Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Páni chronomagori, rád by som vás, očividne v problematike znalejších, poprosil o radu. Vyberám vozítko pre ženu a v podstate sa stále tackám hore dole a nie a nie to rozseknúť. Žena má dvoch favoritov. Obe pozeráme ako nové.

 

Nissan Qashqai s novou prepĺňanou benzínovou 1.6, 120 kW, 240 Nm, alebo

Mitsu ASX s 1.6 atmosférou, 86 kW, 154 Nm

 

Mitsubishi je rádovo o nejaké tie 2k ? lacnejšie. Cena okolo 17k, Qashqai vychádza cca 19k ?.

 

Máte niekto nejaké skúsenosti, prípadne riešili ste podobnú dilemu? Ako sú na tom adepti po stránke kvality?

Ďakujem za všetky postrehy, pekný večer...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moc pekny kousek, mas fotku interieru a palubky? Ja ho teda kupovat nebudu (uz jedno nevyuzite SLK doma mam a porad se ne a ne odhodlat k prodeji), ale mel jsem ho na jeden den pujcene a ten interier (ten postribrenej plast madel apod.) se mi nepozdaval, mozna to byla jen nejaka spatna vybava...

mne se to libi, takhle vypada interier, oproti starsimu modelu to uz je zas jinde myslim647873a76e332f597233675c80f1afed.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxigabrielg

ava, ani ten sedemkvalt u mercedesa nie je ziadny zazrak - to ked presadnem z CLS do XF, tak to je iny svet,ale aj ked mam rad medvede, zial tie dobrzdovania v krizovatke v 7 kvalte uz 10 rokov nevedia doladit a teraz aj ten novy 9 kvalt ma az tak nepresvedcil .... ten sice uz nekope pri dojazde, ale nie je nejak presvedcivy a rozhodny.

 

paci sa mi prevodovka  v BMW ( 8 kvalt ) - uplne mi cita myslienky a zvlada aj ostrejsiu jazdu

 

 

taky maly roadster by mal mat mechanicku prevodovku, nech je to zabavka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxigabrielg

Páni chronomagori, rád by som vás, očividne v problematike znalejších, poprosil o radu. Vyberám vozítko pre ženu a v podstate sa stále tackám hore dole a nie a nie to rozseknúť. Žena má dvoch favoritov. Obe pozeráme ako nové.

 

Nissan Qashqai s novou prepĺňanou benzínovou 1.6, 120 kW, 240 Nm, alebo

Mitsu ASX s 1.6 atmosférou, 86 kW, 154 Nm

 

Mitsubishi je rádovo o nejaké tie 2k ? lacnejšie. Cena okolo 17k, Qashqai vychádza cca 19k ?.

 

Máte niekto nejaké skúsenosti, prípadne riešili ste podobnú dilemu? Ako sú na tom adepti po stránke kvality?

Ďakujem za všetky postrehy, pekný večer...

tak toto kludne nechaj na zenu, nech si sama vyberie, co bude mat rada...

ked si vybrala tieto mozne kone, tak nech si vyberie peknu farbu a je to!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak toto kludne nechaj na zenu, nech si sama vyberie, co bude mat rada...

ked si vybrala tieto mozne kone, tak nech si vyberie peknu farbu a je to!

Keby to bolo také jednoduché, že len s farbou mám starosť, tak som šťastný. A taktiež som v štádiu, že finálne rozhodnutie je na mne. Žene, "je to jedno"...

Ide mi hlavne o to, že ide o nie málo peňazí a toto auto kupujeme na dlhšiu dobu. A teda s tým súvisí spoľahlivosť, kvalita motora a pod. Benzínová 1.6 s turbom v nissane je pre mňa absolútne neznáma. Viem, že klasika atmosféra v mitsubishi je takmer bezproblémová a v podstate sa tomu motoru nemá čo stať. Avšak koníky má lepšie QQ a to ma celkom láka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Keby to bolo také jednoduché, že len s farbou mám starosť, tak som šťastný. A taktiež som v štádiu, že finálne rozhodnutie je na mne. Žene, "je to jedno"...

Ide mi hlavne o to, že ide o nie málo peňazí a toto auto kupujeme na dlhšiu dobu. A teda s tým súvisí spoľahlivosť, kvalita motora a pod. Benzínová 1.6 s turbom v nissane je pre mňa absolútne neznáma. Viem, že klasika atmosféra v mitsubishi je takmer bezproblémová a v podstate sa tomu motoru nemá čo stať. Avšak koníky má lepšie QQ a to ma celkom láka

1,6 má manželka a občas s tím taky popojíždím (kupováno loni) .... žádnej dravec to není, ale to nisan taky nebude .... je to škatule na kolech ...... výhoda obou je, že to nikdo neukradne - leda zoufalec :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,6 má manželka a občas s tím taky popojíždím (kupováno loni) .... žádnej dravec to není, ale to nisan taky nebude .... je to škatule na kolech ...... výhoda obou je, že to nikdo neukradne - leda zoufalec :)

Dík za info. Ako ste spokojní s kvalitou vyhotovenia a komfortom jazdy? Na naše mestské účely sa mi to na testovacej jazde zdalo fajn. Avšak naozaj na mňa ten nissan/renault fúkaný motorček urobil dojem. Oproti je ASX je ten krútiaci moment fakt cítiť.

Viem, že riešim blbiny, no nechcem si dva mesiace po kúpe vyčítať zlé rozhodnutie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Dík za info. Ako ste spokojní s kvalitou vyhotovenia a komfortom jazdy? Na naše mestské účely sa mi to na testovacej jazde zdalo fajn. Avšak naozaj na mňa ten nissan/renault fúkaný motorček urobil dojem. Oproti je ASX je ten krútiaci moment fakt cítiť.

Viem, že riešim blbiny, no nechcem si dva mesiace po kúpe vyčítať zlé rozhodnutie.

neumím odpovědět .... nejezdím s tím ..... respektive ujel sem s tím asi 3000 , když to bylo nový a tam je těžko něco hodnotit ..... paní si zatím na nic nestěžuje, akorát jí ze začátku dělalo problém parkování, ale to s autem asi nemá nic společného :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxigabrielg

..... sedemkvalt u mercedesa nie je ziadny zazrak - to ked presadnem z CLS do XF, tak to je iny svet,ale aj ked mam rad medvede, zial tie dobrzdovania v krizovatke v 7 kvalte uz 10 rokov nevedia doladit a teraz aj ten novy 9 kvalt ma az tak nepresvedcil .... ten sice uz nekope pri dojazde, ale ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) tak to poznám. U nás sa parkuje tzv. kontaktnou metódou - dotyk vpredu, dotyk vzadu a je to. Obdobne to bude aj pri tomto aute. Nie že by som sa sťažoval. Aj tak je to celé z plastu...

Tak nebylo by řešením koupit raději Citroen Cactus? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

blackhead:

Tak jinde je nepochybne, ty kola jsou paradni a sedacky taky nemaji chybu. Vůbec z venku porad jako nove auto a interier taky nic vintazniho. :)

Mam vyhradu jen k tem plastovym tlacitkum nastrikanym tou lacinou stribrnou, to jedine me tenkrat prekvapilo a sel jsem do R170 (taky kvůli rozpoctu, nebyl jsem si jistej, jestli me kabrio chytne).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nebylo by řešením koupit raději Citroen Cactus? :)

Cactus bol v manzelkinom prvovybere, no ponuka motorov ho u mna zabila. Auto toho planovane vela nenajazdi, no obcas sa rata s nejakymi dialnicami, kopcami a pod, kde by slabucky motor zamaval bielou zastavou...

Naopak to bolo napr. u Yeťáka, kde ma 1.8 tsi oslovila, no nepresiel zase cez vizualnu stranku u manzelky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...