Přejít na obsah

Představení nových členů Chronomagu


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

 

jsem tu zaregistrovaný už dlouho, ale aktivní jsem zde od začátku roku. Můj nick je Bonder, říkali mi tak v dětství. Kromě hodinek mám rád také auta a sport. U hodinek zatím převažuje quartz, ale časem se to srovná :) sám nevím jak se všechno bude vyvíjet. To čím se mohu chlubit mám v podpise. Dostal jsem nádhernou hodinkovnici od přítelkyně která je na 10 hodinek. Mám tedy ještě spoustu místa :D už se mi povedlo zde také něco koupit. Teď vybírám foťák na focení hodinek, samozřejmě doma říkám, že to je pro nás na výlety, dovolené atd.  :lol2:

 

Takže tak. 

 

Ondra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny,

 

jsem tu zaregistrovaný už dlouho, ale aktivní jsem zde od začátku roku. Můj nick je Bonder, říkali mi tak v dětství. Kromě hodinek mám rád také auta a sport. U hodinek zatím převažuje quartz, ale časem se to srovná :) sám nevím jak se všechno bude vyvíjet. To čím se mohu chlubit mám v podpise. Dostal jsem nádhernou hodinkovnici od přítelkyně která je na 10 hodinek. Mám tedy ještě spoustu místa :D už se mi povedlo zde také něco koupit. Teď vybírám foťák na focení hodinek, samozřejmě doma říkám, že to je pro nás na výlety, dovolené atd.  :lol2:

 

Takže tak. 

 

Ondra

Jdes na to sikovne, od lesa... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,

jmenuji se Boris a chvíli jsem zde jen tak brouzdal, četl, kochal se a nakonec jsem se přidal taky.

Pracuji v oboru, kde hezké hodinky víceméně "potřebuji" - prostě šperk.

Pár hodinek mám (jedny automaty) a díky inspiraci vámi všemi jsem se rozhodl udělat si radost a pořídit si nové automaty - pěkně vám děkuji, to zas bude doma vysvětlování. :rolleyes:

Vypadá to asi na Steinhart Marine Chronometer II arabic. Co myslíte, je to dobrá volba?

 

Hezký den.

 

Boris 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No diky velikosti (prumeru) a hlavne tvaru pouzdra u Steinu si nejsem az tak moc jisty, jestli Ti budou sedet na ruce tak, jak si predstavujes... Pokud mas moznost, zkus je na ruce nazivo, at mas jistotu! Jinak strojek a zpracovani parada, takze pokud budou sedet, smele do toho... Ja bych je prave kvuli tvaru s touto velikosti pouzdra nebral (obvod zapesti 18,5) tak stastnou ruku pri vyberu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vespolek ? v návaznosti na množství času, jež zde na fóru trávím, jsem se rozhodl začít trochu přispívat. Začnu tedy s představením:


Vystupuju pod přezdívkou Verses a hodinky jsou pro mě zásadním světem snovým i reálným. Živě si vzpomínám na titanové BT Bentime, jež jsem dostal v 7 letech a nikdy je nesundaval při koupání. Pokračovalo to Tag Heuer Kirius a dalšími quartz Tagy ještě někdy na prvním stupni. První automaty byly Raymond Weil Amadeus s Valjoux na krásném pštrosím řemínku v sedmé třídě a horologická estetická recepce se začala rozlétávat do všech stran. Longines, Breitling, Omega, Rolex, IWC, Prim. Všechny je mám dodnes.


 


Fascinovala a fascinuje mě rozmanitost. Mé vysněné hodinky bývaly Franck Muller Crazy watch a ani dnes bych jimi nepohrdl. Taky se mi líbí hodinky zlaťounké, odlesky a škrábance, patina a šmuk, kolotoč a nádech starobylé slávy ? největší legrace je to asi na sportovních hodinkách, to bych moc rád někdy zkusil. Nemůžu z hlavy dostat ani archetypální tvary výtvorů Geralda Genty: AP Royal Oak, Universal Geneve, či tvorba pod vlastním jménem ? nádhera. Dále JLC a taková Reversa či Omega Moonwatche definující samotný pojem toho, co hodinky jsou. Každopádně pociťuji čím dál větší vyhraněnost, jež se světem hodinek souvisí. Příčí se mi tuctovost průmyslu, která se znásobuje marketingovými spíš než inovativními ideály. Proto bych při irreálné představě možnosti koupit si cokoli, volil nezávislé hodináře, jejichž kusy mají obrovskou auru. Imponuje mi F. P. Journe, Speake Marin, De Bethune a další. Kdybych jedny takové měl, tak bych je s láskou nosi od rána do noci.  


 


Ani nevím, kolik hodinek v současnosti mám. Netajím se svým vřelým vztahem k Primkám, jež bývají frekventovaně v oběhu. Vůbec jsou pro mě vintage hodinky srdcová záležitost. Momentálně bych rád nějaké zachovalé Dubey&Schaldenbrand. Taky mě čím dál víc berou Seika (k čemuž rozhodně tohle forum přispělo). Takový high-precision quartz Grand Seiko ? chuťovka. 


 


 


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až budu jednou velký, koupím si Omegy!

2011 jsem to udělal: Seamaster Profes.300m v černém-paráda! Dnes jsem si je byl vyzvednout po první výměně bat. a údržbě u Hanáka v Brně- 4100,. Ano,krásná věta v minulosti : kdo nemá na banány, ať si nekupuje opici. Nelituju práce,dílů ani tlakovky. Stál jsem u skleněného boxu s Omega Seamaster Orange a slíbil jsem si, že až budu ještě větší......Omega, BMW R 1200GS a VTX 1300R patří k životním partnerům! L

Upraveno uživatelem Countrio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se teda taky trochu představím...

 

Jako spousta dalších jsem tu registrovaný někdy od loňska, ale víc jsem se začal chodit až časem, tak na přelomu roku. Moje hodinková historie je taková, že jsem si kdysi dávno koupil Festiny asi za trojku, což se mi zdálo jako mazec investice (u nás v rodině by i tohle asi bylo bráno jako nerozumné vyhazování peněz ;-) ). S hodinkami jsem byl maximálně spokojený, předtím byly nějaké Diesely a Esprity, ale to už ani nepočítám. Pak jsem při procházení městem narazil ve výloze na Tissoty T-Race na kovu. Chodil jsem kolem nich tak měsíc a jak je hodili do slevy, tak jsem si řekl, že to je znamení :-p S nimi jsem poprvé okusil takový ten pocit, že mít "lepší" hodinky vůbec není špatné... Následovaly dvoje citizeny s Eco Drivem - na gumě a na titanu. Ty jsem ale moc nenosil (nosil jsem ty Tissoty).

 

Pak jsem se všech, co jsem měl, zbavil a šel jsem si koupit nějaké tak do patnácti, dvaceti, jakože to budou moje pořádné hodinky na všechno. Nakonec láska na první pohled - Longines Conquest v quartzu s chronem.....začal jsem přemýšlet, jaké to asi je, mít na ruce tu malou mašinu a ne jenom pár drátů a baterku... Volba padla na Hamilton Timeless Classic. Nečekal bych, že můžou být automaty tak tenké...

 

Mezitím se moje finanční představy o tom, co chci mít na ruce, zase trochu změnily, takže jsem si říkal, že zkusím přeskočit takové to postupné kupování a prodávání a že tak 100k-150k bych asi snesl. Vybíral jsem mezi Omega De Ville chronometer (nádherné, manufakturní strojek, ale moc malé), nějakými Tag Heuery, za 114k měli ve slevě Zenithy El Primero (strojek přes průhled prostě nádherný), ale nakonec mě stejně nejvíc oslovily Breitlingy Transoceany D & D. Zkoušel jsem i chrono verzi, ale moc na chrono nejsem, takže i když strojek byl jasně ve prospěch těch chrono, nakonec jsem vzal D & D na meshi. A abych měl ještě jedny tak nějak "na všechno" a maximálně bezúdržbové, o které se nemusím bát, přibral jsem Colty (44) v quartzu na gumě. To je tedy můj současný stav, ale v poslední době se mi dost líbí modré ručičky na bílém cifru, takže čekám, až budu mít padesát příspěvků a asi oboje Béčka nabídnu... Nerad mám víc než jedny hodinky (resp. dvoje - jedny "na doma"), protože pak stejně nosím jenom ty, které mám nejradši a ty ostatní se válejí ve skříni.

 

Hodinky jsou pro mě takové to, na co se můžu kdykoliv podívat a zlepšit si tím náladu, takový můj osobní společník pro každý den O:-) Takže čekám, kdy chronomag forum přeskočí po*no mezi nejčastěji navštívenými stránkami v prohlížeči ;-)

 

Takže tak :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny coby nový člen fóra. V hodinkách mám spíše platonickou zálibu.  Inklinuji přitom k vojenským a sportovním automatům. Zajímá mě především technická stránka, méně už design ve smyslu výtvarném. Forum hodlám navštěvovat, abych se něco víc dozvěděl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, po pročítání a sledování fóra jsem se konečně dokopal k tomu abych se taky představil. Hodinky mě už baví dlouho a to hlavně díky rodině, kde je to velmi probírané téma, a  tak netrvalo dlouho a já tomu taky propadl. V mé sbírce jsou zatím IWC Da Vinci Chronograph, Longines Master Collection, hodně staré IWC Portofino quartz a pak nejnovější přírustek Rolex Explorer 39. Díky novému kousku jsem si teďka zase na další dobu naplnil svoje chutě  :) . Vymezit moje nejoblíbenější značky asi nejde, ale mezi moje dva favority patří Rolex a Breitling. Rád bych si na tomhle fóru rozšířil obzory, ale budu muset ještě dlouho pročítat. Je to dost návykové. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, jsem Scuttles a hodinkám jsme propadl nedávno. Kolega vytáhl z tátového šuplíku malé Prim TV (ne ty automatic) a jak jsem je uviděl, hned jsem tomu propadl. Zachvíli začal mluvit o nějaké té historii Primek atd. což mě dost chytlo. Já se začal na aukru poohlížet po švýcarech, o nichž jsem věděl, že jsou opravdu kvalitní. Do oka mi padla značka Omega, a tak jsem si pořídil Seamastery Cosmic 2000 ze sedmdesátých let. Jsou parádní. Ovšem tohle je pouze začátek, hned jak jsme jeli na burzu, musel jsem koupit další tikající mašinku - budík Prim s mimostředovou vteřinovkou. Ten mi dělá radost pořád, a dokonce je i celkem přesný :) Dneska jsem si koupil Prim Diplomat, a plánuju ještě ruské Slavy. Peněženka dostane zabrat :D Bohužel, ještě nejsem moc sběhlý v tomto oboru, takže pořád pročítám fórum, abych nabral nějaké znalosti. Nejvíce mě zajímají vintážní kousky. 

Upraveno uživatelem Scuttles
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý večer, jmenuji se Jirka, jsem z Ostravy a včera jsem se zaregistroval na Chronomagu. Proč? Líbí se mně hodinky, tyto fantastické malé strojky, které nosíme na ruce a s obdivem sledujeme jejich ručičky a soukolí, posunující se díky mechanickým zákonům časem. Nejsem hodinář, jen obdivovatel. Hodinářství mně zaujalo asi dva roky nazpět a asi nebudu velkým sběratelem,vzhledem k tomu, že jsem již v důchodu, ale vždy se rád podívám na Vaše "stroje" a na weby a na přírůstky do Vašich sbírek. Zároveň se těším na pročítání vláken starších členů Chronomagu, je to pro mně poučné. Děkuji za trpělivost s novým členem a všem přeji pěkný den. Jirka.

P.S.: Moje první hodinky v r. 1961 byly zn. Junghans, od tety z Vídně. Nosil jsem je do r. 1972. kdy jsem je na vojně ztratil, už nevím jak, asi praskla stěžejka. No, bohužel se stalo. Ale dodne si je pamatuji, velmi těžce se natahovaly, měli enormě malou korunku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,

jmenuju se szeryng, jsem na Chronomagu úplně novej a dlouhou dobu mě zajímají náramkové hodinky. Nejsem přes hodinky vůbec expert, spíše obdivuju mechanické hodinky, spíš ty starší. Mám malou sbírčičku, jsou tam Primky, Eterny, Omegy, Fortisy, Longines a j. Všechno vintage. Míval jsem hodinek víc, ale jednu dobu jsem je z finančních důvodů rozprodal.

Sám pro pro denní nošení mám FORTIS B-42 Marinemaster 670.10.41K s tou brutálně krásnou lunetou a nedám na ně dopustit. Sem tam si koupím nějaké starší mechanické, hlavně automaty Omegy,

teda pokud je najdu za přijatelnou cenu a mám jistotu, že je to originál v dobrém stavu. Moje srdeční záležitostí je Omega a Longines.

Hlavně mě baví číst vaše diskuze o hodinkách a musím říct, že jsou kolikrát hodně zajímavé. Tak to je asi všechno, co jsem chtěl na úvod o sobě říct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, moje přezdívka souvisí s mou prací - dělám na operačním u hasičů. Dalo by se říct, že zájem o hodinky začal cca před dvěma roky, kdy jsem si koupil digitálky Casio W-734-7A kvůli sportování a také jsem si chtěl vyzkoušet jaké to je nosit hodinky. No nevěnoval jsem tomu příliš velkou pozornost, ale nosím je často.

Každopádně po nástupu k hasičům jsem si začal všímat, že vyšší šarže (hlavně tedy kancelářští) občas nosí zajímavé hodinky a má přirozená zvědavost mě nenechala a potřeboval jsem vědět víc.

Touto cestou jsem objevil chronomag.cz a zjistil, že existují nějaké automaty, nějaké primky a ostatní.

Takže na rok 2015 plánuji koupi prvních automatů - plánuji nějaké Seiko 5, nejspíš potápky (nejvíce mě zatím oslovují SKX007). Potřebuju zjistit jak vážná má nemoc je a může být.

Jestliže se ale má hypotéza o vážnosti potvrdí, budu potřebovat aby vláda schválila státním zaměstnancům vyšší platy nebo dávala nějaké primky za zásluhy :D

Upraveno uživatelem kopis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, moje přezdívka souvisí s mou prací - dělám na operačním u hasičů. Dalo by se říct, že zájem o hodinky začal cca před dvěma roky, kdy jsem si koupil digitálky Casio W-734-7A kvůli sportování a také jsem si chtěl vyzkoušet jaké to je nosit hodinky. No nevěnoval jsem tomu příliš velkou pozornost, ale nosím je často.

Každopádně po nástupu k hasičům jsem si začal všímat, že vyšší šarže (hlavně tedy kancelářští) občas nosí zajímavé hodinky a má přirozená zvědavost mě nenechala a potřeboval jsem vědět víc.

Touto cestou jsem objevil chronomag.cz a zjistil, že existují nějaké automaty, nějaké primky a ostatní.

Takže na rok 2015 plánuji koupi prvních automatů - plánuji nějaké Seiko 5, nejspíš potápky (nejvíce mě zatím oslovují SKX007). Potřebuju zjistit jak vážná má nemoc je a může být.

Jestliže se ale má hypotéza o vážnosti potvrdí, budu potřebovat aby vláda schválila státním zaměstnancům vyšší platy nebo dávala nějaké primky za zásluhy :D

:-D Já bych bral Rolex za zásluhy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...