Přejít na obsah

Poraďte sekačku prosím


Ondraj

Doporučené příspěvky

Mám Stigu 2x.

675 se startováním na knoflík, manželka bejvalou Hondu nemohla provazem natočit a co bych pro ní neudělal. :rolleyes:

450 start šňůrou, klade tak malý odpor, že by to nastartovalo dítě.

Velká na zahradu, malá na pošusty kolem baráku. (předzahrádka, pod šňůrama na prádlo, okolo skleníků a záhonků)

Obě motor BS, na doporučení prodejce, který je kamarád a bejvalej můj závodník na kole.

Honda byla dobrá, ale těžká na startování, na manipulaci. S těmahle je to pohoda.

 

https://knizka6.webnode.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 864
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

U Stigy mám prý dát přednost BS motoru před Hondou mi řekl prodejce...zkamání za zklamáním :lol2:   Tomas_2002, děkuji za velmi důležitý poznatek, přiznal to i prodejce že ty koše nejsou úplně košer a nakonec po delší debatě mi řekl ať si koupím tady tu Hondu a že budu very happy bastard dvacet let. Nejprodávanější bezproblémový model....no jo ale dvacet papírů :eek:

Teď babo raď, zase je pravde že sekačka se nekupuje každý měsíc, že, už si to začínám okecávat, je to na dobré cestě :lol2:

 

https://www.hondastroje.cz/zahrada/travni-sekacky/motorove-sekacky/sekacky-zakladni-rady-hrg/hrg-536-vk

Už jsem to tu někde kdysi psal. Mám Stigu s BS asi 8 let nebo tak nějak. Absolutní držák a to se k ní fakt nechovám pěkně. Servis skoro neřeším, když už má nůž dost tak ho vyměním. Benzin tam na podzim klidně nechám, na jaře jen doleju "čerstvým" a někdy ani to ne, zatáhnu max 3x za šňůru a startuju. Olej v podstatě jen dolejvám. Minulej týden jsem s ní sekal u ovcí, kde to není právě english green a taky pohoda. Ale jak říkám, má ji X let, zda jsem měl jen štěstí na kus či jsou to stále takový držáky fakt netuším.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Stigy mám prý dát přednost BS motoru před Hondou mi řekl prodejce...zkamání za zklamáním :lol2:   Tomas_2002, děkuji za velmi důležitý poznatek, přiznal to i prodejce že ty koše nejsou úplně košer a nakonec po delší debatě mi řekl ať si koupím tady tu Hondu a že budu very happy bastard dvacet let. Nejprodávanější bezproblémový model....no jo ale dvacet papírů :eek:

Teď babo raď, zase je pravde že sekačka se nekupuje každý měsíc, že, už si to začínám okecávat, je to na dobré cestě :lol2:

 

https://www.hondastroje.cz/zahrada/travni-sekacky/motorove-sekacky/sekacky-zakladni-rady-hrg/hrg-536-vk

BS neni nachylny na Babisovo prisady do benzinu, je to takovej kovarskej motor fungujici na principu nahodnych vybuchu (nicmene vydrzi vsechno) ... Honda je jemna mechanika a zanasi se u ni karburator, ktery ma male cesticky pro palivo a pokud clovek nevyjede benzin do sucha (zavrit privod paliva a nechat motor spalit zbytek) a odstavi sekacku na delsi dobu, tak se to umi ucpat a nejde to vycisit, je potreba novy karburator.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda je, ze prodejce mi doporucoval davat tomu benzin stovku. Ovsem financne je to vlastne na tech jednotkach litru uplne jedno, vzal jsem Vervu a hotovo. Mimochodem, je pravda, ze EuroOil porad nedava bio slozku, nebo je to jenom urban legend, protoze je to zakonna povinnost? Prodejce tvrdil, ze za deset let se mu vratil od zakaznika pokazeny jediny motor. Pricinu mi nerekl. No, je to prodejce, takze to beru s odstupem, samozrejme. BS je bez debat dobry a osvedceny produkt. Stiga je made in Germany? Ten muj prodejce ma na ksefte i Stigu, ale rikal, ze Hondy, i kdyz jsou drazsi, tak posledni dobou jsou jako teple housky. Lidi maji penez, podle jeho pozorovani, posledni dobou az az, po spalene zemi ani stopy. 

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak mozem prispiet mojou skusenostou: mal som (a stale mam v kulnicce) asi 10-12 rokov staru kosacku z mountfieldu, ich vtedajsiu najvyssiu radu oleo-mac. Co vydrzal ten stroj bolo a je az neuveritelne, doslova neznicitelna kosacka, BS motor, vsetko ocel, robustna konstrukcia, ale riadne tazka. Dokonca na stavenisku som nou neskor zarovnaval plochu pod travnik a "mulcoval" kamene :-)

 

Ako novu na cca 800 stvorakov travnikoveho koberca som kupil Viking, myslim ze to je typ 545, ale neviem, ci sa este vyrabaju. Oproti starej som mal pocit, ze sa to musi rozpadnut po dvoch koseniach. Lahucka, obratna, radost je s nou kosit. Pouzivam ju teraz 4-tym rokom, kosim tyzdenne, niekedy aj castejsie. Kos je plastovy, 60l, ale v pohode to staci, pokial sa nenecha narast prilis vysoka trava. Odporucil mi ju chlapik zo zahradnickej firmy, kde pouzivaju Viking myslim 6-tkovu radu, a ze dalsie pri vymene budu tie iste, ze maximalna spokojnost.

No a kedze pribudol nejaky susedny pozemocek, tak asi dva mesiace dozadu u mna zaparkoval maly traktor MTD 130 myslim, s hydrostatickou prevodovkou, kosom a mulcovacou sadou...odvtedy je u nas doma sutaz, kto ide kosit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda je, ze prodejce mi doporucoval davat tomu benzin stovku. Ovsem financne je to vlastne na tech jednotkach litru uplne jedno, vzal jsem Vervu a hotovo. Mimochodem, je pravda, ze EuroOil porad nedava bio slozku, nebo je to jenom urban legend, protoze je to zakonna povinnost? Prodejce tvrdil, ze za deset let se mu vratil od zakaznika pokazeny jediny motor. Pricinu mi nerekl. No, je to prodejce, takze to beru s odstupem, samozrejme. BS je bez debat dobry a osvedceny produkt. Stiga je made in Germany? Ten muj prodejce ma na ksefte i Stigu, ale rikal, ze Hondy, i kdyz jsou drazsi, tak posledni dobou jsou jako teple housky. Lidi maji penez, podle jeho pozorovani, posledni dobou az az, po spalene zemi ani stopy. 

 

Máme tady tři AD v okolí, a tak nějak se shodli na Hondě, pokud jsem ochotný si připlatit. Stiga pecka, ale modely s Hondou v případě záruční opravy se hrozně táhnou opravy, jeden až dva měsíce nejsou problém. Modely s BS jsou během týdne zpátky. Nějak to tam Stiga nemá s Hondou pořešené. Ale jinak držáci oba, dá se říct že velmi malé procento poruchovosti. Stiga má jen trochu blbej ten koš, ale zase centrální stavění výšky. Zase Honda naopak přední, zadní odděleně, ale 100% bezporuchové. Ten centrál má větší šanci poruchy. No, jsem chytrej jak rádio, za chvíli vyrážím s klukem na nákup. Už to bude pouze o pocitu s té dané věci, vítězové jsou obě značky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluk vybral za mě :-) Pěkně jsme si před obchodem pojezdili, vyzkoušeli, pocitově vyhrála Honda. Variospeed mě vyhovuje, startovat se bude malíčkem, zítra první sekání, podám report.... Děkuji za postřehy kluci :-)

Takže nakonec vyhrála ta Honda HRG 536 VK ?

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A po piatich motohodinach vymenit olej, vzal si do zasoby? :-)

Pekny stroj!

Jasný, prodavač borec, všechno vysvětlil a líbilo se mi i jeho jednání, na žádnou značku neřekl křivého slova, jen dobře vysvětlil funkce, prostě taková fair play hra a nechal výběr na mě.

 

To Bobi : Ano, aspoň myslím :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...