 

Proč? Zatímco s nostalgií vzpomínám na své minulé nákupy, z nových Seiko hodinek je mi většinou na blití.

Edited by safi
Guest Kamil
Posted
Celá současná kolekce Brightz je příšernost - žádné z nich nemají na 4-5 let staré modely Brightz.... To byly nádherné nadčasové hodinky vlastní tváře a né ten současný pseudo módní styl.

Náhodou tyhle jsou docela hezký.

sagk003_10.jpg

 

Ale jinak máš pravdu, starý modely byly hezčí.

Posted

Tyhle se mi treba moc libi, ale preci za 50 litru je to pro mne znacka s malym machr-indexem, ackoliv mam Seiko moc rad a jedny nosim. Jde o to ze drive do 15 tis umela znacka Seiko

vykouzlit pekny modely, ze si clovek rikal ze to za tu cenu dokazou a jini ne. Ted se da neco noveho sehnat obcas mezi levnými Seiko 5, pak dlouho nic ve stredu a pak uz jen drahe modely Brightz, GS a Ananta.

Posted
Náhodou tyhle jsou docela hezký.

 

 

Ale jinak máš pravdu, starý modely byly hezčí.

 

V ceně do 50 000 najdeš hezčí mechanické chronografy.

Posted (edited)

I já jsem si našel v ceně do 10k Seika, které jsem už 2x měl a určitě se k nim ještě vrátím - Seiko SRP043

 

EDIT: lepší fotografie

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Edited by ricous
Posted
I já jsem si našel v ceně do 10k Seika, které jsem už 2x měl a určitě se k nim ještě vrátím - Seiko SRP043

 

 

Alpinisty, Suma, Samuraje, Monstra a řada Seiko Spirit jsou pro dnešní Seiko nepřekonatelnou metou

Posted
Alpinisty, Suma, Samuraje, Monstra a řada Seiko Spirit jsou pro dnešní Seiko nepřekonatelnou metou

hmm, takove autoritativni vyroky! ;) ale ano, beru to... jen bych tam v ramci vecnosti doplnil ono obligatni "dle meho nazoru". inzenyri a designeri seika jsou totiz evidentne nazoru zcela jineho. nic ve zlem.

Posted
hmm, takove autoritativni vyroky! ;) ale ano, beru to... jen bych tam v ramci vecnosti doplnil ono obligatni "dle meho nazoru". inzenyri a designeri seika jsou totiz evidentne nazoru zcela jineho. nic ve zlem.

 

 

taky pravda .... :thumbsup_anim:

Posted

to je také japonské chápanie reality. niekedy stvoria geniálnu vec, a niekedy je to kvalitne vyrobený supergýč. mne sa tiež zďaleka nepáči všetko nové od Seiko, ale je to ich pohľad na vec, ku ktorému zrejme dospejú štúdiom "estetiky" a la BRM, Zenith Defy atd. A tie svajciarske gyce su miestami na bliti tak aspon na tyzden. to japonske pseudocokolvek je obcas aspon

:)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...